МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#21925
Тамара Олександрівна з Харкова питає: Доброго вечора скажіть будь-ласка чи можу я оформити опікунство за інвалідом 2 групи(моя мама їй 61 рік) Я працюю на державній роботі.Якщо так то які документи потрібно подавати?

Відповідь юриста:
Опіка або піклування встановлюються за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування, або за місцем проживання опікуна чи піклувальника. Опікуна або піклувальника призначає орган опіки та піклування, крім випадків, встановлених статтею 60 Цивільного Кодексу.
Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю.
Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою.
Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. При призначенні опікуна для малолітньої особи та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного.
До встановлення опіки або піклування і призначення опікуна чи піклувальника опіку або піклування над фізичною особою здійснює відповідний орган опіки та піклування.
Якщо над фізичною особою, яка перебуває у навчальному закладі, закладі охорони здоров’я або закладі соціального захисту населення, не встановлено опіку чи піклування або не призначено опікуна чи піклувальника, опіку або піклування над нею здійснює цей заклад.
Опікун зобов’язаний дбати про підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечення його доглядом та лікуванням.
Опікун вчиняє правочини від імені та в інтересах підопічного. Опікун зобов’язаний вживати заходів щодо захисту цивільних прав та інтересів підопічного.
Опікун, його дружина, чоловік та близькі родичі (батьки, діти, брати, сестри) не можуть укладати з підопічним договорів, крім передання майна підопічному у власність за договором дарування або у безоплатне користування за договором позички.
Востаннє редагувалось 04-02-2018, 19:07:02 користувачем юрист Вікторія, всього редагувалось 1 раз.
дякуючі юрист Вікторія
#22136
Тетяня Орестівна з Рівного питає:
Я є інвалідом після виробничої травми, з чоловіком спільно проживаю на одному подвіррі, але він не надає коштів на утримання членів своєї сімї, тому хочу подати до суду, щоб з нього стягнути аліменти у розмірі 1/3 частини його заробітку (доходу) на своє утримання".

Відповідь юриста:
звичайно, вам потрібно скласти позовну заяву. Надати документи, св-во про шлюб, довідки про доходи, довідку про склад родини.
Відповідно до чинного сімейного законодавства дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.Аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі
дякуючі юрист Вікторія
#22665
Дмитро зі Сватово Луганська область, питає:
Я через хворобу матері звернувся до бухгалтерії підприємс­тва з проханням виплатити заробітну плату наперед за три місяці. Чи можна це зробити?

Відповідь юриста:
Шановний Дмитро, відповідно до ст. 1 Закону "Про оплату праці"
Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

Очевидно, що працівник не може виконати свою роботу на три місяці наперед. Тому, виплативши йому зарплату за ще невідпрацьований час та ще невиконану роботу, роботодавець порушує вказані законодавчі норми. Але ви можете звернутися особисто до директора підприємства з заявою про матеріальну допомогу, до профспілок, міськради, благодійних організацій.
Востаннє редагувалось 04-02-2018, 19:06:11 користувачем юрист Вікторія, всього редагувалось 1 раз.
дякуючі юрист Вікторія
#25153
Надія з Черкас питає: у нас в сім'ї захворіла людина похилого віку, наш батько, 75 років, тепер не встає. Потрібний догляд, може син догдядати, але він працює. Як можна оформити такий догляд, щоб зберегти за ним робоче місце?

Відповідь юриста:
Відповідно до ч. 4 cт. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності» допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим членом сім'ї (крім догляду за хворою дитиною віком до 14 років) надається застрахованій особі з першого дня, але не більш як за 3 календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби члена сім'ї та побутових обставин, - не більш як за 7 календарних днів.
згідно з пунктом «є» статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення», в стаж роботи, який дає право на трудову пенсію, зараховується час догляду за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійної сторонньої допомоги.
дякуючі юрист Вікторія
#32641
Валерій з Дубно питає: Я опікун своєї тітки, але нещодавно влаштувався на офіційну роботу. Скажіть, будь-ласка, чи маю я право і в подальшому бути опікуном?

Відповідь юриста:
Відповідно до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги
1. Непрацюючим фізичним особам, які постійно надають
соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам,
дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і
потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що
обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна
компенсаційна виплата (далі - компенсація).

