МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#14535
До особистих належать борги одного із подружжя, які:
1) виникли до шлюбу;
2) виникли на підставі договорів, вчинених ним (нею) у власних інтересах (наприклад, кредит на оплату свого навчання);
3) є такими, що тісно пов'язані з особою (виникли із зобов'язань з відшкодування завданої ним (нею) шкоди, сплати аліментів тощо);
4) обтяжують його (її) особисту приватну власність (наприклад, іпотека особистого майна).
До спільних належать борги обох подружжя, які:
1) виникли на підставі договорів, за якими подружжя спільно виступає боржниками (наприклад, за договором позики, договорами про надання комунальних послуг);
2) виникли на підставі договорів, вчинених одним із под – рркжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім'ї;
3) виникли на підставі спільного заподіяння ними шкоди;
4) виникли на підставі заподіяння шкоди їхніми спільними дітьми.
Інший розподіл боргів можливий за домовленістю між подружжям, наприклад, на підставі шлюбного договору.
Відповідальність за особистими боргами покладається на того з подружжя, який виступає суб'єктом відповідного зобов'язання. Стягнення може звертатися як на особисте майно цього із подружжя, так і на частку в спільній власності, яка може виділятися з ініціативи кредиторів або самого подружжя. Стягнення може бути накладено на майно, яке є спільною сумісною власністю подружжя, якщо судом встановлено, що договір був укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї і те, що було одержане за договором, використано на її потреби.
При відшкодуванні шкоди, завданої злочином одного з подружжя, стягнення може бути накладено на майно, набуте за час шлюбу, якщо рішенням суду встановлено, що це майно було придбане на кошти, здобуті злочинним шляхом.

Буду рада відповісти на окремі запитання.
:xmas:
Востаннє редагувалось 06-08-2018, 22:47:09 користувачем юрист Вікторія, всього редагувалось 2 разів.
дякуючі юрист Вікторія
#15106
Усиновлення дитини проводиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Відповідно до статті СК України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду,крім випадків, передбачених законом.
Для прийняття рішення про усиновлення кандидати в усиновлювачі звертаються із заявою про усиновлення дитини або повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування, до суду за місцем проживання (перебування) дитини чи повнолітньої особи, яку бажають усиновити. Подання такої заяви через представника не допускається. Заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішенням суду про усиновлення. Вимоги щодо змісту такої заяви, відомості, які мають в ній зазначатися, а також перелік документів, які мають бути додані, вказані у ЦПК України. Заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім'я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім'я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров'я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір'ю або батьком дитини. Заява про усиновлення повнолітньої особи, крім зазначених вище відомостей, повинна містити дані про відсутність матері, батька або позбавлення піклування.
Згідно ст. 217 СК України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків.
Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною. Угода про надання усиновлювачем плати за згоду на усиновлення дитини батькам, опікунам чи іншим особам, з якими вона проживає, є нікчемною.
Згода батьків на усиновлення може бути дана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку.
Якщо мати чи батько дитини є неповнолітніми, крім їхньої згоди на усиновлення потрібна згода їхніх батьків.
Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом.
Суд розглядає справу за обов'язкової участі заявника, органу опіки та піклування або Департаменту, а також дитини, якщо вона за віком і станом здоров'я усвідомлює факт усиновлення, з викликом інших осіб, яких суд вважає за необхідне допитати. Участь повнолітньої особи в розгляді справи про її усиновлення є обов'язковою. Для забезпечення таємниці усиновлення суд розглядає справу в закритому судовому засіданні.
дякуючі юрист Вікторія
#24589
Алина Н. из Запорожья:
Скажите, будьте добры, если биологический сын сменил фамилию и отчество биологического отца на фамилию и отчество отчима, был ли он усыновлен отчимом?

Відповідь юриста:
ні, він скористався правом вибору ПІБ, але це не означає, що відбулася процедура усиновлення. Порядок усиновлення регулюється ст. 207 — 242 Сімейного кодексу України, ст. 251 – 255 Цивільного процесуального кодексу України. Но головна ознака усиновлення - рішення суду, за яким вітчим, який вже стає батьком, добровільно визнає в вас свою дитину, та опікується нею. А так він не може визнавати себе сином вітчима відповідно до законодавства, зокрема, щодо усиновлення.
Востаннє редагувалось 22-04-2018, 17:46:19 користувачем юрист Вікторія, всього редагувалось 1 раз.
дякуючі юрист Вікторія
#52399
Ната: "Я прошу сразу не осуждать, а постараться понять.
Подскажите, какие документы необходимы для оформления отказа от усыновления, проблемы у нас были с самого детства - и дома, и в садике, и в спортивных секциях, и в школе, но до определенного времени удавалось с ними справляться. Сейчас дочери 16 лет и я просто беспомощна: дочь не ночует дома, выпивает и курит, ворует из дома деньги и вещи, не хочет учиться, ведет себя очень агрессивно, даже угрожала бабушке ножом, из-за чего пришлось вызывать полицию. Я просто очень боюсь за неё, она сейчас общается с наркоманами и "живет" с судимым парнем. Чем это может закончиться? Многие дети в этом возрасте совершают ошибки, влюбляются не в тех, общаются не с теми...фанатеют от чего-то увлекаются и т.д. Испробовала многое: и "кнут и пряник", и психологов, и доступное обследование, была родовая травма и последствия, талантов у Дины особых у нас нет, трудиться мы не любим, поэтому внимание получаем наиболее легким способом - в компании ассоциальных подростков".

