МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#50700
Добрый день ,может кто то сталкивался и знает какова процедура продления срока выплаты алиментов после достижения ребенком 18 летнего возраста?
Нужно ли обращаться в суд или все продлевается автоматически (при условии обучения ребенка)?
Необходимо ли предоставлять подтверждающие документы (справки)?
Имеет ли значение, учится ребенок на бюджете или контракте?
#50827
olena85 писав:Добрый день ,может кто то сталкивался и знает какова процедура продления срока выплаты алиментов после достижения ребенком 18 летнего возраста?
Нужно ли обращаться в суд или все продлевается автоматически (при условии обучения ребенка)?
Необходимо ли предоставлять подтверждающие документы (справки)?
Имеет ли значение, учится ребенок на бюджете или контракте?
Добрый день! Алименты могут выплачиваться до тех пор, пока ребенок учится, и Вы можете обратиться в суд по месту жительства с заявлением, чтобы Ваш муж выплачивал алименты на ребенка до конца срока обучения, можете приложить справку с места учебы ребенка, взять справку в бухгалтерии в том учебном заведении, где он учится, чтобы показать сумму обучения на контракте. Вы имеете право на алименты независимо от того, на бюджете учится или на контракте ребенок, и подав на алименты, Вы этим подтверждаете расходы. Если ребенку необходимо кружки, курсы, это тоже важно указать в исковом заявлении, т.к. родители обязаны развивать ребенка. Если ребенок был болен, берите выписку из поликлиники, больницы, храните чеки, прилагайте к заявлению, показывайте суду Ваши расходы, чтобы Ваш муж помогал алименты платить.
Если же муж добровольно хочет платить алименты, но Вам нужны гарантии, Вы можете с ним оговорить сумму, или процент от его дохода, и оформить у нотариуса договор о выплате алиментов.
Автоматически алименты не продлеваются, т.к. обязанность родителей платить до 18 лет, но в суде нужно доказать, что ребенок учится, и есть расходы. В исковом заявлении можете указать, что судебные расходы перекладываете на ответчика, Вашего мужа. Но при подаче заявления судебный сбор платите Вы.
Да, нужно предъявить в суд правку о составе семьи, о Ваших доходах, об обучении, копии вашего паспорта и ребенка, копию св-ва о рождении.
дякуючі юрист Вікторія
#61177
Оксана, Тернопільська область: Мій колишній чоловік невчасно сплачував аліменти, цей період десь з 2009 по 2013, потім був на заробітках, тепер він вже не сплачує. Чи можу вимагати пеню через роки?

Відповідь юриста: З урахуванням того, що аліменти призначаються та виплачуються (стягуються) щомісячно за змістом ст. 196 СК України пеня нараховується не на всю заборгованість, а на суму несплачених аліментів за той місяць, у якому не проводилось стягнення аліментів. Тож, Ви повинні взяти довідки, підтверджуючи, коли він не сплачував аліменти. Пеня за один місяць прострочення сплати аліментів становить 1% від добутку простроченої суми аліментного платежу за місяць та загальної кількості днів прострочення. Тож, подавайте до суду позовну заяву, що було зроблено розрахунок пені. Обов’язково до суду надасте довідку відділу державної виконавчої служби міського управління юстиції на (дату звернення), щоб знати, яка виникла заборгованість по аліментам. Відповідно до ч.2 ст.196 СК України, розмір неустойки може бути зменшений судом з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів.
#66080
Іра, Ізюм, Доброго дня. Чи має право чоловік на отримання компенсації за моральну шкоду за неправомірно отриманні аліменти? (згідно проведеної експертизи ДНК в судовому порядку дитина не його, аліменти виплачував 3 роки)

Відповідь юриста: не переживайте, і можете на свою користь сказати, що коли є запис про чоловіка як батька дитини, і тому має певні батьківські обов'язки у зв'язку з цим, в тому числі і обов'язок по утриманню дитини і дружини. Сам факт оспорювання батьківства не є підставою для відмови у позові про стягнення аліментів на час, коли запис про нього як про батька , ще не виключено. Тобто, до того часу, коли запис того, що дитина його не виключена, він є батьком і має обовязки до дитини.
#66144
Марія, Ковель. Мій чоловік 3 роки не сплачує аліменти доньці, він працюює за кордоном, все прострочення. Чи можу стягнути неустойку?
Відповідь юриста: звертайтесь про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, посилаючись на те, що ваш колишній чоловік зобов'язаний до сплати аліментів. Вимагайте від ДВС розрахунок заборгованості.
Відповідно до ст.196 СК України при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.

Відповідно до ст. 20 СК України до правовідносин щодо відповідальності платника аліментів за прострочення їх сплати у вигляді неустойки врегульованих ст. 196 СК України позовна давність не застосовується.
#66396
Относительно вопроса о том, учится ли ребенок на бюджете или контракте, это может влиять на решение суда. В разных странах и регионах правила могут отличаться. В некоторых случаях, если ребенок учится на бюджете, это может рассматриваться как аргумент в пользу продления алиментов, так как расходы на обучение могут быть меньше. Однако в каждом конкретном случае следует консультироваться с юристом, знакомым с местным законодательством.

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!