ТОж, одночасно бути на обліку в соціальному захисті, отримувати допомогу та працювати законом не передбачено.
дякуючі юрист Вікторія
#33833
Надія Олексіївна з Костянтинівки питає: "Ми доглядаємо бабцю, але у нас дуже скрутно з грошима, працює чоловік на будівлі, отримує мало на невчасно, я працюю з манікюром. Якщо помре бабуля, щось отримаємо на похорони її?

Відповідь юриста: Відповідно до ст.53 ЗУ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера в розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті. Але Ви повинні зі св-вом про смерть, Вашим паспортом, одразу звернутися до Пенсійного фонду, написати приблизно таку заяву:

Начальнику управління
Пенсійного фонду України
____________________________________

____________________________________
(П.І.Б.)
____________________________________
(адреса, телефон)


З А Я В А

Прошу виплатити допомогу на поховання (ПІБ) особи, яка помер (ла), вказати (дату смерті, № актового запису)

“____” ________________ 2017__р. __________________
(підпис)

а далі вам порадять, що робити далі, гроші ж отримаєте ці на пошті.
дякуючі юрист Вікторія
#33981
Любов Степанівна розповіла: моя мама важко хвора, зараз ми живемо в селі, вона прописана в райцентрі в Ковелі, а я в Луцьку. Які є варіанти і які потрібні папери й куди потрібно звертатися, щоб перевести її пенсію сюди?

Відповідь юриста:
Ви можете викликати до себе на дім нотаріуса, (якщо Ваша мама не може виходити з дому), щоб оформити на Вас довіреність, щоб представляти інтереси мами в різних офіційних інстанціях в т.ч., щоб Ви могли оформити і одержувати її пенсію. Як представник маєте право від її імені подати заяву до ПФ за новим місцем проживання Вашої мами.
При переїзді пенсіонера на постійне або тимчасове проживання в іншу місцевість, заява на запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається ним до органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).
До заяви пенсіонером додаються документи, що підтверджують проживання за адресою, зазначеною у заяві. Тобто, Ви якщо представник, повинні подати копію паспорту мами, 1, 2 сторінка і прописка, копію пенсійного посвідчення і заяву. Якщо мама буде подавати особисто- ті самі документи. Можете написати одразу заяву в ПФ як будете отримувати пенсію, через пошту чи через банк.
Аватар користувача
дякуючі OlgaKarban
#34322
Спасибо за все консультации.
дякуючі юрист Вікторія
#37129
Марина с Изюма пишет: "Наша бабушка прописана и проживает в одной квартире с нами, мной, и мужем, который официально нигде не работает. Дочь бабушки, моя мама, сама пенсионерка, живёт отдельно. Можно ли поместить 87 летнюю бабушку, в дом престарелых против ее воли. Жизнь с ней очень тяжелая, так как она еще в силах и обслуживает себя сама (почти), но психологически сильно давит...".

Відповідь юриста: те, що Ви пишете, аморально, Ви повинні доглядати стареньку без злості і без скарг. Якщо вона потребує допомоги, викликайте лікаря, доглядайте її. Але я так розумію, що її пенсія - частина Вашого родинного доходу та вашого непрацюючого чоловіка. Шкода, що старенька від вас лише кривди зазнає. Звичайно, доглядати її повинна ваша мама. Може оформити опіку над нею, стаття 47. ЗУ "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" встановлює, що обов'язки дітей щодо батьків похилого віку - Діти зобов'язані піклуватися про батьків похилого віку, подавати їм допомогу і підтримку, в разі необхідності здійснювати догляд за ними.
але посилаючись на Закон України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні",
Стаття 10. Особи, які визнаються громадянами похилого віку
Громадянами похилого віку визнаються особи, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а також особи, яким до досягнення зазначеного пенсійного віку залишилося не більш як півтора року.
Стаття 35. Право на соціальне обслуговування
Громадяни похилого віку мають право на соціальне обслуговування, яке включає надання різних послуг щодо підтримання їх життєдіяльності і соціальної активності.
Порядок надання соціальних послуг громадянам похилого віку визначається Кабінетом Міністрів України.

