МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі Nikk_a
#65324
Ирина, «Меня бросил муж на шестом месяце, слезы градом ,как жить не знаю дальше, что теперь, он уехал в другой город, на что мне жить….».
#65334
Відповідь юриста: я дуже вам співчуваю, але що я можу для вас зробити. Звертайтесь за місцем проживання до суду з заявою, про стягнення аліментів на утримання під час вагітності до досягнення народженою дитиною трьох років.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 СК України - дружина має право на утримання від чоловіка під час вагітності. Носієм обов'язку надавати утримання є чоловік. Відповідно до ч. 5 ст. 84 СК України - аліменти присуджені дружині під час вагітності , сплачуються після народження дитини без додаткового рішення суду. Відповідно ч.1 ст. 80 СК України за рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку ( доходу) другого з подружжя і ( або ) у твердій грошовій сумі.
Ви повинні до суду надати копію св.-ва про шлюб, висновок з лікарні або жіночій консультації про вагітність, інші документи, може довідка про стан здоров’я, може це бути довідка з вашого місця роботи, або центру зайнятості, довідка про склад родини, візьміть в ЦНАП. В заяві вказуйте тверду грошову суму, витрати на судовий позов, який Ви сплатите одразу, в заяві можете перекласти на відповідача, вашого чоловіка.
#65620
Марія, Стрий: я завагітніла, вже 5 місяців, і хочу до суду звернутися, щоб нас визнали однією сім'єю без шлюбу, одружуватися він не хоче, я хочу будь що одружитися, у нас таке було, ми познайомились у його сестри, вона моя подруга, а через тиждень поїхали відпочивати на Біле озеро, де були 5 днів, потім я проживала трішки в нього, бо чекали заручин сестри його, а потім ми разом відпочивали тиждень у його брата в Рівно. Чи можу довести, що ми родина?
Відповідь юриста: звичайно суд оцінить докази, і буде висновок, але з вашої розповіді не доведено ведення спільного господарства, а спільний час свідчить лише про проведене разом дозвілля. Згідно зі ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Частиною 2 ст.21 Сімейногго кодексу України встановлено,що проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя. Спільне проведення вільного часу и разом не підтверджує наявності усталених між вами сімейних відносин.
Але коли народиться дитина ви можете вимагати встановлення через суд батьківства.
дякуючі юрист Вікторія
#65671
Ліда, Харків. Я проживала 3 роки в цивільному шлюбі з Андрієм, у помешканні його матері. Згодом мені стало відомо про вагітність. Почались сварки і його мати вигнала мене, в 2020 році, 4 листопада я народила здорову дівчинку, яку назвала Марією. Але батько відмовляється від дитини, від експертизи, від усього, прокльони з боку його матері. Як бути?
Відповідь: можете звертатися до суду, на підставі того, що відповідно до вимог ст. 128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено ст. 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.
Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до ЦПК України.
Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до ч. 1 ст. 135 цього Кодексу.

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!