Відповідь юриста:
Шановна Нато, відповідно до Сімейного кодексу України усиновлення може бути скасоване за рішенням суду з таких підстав якщо між усиновлювачем і дитиною склалися, незалежно від волі усиновлювача, стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне проживання і виконання усиновлювачем своїх батьківських обов'язків. Ви звертаєтеся до місцевого суду з заявою, вказуєте, що за причини, які Вас примушують приймати таке складне рішення. Але завжди памятайте, що цим ви робите непоправне горе дитині. Я розумію, складний вік, але в суді в Діна буде суддею опитана, як Ви до неї ставилися, чи не знущалися і не принижували.
У разі скасування усиновлення з підстави, що воно суперечить інтересам дитини, якщо дитина не передається батькам, суд може постановити рішення про стягнення з Вас аліментів на дитину, яка була її усиновлювачем, за умови, що останній може надавати матеріальну допомогу.
Після набрання чинності рішення суду про скасування усиновлення суд у місячний строк зобов'язаний надіслати копію рішення до державного органу реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини. Державний орган реєстрації актів цивільного стану на підставі рішення суду вносить відповідні зміни до актового запису про народження дитини.
дякуючі юрист Вікторія
#63360
Марина Михайлівна Абрамчук Балаклія: а може бути так, що я як мати, що виклала 100 тис. грн грошей на весілля вимагати хоча б на половину повернення від сватів, а то моя донька з ним не жила, розвелись, а борги є, і затрат стільки було, не передати. На весілля було подаровано 45009 гривень, 500 євро і 60 доларів, про що було оголошено всім гостям. Але чоловік доньки та його мати, забрали гроші. Я маю одні розходи. Весілля гуляли в ресторані «Альтаміра» в с. Струмівка Луцького району.
Було внесено оплату оренди весільної зали - 5000 гривень, оплату музичного супроводу музикантів гурт «Джерело» в сумі 800 доларів США, послуги на весіллі оператора з відеокамерою в сумі 230 доларів США, оплачено послуги весільного старости розмірі 150 доларів США, - оплату за весільний кортеж 1000 гривень, закуплено спиртні напої у у підприємця на складі алкогольної продукції на суму 7 000 гривень, продукти на 6 тис. гривень, на придбання плаття для нареченої, фати, вельону, витрачено 400 доларів США.А зять вигнав її і внаслідок моральних страждань та переживань у неї пропало материнське молоко і вона змушена штучно годовувати свого сина".

Відповідь юриста: лише в судовому порядку Ви можете вимагати відшкодуванн витрат на весілля, щоб навпіл поділити витрати з зятем та його ріднею.
Ви повинні знати, що у відповідності до вимог ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов"язана довести ті обставини на яких вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Тож, Ви можете і свідків залучити в суд, що можуть довести скільки, коли і як Ви витрачали гроші на веселля, якщо є квитанції - оплата ресторану, фотографа, інше - обовязково долучити їх до матеріалів справи. У відповідності до ст.. 70 СК України у разі поділу майна, що є суб'єктом право спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини і чоловіка є рівними. Якщо є чеки з ресторану, обовязково долучіть до матеріалів справи, можете запросити до суду свідків, які підтвердять, що Ви розраховуватися під час замовлень та покупок.
#64691
Аліса, Житомирська область: Виникла ситуація, нам відмовили усиновити в дитячому будинку, осилаючись на те, є двоє рідних братів, які також перебувають на обліку дітей, які можуть бути усиновлені. Але я хочу саме цю дитину усиновити.

Відповідь юриста: повинен бути висновок органу опіки та піклування, який повинен бути обґрунтованим, надана згода на роз'єднання дітей. Відповідно до ч. 1 ст. 210 СК України, якщо на обліку для можливого усиновлення перебувають рідні брати та сестри, вони не можуть бути роз'єднані при їх усиновлені.

Привет! Делали ремонт в ванной и искали интересные[…]

Так цілком згоден це дуже цікава тема як для мене[…]

Освітянські проблеми

Раїса Олександрівна Галайда, Івано-Франківськ, Мій[…]

Анжела, Доброполье: Сколько сейчас государство вып[…]

Ще більше корисного та цікавого!