МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#66155
Олександра, Лисичанськ. Я була на річницю смерті батька, на кладовищі Березівське, і саме кладовище усе заросло амброзією. Чи можна якось вплинути, щоб покосили траву. Неможливо пройти по цвинтарю!
Відповідь юриста: звичайно, звертайтесь з заявою до місцевого самоврядування. Відповідно ст. 30 Закону України «Про поховання та похоронну справу» органи місцевого самоврядування забезпечують поточне утримання території міських кладовищ в відповідному стані за рахунок місцевого бюджету.
Утримання в належному естетичному та санітарному стані могил, місць родинного поховання, колумбарних ніш, намогильних споруд і склепів здійснюється відповідно їх користувачами (власниками) за рахунок власних коштів.
#66156
Ріта, Ужгород Моя тітка бажає перепоховати свого сина, який помер в 2013 році в тому селі, де вона живе, де поховані її батьки та чоловік. Після смерті сина вона тяжко захворіла, у зв’язку зі станом свого здоровя вона не має можливості регулярно виїжджати до міста Ужгород для нагляду за могилою сина. Могила сина знаходиться у занедбаному стані. Належного догляду за його могилою не здійснюється.Крім того, згідно довідки сільської ради вона є особою яка здійснила поховання, поховання здійснила за власний кошт, ділянку на якій похований її син весь час доглядає вона, всі необхідні дозвільні документи визначені законом зібрала і в майбутньому вона хоче бути похованою поряд із сином.
Що їй потрібно для цього?
Відповідь юриста:
ст. 21 Закону України «Про поховання та похоронну справу» - перепоховання останків померлих допускається у виняткових випадках за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради на підставі письмового звернення особи, яка здійснила поховання, висновку органу санітарно-епідеміологічної служби, лікарського свідоцтва про смерть (яке видане закладом охорони здоров'я), дозволу виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради на поховання останків на іншому кладовищі.
п.2.12 Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України 19.11.2003 року за №193 - перепоховання останків померлих допускається у виняткових випадках при наявності обґрунтованої причини. Для прийняття рішення щодо здійснення перепоховання останків померлого користувач місця поховання подає такі документи: заяву користувача з обґрунтуванням причин перепоховання; висновок місцевого закладу санепідемслужби про можливість ексгумації; лікарське свідоцтво про смерть; дозвіл виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради на поховання останків на іншому кладовищі. За результатами розгляду поданих документів виноситься рішення про перепоховання останків померлого на інше місце поховання чи, у разі відсутності підстав, видається користувачу обґрунтована письмова відмова. Ексгумація здійснюється, як правило, у зимовий період, через рік після поховання в піщаних ґрунтах і через три роки - при похованні у зволожених ґрунтах важкого механічного складу та глиняних ґрунтах.
Якщо прохання вашої тітки не буде задоволено, вона має право на звернення до суду.
Онлайн ігри

У меня дочь в Роблокс играет, там онлайн и действи[…]

Привет всем! Я недавно проходил через ремонт в сво[…]

Шукаєте легкий шлях отримання візи у вибрану країн[…]

Я за онлайн, особливо магазин ароматів РП подобаєт[…]

Ще більше корисного та цікавого!