Стаття 36. Право на соціальну допомогу вдома і в спеціальних установах
Соціальну допомогу громадянам похилого віку, які частково або повністю втратили здатність до самообслуговування, за їх бажанням може бути надано безпосередньо вдома або у відповідній установі (будинку-інтернаті, територіальному центрі соціального обслуговування, будинку для ветеранів, пансіонаті для громадян похилого віку або в іншій установі), де вони перебувають тимчасово або постійно.

Стаття 47. Обов'язки дітей щодо батьків похилого віку
Діти зобов'язані піклуватися про батьків похилого віку, подавати їм допомогу і підтримку, в разі необхідності здійснювати догляд за ними.
З дітей, які ухиляються від виконання цих обов'язків, на підставі судового рішення утримуються аліменти у розмірі, передбаченому на аліментні виплати батьків дітям.
У випадках, коли батьки похилого віку знаходяться на державному утриманні в будинках-інтернатах, пансіонатах або в інших установах, аліментні виплати на їх догляд сплачуються цим установам.
дякуючі юрист Вікторія
#44958
Костянтин Григорович з Мирнограда Донецької області, питає: так сталось, що моя дружина почала зраджувати, але живе зі мною, бо я інвалід, каже, що нас не розлучать, бо я від неї залежу, син вже дорослий, живе в Росії. Але мені допомогає сестра з Полтавщині я отримую пенсію. Чи можуть розлучити?

Відповідь юриста: звичайно, шлюб завжди вільний союз чоловіка та дружини. Якщо Ви бачите, що вже сімейне життя не складається, і має місце зрада, можете до суду подати позовну заяву, чи зробити через захисника це. В позовній заяві вимагайте шлюб, зареєстрований (вкажіть ким та коли) за актовим записом № між , (вкажіть вовність ваша та її ПІБ) - розірвати.
Зазначте, що подальше спільне життя та збереження шлюбу суперечить інтересам сторін. Наведіть приклади того, що життя стало нестерпним та ви не бажаєте примирення.
Надайте до суду копію паспорта, довідку про про склад його сімї, зараз її видає центр з надання адміністративних послуг; свідоцтво про одруження, квитанцію про сплату судового збору. Але можете в позовній заяві вказати, щоб розходи були перекладені на вашу дружину.
дякуючі юрист Вікторія
#50091
Марина Сергеевна из Киевской области пишет: "У нас живет старик. его дети бросили и не проведывают, помогают соседи и друзья. Недавно он заболел, выхаживаем всем миром, все наши соседи на улице. А можно ли как-то с детей алименты стребовать ,чтобы они заботились. И убирать приходится, и продукты, и врачи, все помогаем, он добрый человек. Знаем, у него есть сын и дочь, им уже под 35- 40 лет, они и не приезжают, разве что летом,когда он был здоров, консервацию его забирать и то, что он вырастил"

Відповідь юриста: будь-хто з сусідів може подати до суду, аби захистити права старенького. Звичайно, це клопіт, але так Ви можете рішенням суду утримувати літнього чоловіка.
Адже, згідно з Сімейним кодексом України повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги (ч.1 статті 202).
Підставою для виникнення аліментного зобов’язання між дорослими їхніми батьками щодо утримання останніх є склад обставин: а) походження дітей (родинний зв’язок батьків і дітей); б) непрацездатність батьків; в) потреба батьків у матеріальній допомозі. Позов про стягнення аліментів може бути пред’явлений: до одного з дітей; до кількох з дітей; до всіх дітей разом.
Якщо мати, батько є тяжко хворими, інвалідами, а повнолітні донька (або син) мають достатній дохід, суд може винести рішення про стягнення з них одноразово або протягом певного строку коштів на покриття витрат, пов’язаних з лікуванням та доглядом за ними (стаття 206 Сімейного кодексу України). Згідно ст.184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Одночасно можете звернутися до міської ради, аби Вам допомогли подати до суду на дітей, вони можуть взяти на себе подачу позовної заяви, або допомогти чоловіка літнього покласти до лікарні, тимчасово, або додому йому направити для домоги соціального працівника.
дякуючі юрист Вікторія
#53471
Після дорожньо-транспортної пригоди мій брат Олег став інвалідом першої групи, і щомісячне лікування, харчування, памперси нам не вистачає коштів. Зараз наглядом за ним займаються батьки, з якими він проживає, але їм тяжко, вже їм за 70. Невістка відмовилася за ним доглядати та ніяким чином не допомагає, вона має заробіток гарний, економіст в приватній медичній компанії. Як бути у такій ситуації?
Оксана Ю. м. Фастів

