МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#18097
Володимир Іванович питає: "Чи правда, що пенсія буде вищою, якщо вийти на пенсію пізніше, ніж мій пенсійний вік, скажімо, у 66 років, і на скільки пенсія буде більше"


Відповідь: пенсія буде вище на 0, 5% за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців.
дякуючі юрист Вікторія
#18266
Алла Романівна питає:
Я з чоловіком проживала не в зареєстрованому шлюбі з 1975 року.
В цьому році він помер, і він отримував пенсію 4370 гривен та відповідні грошові надбавки, оскільки мав звання почесного металурга УРСР та був нагородженим зорденом «Дружби народів». Ми вдвох харчувалися, одягалися, платили комунальні послуги та лікувалися з грошей чоловіка.
Чи можу я отримати пенсію по втраті годувальника?

Відповідь юриста: Так, але потрібно для призначення пенсії звернутися до суду. Мати свідоцтво про смерть чоловіка, довідку про склад родини, довідку про ваші доходи, пенсію, інше і в суді довести, що довгі роки ви жили разом , і що його дохід був для вас основним.
дякуючі юрист Вікторія
#20124
Дмитро Якович Чорняв з міста Дніпро питає:
я хочу оформити пенсію на пільгових умовах, а в заяві до ПФУ мені на що посилатися?

Відповідь юриста:
щодо призначення пільгової пенсії на умовах, - ст.13 п. «б» Закону України «Про пенсійне забезпечення» відповідно до поданої мною заяви. Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», я маю право на пенсію за віком на пільгових умовах. Право на пенсію згідно з п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці – Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України і за результатами атестації робочих місць, зокрема чоловіки – після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25р., з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
Востаннє редагувалось 23-09-2017, 14:27:37 користувачем юрист Вікторія, всього редагувалось 1 раз.
дякуючі юрист Вікторія
#35034
Галина Василівна з Дубно питає: Мій чоловік вже має 24 роки стажу, пішов на пенсію два роки тому як “чорнобилець” 2 категорії, він отримує всього лише соціальну допомогу. Ми звернулися в пенсійний фонд, а там відмовляються перераховувати йому пенсію.”

