МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#65129
Анна, вот ситуация: возле одного из магазинов строится пандус. Местоположение
магазина - первый этаж жилого дома. Жильцы дома возмущены из-за того,
что пандус строится без каких-либо документов (по крайней мере, они в этом
уверены) и жильцы считают действия подрядчиков магазина незаконными.

Відповідь юриста:

магазин повинен мати проектну документацію, яка повинна відповідати вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил та готовності його до експлуатації об’єкта. Що на об'єкті виконані згідно з державними будівельними нормами всі роботи, передбачені проектною документацією; зауважень по загальним будівельним роботами немає; закінчений будівництвом об'єкт відповідає проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил та готовий до експлуатації.
Можна послатися на наявність сертифіката підрядника, яким засвідчено відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації та підтверджено його готовність до експлуатації.
Права мешканців: вони можуть звернутися до відділу архітектури міської ради. Згідно приписів «Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю» передбачено, що позапланова перевірка проводиться у разі звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог містобудівного законодавства; державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об'єкт будівництва; за результатами здійснення контролю складається акт перевірки, у разі виявлення порушень, крім акту, складається протокол разом з приписом про усунення порушення; у разі відмови суб'єкта містобудування від отримання акту, протоколу та припису, вони надсилаються йому рекомендованим листом з повідомленням.
#66164
Ірина, Запоріжжя, Я придбала квартиру договором купівлі-продажу від 12.09.2017 р., посвідченого приватним нотаріусом. Сусіди скаржаться, що я самовільно забудовала загальний коридор, хоча усі дали згоду до того, як я його забудувала, і я усім заплатила, щоб вони не заперечували. Тепер ці самі сусіди хочуть судитися зі мною. Які у них підстави?
Відповідь юриста:
Вами порушено права сусідів на розпорядження неподільним майном, яке є спільною сумісною власністю, у вас повинен був на руках офіційний дозвіл БТІ, а не лише згоду сусідів. Тепер ви повинні або привести коридор в первинний стан, або будуть конфлікти і далі.
Згідно ч. 2 ст. 383 ЦК України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
Відповідно до ст. 152 ЖК України переобладнання і перепланування жилого будинку (квартири), що належить громадянинові на праві приватної власності, провадяться з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів.
Ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» передбачено, що будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Відповідно до ч. 7 вказаної статті у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову.
#66175
Анна Петрівна. Мій дядько помер, його діти живуть за кордоном. Я живу в його будинку 10 років. Ті спадщину не прийняли, відмови немає. Чи можу я набути майно?
Відповідь юриста: звертайтесь до суду для вирішення подібних питань.
Відповідно до статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно з положеннями частин першої та четвертої статті 344 Цивільного кодексу України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.
Отже, при зверненні до суду з вимогами про визнання за набувальною давністю права власності на нерухоме майно позивачем має бути доведено факт існування такого нерухомого майна, відкритість та безперервність володіння ним без правової підстави; добросовісність заволодіння майном; факт володіння спірним майном протягом строку, який складає не менше 10 років.
Але я думаю, що діти спадкоємця мають право на це житло.
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщинивходятьвсі права та обовязки, які на день смертімавспадкодавець і, які не припинилися з настаннямйогосмерті.
#66179
Анастасія П., Яготин. Я буду судитися з братом з приводу подарованої нам йому квартири. До якого суду подавати ,він мешкає у Львові, а житло в Житомирі, а ми мешкаємо в Яготині.

Відповідь юриста: Позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою (ч.1 ст.30 ЦПК України).

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!