МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#65081
отримання Вами кредиту не перешкоджає отриманю допомоги, оскільки для ЦЗ важливо, чи маєте ви офіційну роботу, чи ні. Приховати факт працевлаштування, в т.ч. за цивільно-правовим договором, сьогодні неможливо, оскільки між Державною службою зайнятості, Пенсійним фондом України і Державною фіскальною (податковою) службою проводиться обмін даними (звірка). У разі виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у довідках про середню заробітну плату, з даними ДФСУ або наявності інформації про доходи, отримані особою, яка перебуває на обліку як безробітна, від здійснення підприємницької діяльності, виконання роботи за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом та під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами, ведення особистого селянського господарства тощо, працівники центру зайнятості мають право здійснювати перевірки достовірності даних, зазначених у довідках про середню заробітну плату безпосередньо у роботодавця.
#65082
Таня, Золотоноша, Доброго дня. Чи можу я стати на біржу праці, якщо у мене є земельний пай,і я його здаю в оренду. Маю прибуток 2000 грн в рік.

Відповідь юриста:
Під час постановки на облік майновий стан безробітного не враховується. Члени особистого селянського господарства, якщо вони не є найманими працівниками, у відповідності до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", мають право на забезпечення за цим Законом за умови сплати страхових внесків.
#65361
Анна Сергеевна, Мариуполь : «Я 25 лет работала продавцом , торговала вещами , и закрыв ч.п пошла работать по найму и опять промтоварами. При первом посещении инспектора он даёт направление в продуктовый магазин и говорит , что я не могу отказаться. Я не хочу работать в продуктовых магазинах и не знаю что делать. При заполнении документов я указывала, что я ищу работу продавцом промтоваров».
В цз не праві, є окрема спеціальність як - продавець продовольчих товарів. Код: 5220. А є продавець непродовольчих товарів. Код - 5220, 17353, 65, якщо ви багато років працюєте за певною професією, це є навики, досвід, які зобов’язані враховувати.
Закон України «Про зайнятість населення», редакція від 18.07.2020, підстава - 693-IX зазначає що є підходяща робота стаття 46. Підходяща робота для безробітного1. Підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітний. Під час пропонування підходящої роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.4. Для громадян, які не працювали за попередньо здобутими професіями (спеціальностями) понад 12 місяців, підходящою вважається робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а робота за здобутими раніше професіями (спеціальностями) може вважатися підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці.
#65369
Леся, Лубни: мені було надано статус безробітної і було призначено виплату допомоги по безробіттю. За період перебування на обліку в міському центрі зайнятості мені було нараховано та виплачено допомоги по безробіттю в сумі 38691 грн. 43 коп. При проведенні звірки з ДФС (ДПА) було виявлено, що яґ торгувала «Гербалайф та «Оріфлейм». Чи повинна я повертати гроші, я мати-одиначка.
Відповідь юриста: так, повинні, ви повинні були сказати перед тим, як стати на облік до цз, що маєте додатковий дохід. Процедура реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, відповідно до абзацу 5 ч.1 ст. 34 ст.36Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд має право стягувати відповідно до закону кошти Фонду, виплачені особам, зареєстрованим як безробітні, у вигляді матеріального забезпечення на випадок безробіття та витрачені на надання соціальних послуг безробітним у разі встановлення факту їх отримання на підставі недостовірних відомостей, поданих особою. З моменту підписання вами договору ТОВ «Гербалайф Україна» і Оріфлейм ви не мали права на перебування в статусі безробітної, а відповідно і на отримання допомоги по безробіттю, допомога по безробіттю отримана вами є незаконною а відтак підлягає поверненню. Ви можете лише в суді надавати довідки про ваші доходи ,стан родини ,щоб частинами виплачувати ті кошти, що отримали незаконно.
#65434
Аліна, у безробітних є обовязки, чи можна не приходити до цз, коли в мене не виходить?

відповідь юриста:
Зареєстровані безробітні зобов’язані:
2) відвідувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в якому він зареєстрований як безробітний у визначений і погоджений з ним час, але не рідше ніж один раз на тридцять календарних днів.
#65602
Люда Жанни, Лохвицький район. Я трішки працювала в магазині «Красуня Орися», торгувала на базарі побутовою хімією від магазину, це в іншій області, і не щодня, отримувала допомогу в центрі зайнятості, за місцем проживання, довго роботи не було, а тепер отримала лист, кажуть, що я незаконно отримала 6704,17 грн.
Відповідь юриста: вважаю, з вами будуть позиватися, оскільки Ви дійсно перебували у в трудових (цивільно-правових) відносинах. Можливо, той, чий це лоток з побутовою хімією, сплачував за вас податок ЄСВ.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України «Про зайнятість населення» № 5067-VІ від 5 липня 2012 року особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, належать до зайнятого населення.
Відповідно до п.3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов’язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. Тож, з’ясовуйте усі обставини.
#65690
Ольга, Диканька. Я працювала з газетою в Полтаві, журналістом по цивільно-правовому договору, отримувала мінімум. Отримувала допомогу як безробітна, бо на ті гонорари - 300 гривень в місяць жити неможливо. А потім до мене почав позиватися центр зайнятості, вимагають повернути гроші, чи це правильно?
Відповідь юриста:
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Також, згідно п. п. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове соціальне страхування на випадок безробіття», застрахована особа, зареєстрована в установленому порядку як безробітна, зобовязана своєчасно подавати відомості про обставини, що випливають на умови виплати їй матеріального забезпечення та надання соціальних послуг та сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Вами було умисно було порушено вимоги п. 2, ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове соціальне страхування на випадок безробіття», а саме Ви не повідомили обставини, що впливають на виплати йому забезпечення та надання соціальних послуг також стверджується актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове соціальне страхування на випадок безробіття».
Ви незаконно отримали допомогу по безробіттю.
#65745
Оксана В. Я хочу працювати кореспондентом ,але мені в ЦЗ не підібрали підходящої роботи і пройшло вже півроку, пропонують перенавчатися, чи це правильно?
Відповідь юриста:
Пунктом 19 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 198, передбачено, що у разі коли протягом шести місяців з дня реєстрації безробітному неможливо підібрати роботу за професією, підходящою є робота, що потребує зміни професії з урахуванням його здібностей, стану здоров'я, професійного досвіду, доступних для нього видів навчання та потреби ринку праці.
#65899
Вероніка, Чернівці. Я народила дитину, а до цього була в центрі зайнятості на обліку, чому припинили виплати з ЦЗ?
Відповідь юриста:
Відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст. 31. Припинення, відкладення виплат матеріального забезпечення на випадок безробіття та скорочення їх тривалості.
1. Виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі:
П. 3. Виплата допомоги по безробіттю припиняється на період призначення безробітній жінці допомоги по вагітності та пологах, допомоги по догляду безробітним за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

оце так

🛃 Потрібна допомога з митним оформленням? Митний б[…]

Сучасні гаджети

Привіт.

Думаю що тут може допомогти вивчення психології

Ще більше корисного та цікавого!