Відповідь юриста: раджу звернутися на "гарячу лінію" ПФ та поскаржитися на працівників, що вони безпідставно відмовляють вашому чоловіку, адже, Закон України № 796-XII від 28.02.1991р. «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в п 2. ст 56 передбачає, що право на пенсію в повному розмірі мають громадяни,
віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком N 1, чоловіки - 10 років
і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85
процентів заробітку.
дякуючі юрист Вікторія
#43963
Любов Василівна К. питає: «Я працювала 40 років інженером на телецентрі. Потім не працювала зовсім 7 років. А тепер мені запропонували роботу двірником в ОСББ, там є сплати до ПФ, півставки-мінімалки. Чи можуть перерахувати пенсію?»
Відповідь юриста: Відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», редакція від 11.10.2017, п.4 ст. 42, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Можете звернутися до ПФ для з’ясування цього питання. До заяви про перерахунок пенсії за затвердженим зразком, надаються документи, що можуть підтвердити його стаж (копію трудової книжки, довідку з фіскальної служби про доходи).
дякуючі юрист Вікторія
#55805
Люба, Львівська область, У вересні похоронила свого чоловіка. Я маю сина 13-ти років. Звернулась у пенсійний щоб оформити пенсію по втраті годувальника. Відмовили, мотивуючи що мало стажу. Він працював то на ринку то різна робота шабашка, то на ліоспилці. А стаж у нього по трудовій 6 років. А помер в 44. Які наші дії?
Відповідь юриста:
Закон України № 1058-IV від 09.07.2003р. «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
Стаття 36. Умови призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника
1. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стаж.
Ваш чоловік повинен був мати хоча ю 10 років страхового стажу, якщо він мав від 43 років до досягнення особою 45 років.
Можете звернутися до соціального забезпечення, щоб отримувати допомогу як малозабезпечена сім’я.
дякуючі юрист Вікторія
#65401
Вероніка, Вінниця. « Моя мама отримує пенсію через Приватбанк, чи може вона звернутися до Пенсійного фонду з заявою, щоб отримувати пенсію через укрпошту, які > документи їй потрібні, ми хочемо завтра підійти у відділення ПФ. Картка у мами закінчується в січні, але ми раніше отримувати через укрпошту.
Відповідь юриста:
Для переведення виплати пенсії через відділення "Укрпошта" необхідно особисто подати заяву (заповнюється на місці в ПФ). При собі необхідно мати: паспорт, довідку податкової про присвоєння ідентифікаційного коду, пенсійне посвідчення (якщо є). Пенсію ваша мама буде отримувати на пошті з наступного місяця.
дякуючі юрист Вікторія
#65402
Іван Якович, Івано-Франківськ. Мені з Росії вислали підтверджуючу довідку, що я працював там, інженером, чи маю право на перерахунок пенсії.
Відповідь юриста:
Відповідно до Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності незалежних Держав в області пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року, пенсійне забезпечення громадян держав-учасниць цієї Угоди і членів їх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають. Для визначення права на пенсію громадянам держав-учасниць Угоди зараховується трудовий стаж, набутий на території будь-якої із цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до введення в дію цієї Угоди.
Відповідно до абзаців 2 та 3 ст. 6 Угоди між урядом України і урядом Російської Федерації про трудову діяльність і соціальний захист громадян України і Росії, які працюють за межами кордонів своїх країн від 14.01.1993 року трудовий стаж, включаючи стаж, який обчислюється у пільговому порядку, і стаж роботи за спеціальністю, набутий у зв'язку з трудовою діяльністю на територіях обох Сторін, взаємно визначаються сторонами. Обчислення стажу здійснюється згідно із законодавством Сторони, на території якої відбувалась трудова діяльність.
Відповідно до ч. 4ст. 45 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених ч.1 ст.35, ч. 2 ст.38, ч. 3 ст.42і ч. 5 ст.48цьогоЗакону, проводиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
дякуючі юрист Вікторія
#65469
Люба, Маріуполь: моя бабуся запитує, якщо пенсія в неї 15 числа, а це вихідний день, можуть видати раніше, чи пізніше, отримує поштою?
Відповідь юриста:
Відповідно до ІНСТРУКЦІЇ про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового зв'язку, п. 1.11. Якщо встановлена дата виплати пенсій, соціальних допомоги збігається зі святковими або вихідними днями, то виплата може здійснюватися достроково, але не раніше ніж за три дні до встановленої дати виплати.
П. 1.18. Для забезпечення своєчасної виплати пенсій, соціальних допомог органи Пенсійного фонду, органи праці та соціального захисту населення перераховують кошти на відповідні рахунки поштамтів, вузлів (центрів) поштового зв'язку за два робочі дні до початку виплатного періоду.
дякуючі юрист Вікторія
#65523
Людмила Павлівна, Полтава.
Я скоро буду подавати документи для оформлення пенсії, я працюю кухарем в їдальні. Чула, що навчання ПТУ з 01.09.1975 по 22.07.1978 навчалася в професіонально-технічному училищі № 42 м.Краматорська, також можна додати до стажу, чи так?
Відповідь юриста:
Відповідно до ст. 38 Закону України «Про професійно-технічну освіту» час навчання у професійно-технічному навчальному закладі зараховується до трудового стажу учня, слухача, у тому числі в безперервний і в стаж роботи за спеціальністю, що дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників, якщо перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу за набутою професією не перевищує трьох місяців. У відповідності до п.8 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637, час навчання у вищих навчальних, професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.
дякуючі юрист Вікторія
#65598
Анна, Чугуїв, з якого віку виходять на пенсію?
Відповідь юриста: відповідно до ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпеченя» ,
Право на пенсію за віком мають:
чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років;
жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років.
#65617
Катерина Дмитрівна, Суми: у моєї сестри помер син, йому 34 роки було, стаж у нього 3 роки, пенсію по втраті годувальника не призначили, чи це справедливо?
Відповідь юриста: відповідно до ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу. Годувальнику на день смерті виповнилось 34 роки, тобто відповідно до ст. 32 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", стаж який необхідний для призначення пенсії по інвалідності (втраті годувальника) становить 6 років, отже право для призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника відсутнє.
дякуючі юрист Вікторія
#65618
Анна Михайловна, Одесская область, я работаю и думаю ,как мне найти время, чтобы обратиться для начисления пенсий.
Відповідь юриста.
Відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення»
Стаття 80. Порядок звернення за призначенням пенсії
Заява про призначення пенсії працюючим подається за місцем роботи, а непрацюючим - до зазначених у статті 81 цього Закону органів за місцем проживання заявника.
дякуючі юрист Вікторія
#65746
Лідія Олексіївна, Черкаси. Я в 1984-1988 працювала окрім роботи в школі вчителем праці ще і керівником гуртку "Юний кулінар" в міжшкільному комбінаті, чи маю право на додаткові переваги в пенсії?
Відповідно до статті 5 Закону України "Про позашкільну освіту" від 22.06.2000 № 1841-III структуру позашкільної освіти становлять: заклади позашкільної освіти; інші заклади освіти як центри позашкільної освіти, до числа яких належать: заклади загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності, в тому числі школи соціальної реабілітації, міжшкільні навчально-виробничі комбінати, заклади професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої; гуртки, секції, клуби, культурно-освітні, спортивно-оздоровчі, науково-пошукові об'єднання на базі закладів загальної середньої освіти, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої; клуби та об'єднання за місцем проживання незалежно від підпорядкування, типів і форм власності; культурно-освітні, фізкультурно-оздоровчі, спортивні та інші заклади освіти, установи; фонди, асоціації, діяльність яких пов'язана із функціонуванням позашкільної освіти. Тобто, якщо ви підтвердите письмово, що працювала там, ПФУ зарахує це як пенсію.
дякуючі юрист Вікторія
#65891
Люда, Ужгород: Я взагалі не працюю, живу за рахунок співмешканця, і ніколи не працювала офіційно, і трудової у мене немає, мені 40 років, яка може у мене бути пенсія, якщо буде вік пенсійний?
Відповідь юриста: думаю, що ніякої пенсії Ви не отримаєте. І потрібно вже працювати, щоб бути впевненим в майбутньому.
Постановою КМУ від 27 грудня 2017 р. № 1098 Про затвердження Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату
1. Цей Порядок визначає механізм призначення у період з 1 січня 2018 р. по 31 грудня 2020 р. тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, але не набула права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу, передбаченого нормами зазначеної статті (далі - тимчасова допомога), за наявності в неї не менш як 15 років страхового стажу, та її виплати.
Тож 15 років стажу потрібно навіть для отримання допомоги, у вас – жодного!
2. Під час досягнення пенсійного віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, особа звертається до органів Пенсійного фонду України із заявою про видачу довідки про наявний страховий стаж.
Тож, важливо, щоб у вас була офіційна робота страхові внески.

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!