МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#63542
Можете за відсутності трудової книжки через суд надати відомості, що мають значення для підтвердження стажу, приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення,характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи тощо.
дякуючі юрист Вікторія
#63606
Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.1 Постанови КМУ № 637 від 12 серпня 1993 року «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Аватар користувача
дякуючі Dasha87
#63612
спасибо будем знать
#65470
Надежда Алексеевна. Много лет работала экономистом на заводе, потом были заработки, во время ликвидации завода, приехала, нет завода, он банкрот, но и трудовая моя пропала, ее не найти, как стаж подтвердить, что я работала?
Відповідно до постанови КМУ від 12 серпня 1993 р. N 637 Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній
18. За відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.
#65731
Вероніка М.,Київ. Наразі я приймаю участь в конкурсі, де важливий стаж в галузі права. Я працювала помічником адвоката в бюро, 2,5 років. Як мені підтвердити стаж?
Відповідь юриста:
Документами, що підтверджують стаж роботи на посаді помічника адвоката, є: посвідчення помічника адвоката; трудовий договір з адвокатом (адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням); довідка (довідки) з компетентного органу (органів) про суму сплаченого ЄСВ за час роботи на посаді помічника адвоката; трудова книжка та ін. Можете звернутися до суду заявою про встановлення факту стажу роботи в галузі права, надавши необхідні документи.
#66075
Лариса, Чигирин, Моя мама працювала в швейній в комбінаті побутового обслуговування населення, там була вперше виписана її трудова книжка. І на титульній сторінці трудової книжки відсутня печатка організації за першим місцем роботи та рік дати заповнення трудової книжки, хоча при заповнені відомостей про роботу печатка підприємства проставлена та зазначений рік вступу на роботу. І тепер при оформленні пенсії ПФ відмовляється зараховувати стаж. Що роботи?
Відповідь юриста: звертайтесь до міського архіву, щоб підтвердити відомості.
Звертайтесь до суду про встановлення факту належності правовстановлюючих документів.

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!