МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#65619
Людмила Григорівна П., Коростінь. Моя невістка після розлучення не дає мені і сину бачитися з онучкою Мілою, за рік він бачив дитину лише два рази. Він вчасно сплачує аліменти, в добровільному порядку купував доньці одяг. А після появи вітчима, дитину перевели в іншу школу і забороняяють сину бачитись з дитиною, він почав приходити до дитини в школу, щоб побачити доньку на перерві, однак дитина замкнулась в собі, ніяких подарунків від нього не приймає. Він дитині подарував телефон, однак мати змінила сім-карту і додзвонитись до доньки він не може.
Відповідь юриста: Ваш син може звернутися до суду, оскільки у відповідності до ст. 153 Сімейного Кодексу України мати,батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою незалежно від проживання або перебування кожного із них.
Згідно ст. 157 Сімейного Кодексу України, той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому із батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.
Можете звернутися до органів з опіки і піклування, щоб допомоги Вам спілкуватися з дитиною, віришити цю проблему. Можете залучити свідків, які зможуть в суді підтвердити, як вам і сину важливе спілкування з дитиною.
#66166
Лідія Олександрівна, Дніпро. Наша невістка забороняє після розлучення спілкуватися моєму сину з дитиною. Для нього і нас це великі страждання. Онучка навчається вже в 8-му класі, але змінили телефон і колишня невістка не повідомляє номер мобільного телефону для спілкування і не дає можливість вільно спілкуватися дитині з батьком.
Він хоче додатково проводити час та здійснювати побачення з дочкою, під час новорічних та інших свят, при цьому мати можливість виїзду з дитиною до родичів, на море.
Відповідь юриста: звертайтесь до суду, залучіть представника органу опіки та піклування. Вирішення питання батьками щодо виховання дитини регулюється ст.157 Сімейного кодексу України, а у разі якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні та у її вихованні, питання про усунення цих перешкод вирішується судом ( ч.1 ст.159 Сімейного кодексу України). Відповідно до ч.2 ст.159 Сімейного кодексу України, суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини , місце та час їхнього спілкування.
Відповідно до ст. 257 СК України, баба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні. Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків. Якщо такі перешкоди чиняться, баба, дід, прабаба, прадід мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення.

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!