Сімейний кодекс України у статті 75 забезпечує право одного з подружжя на утримання. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Непрацездатним вважається той з подружжя, який досяг пенсійного віку або є інвалідом І, ІІ чи ІІІ групи. Згідно зі ст. 77 Сімейного кодексу України утримання одному з подружжя надається другим із подружжя у натуральній або грошовій формі.
Тож, Ви або Ваші батьки, можете від імені брата подати до суду позовну заяву до невістки, щоб вона допомагала утримувати чоловіка, як до відповідача. Аліменти будуть вираховувати у неї з зарплати, це передбачено відповідно до п. п.14 п.1 Постанови КМУ від 26 лютого 1993 р. N 146 «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб».
Статтею 79 СК України передбачено, що аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви. До заяви надайте копію паспорта, усіх заповнених сторінок, копію свідоцтва про шлюб, медичну довідку, яка свідчить про необхідність щомісячного лікування, чеки на покупку ліків, або спеціального харчування, візьміть довідку з Пенсійного Фонду України на брата, щоб підтвердити, що єдиним доходом позивача є пенсія по інвалідності. В заяві обов’язково вкажіть, що брат інвалід перебуває на утриманні непрацездатних батьків і можете додати також до заяви довідки з Пенсійного фонду щодо їх доходу за рік.
дякуючі юрист Вікторія
#57714
Наталія з Краматорська питає: "Рік вже закінчився, як я надавала послуги бухгалтера, і за довіреністю представляла інтереси директора, який за станом здоровя не міг виконати обовязки, він хворів, а діти його далеко. Що далі?"

відповідь юриста:
Стаття 248. Припинення представництва за довіреністю
1. Представництво за довіреністю припиняється у разі:
1) закінчення строку довіреності;
2) скасування довіреності особою, яка її видала;
3) відмови представника від вчинення дій, що були визначені довіреністю;
4) припинення юридичної особи, яка видала довіреність;
5) припинення юридичної особи, якій видана довіреність;
6) смерті особи, яка видала довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності.
У разі смерті особи, яка видала довіреність, представник зберігає своє повноваження за довіреністю для ведення невідкладних справ або таких дій, невиконання яких може призвести до виникнення збитків;
7) смерті особи, якій видана довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності.
2. З припиненням представництва за довіреністю втрачає чинність передоручення.
3. У разі припинення представництва за довіреністю представник зобов'язаний негайно повернути довіреність.

У вашому випадку директор повинен продовжити строк дії довіреності, щоб надати Вам права, це може бути як на бланку підприємства, так і нотаріально, інакше Ви не можете вчиняти дії від його.
дякуючі юрист Вікторія
#60894
Ви можете звернутися до відділу соцзабезпечення за місцем проживання, точніше бабуся ваша.
Адже, догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку, передбачає отримання відповідної компенсації, що призначається і виплачується у грошовій формі непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку.
Для призначення компенсації непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку, подають в місцеві органи з питань соціального захисту населення заяву, форма якої затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96 “Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг”. Крім того, до заяви додаються: паспорт або документ, що посвідчує особу одержувача державної соціальної допомоги; довідка про перебування на обліку в органах Пенсійного фонду України або органах праці та соціального захисту населення — для особи, за якою здійснюється догляд; паспорт або документ, що посвідчує особу, за якою здійснюється догляд; документ, який підтверджує, що особа не працює: трудова книжка та довідка органів державної податкової служби довільної форми про те, що особа не перебуває на обліку у даному органі державної податкової служби як фізична особа — підприємець;за відсутності трудової книжки — заява особи із зазначенням причини відсутності трудової книжки; витяг з акта огляду медико-соціальної експертної комісії (для осіб, визнаних інвалідами І групи) — для особи, за якою здійснюється догляд.
http://www.i-law.kiev.ua/%D0%BE%D1%84%D ... %81%D0%BE/

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!