МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#65319
Олександр г. Рубіжне: що таке колізійні прив`язки в спадковому праві.

відповідь юриста:
Спадкові відносини регулюються правом держави, у якій спадкодавець мав останнє місце проживання, якщо спадкодавцем не обрано в заповіті право держави, громадянином якої він був. Вибір права спадкодавцем буде недійсним, якщо після складання заповіту його громадянство змінилося.
Спадкування нерухомого майна регулюється правом держави, на території якої знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні, - правом України.
Здатність особи на складання і скасування заповіту, а також форма заповіту і акта його скасування визначаються правом держави, у якій спадкодавець мав постійне місце проживання в момент складання акта або в момент смерті. Заповіт або акт його скасування не можуть бути визнані недійсними внаслідок недодержання форми, якщо остання відповідає вимогам права місця складання заповіту або права громадянства, або права звичайного місця перебування спадкодавця у момент складання акта чи в момент смерті, а також права держави, у якій знаходиться нерухоме майно.
дякуючі юрист Вікторія
#65332
Надія, Житомирська область: «Ми з сестрою витратились на поминання батька поминальний обід на 60 осіб - 7500 грн. та вартість спиртних напоїв - 500 грн., поминальний обід на 50 осіб, який відбувся на 40 днів після смерті, ним були придбані продукти харчування усього на суму 4003,50 грн. На поминальний обід на 50 осіб, який відбувся на річницю після смерті , ним були придбані продукти харчування усього на суму 12000 грн. приїхала сестра інша, але не хоче витрати поділити, як нам бути?»
Відповідь юриста: Згідно із ч.1 ст. 1232 ЦК України, спадкоємці зобов’язані відшкодувати розумні витрати, які були зроблені одним із них або іншою особою на утримання, догляд, лікування та поховання спадкодавця. Ви можете позиватися до суду про витрати, що у вас були, але вони повинні бути підтверджені чеками з ринку, кафе, іншої торгової організації. Ви повинні надати по кожній витраті чек, накладну ,інакше вам буде тяжко щось довести, можете долучити свідків ,які підтвердять закупку продуктів, приготування ,але реальні витрати лише чеки.
дякуючі юрист Вікторія
#65410
Ярина, Івано-Франківськ. Як правильно прийняти спадщину? Я маю спадщину за заповітом від бабусі.
Відповідь юриста: заяву про прийняття спадщини або відмову від її прийняття подаються спадкоємцем особисто нотаріусу за місцем відкриття спадщини у письмовій формі. Коли ві прибуваєте до нотаріуса нотаріус встановлює особу заявника, на підставі паспорта ,свідоцтва про народження, заповіту, про що на заяві робиться відповідна службова відмітка. Ця відмітка скріплюється підписом нотаріуса. Не можна приймати заяву про прийняття спадщини, про відмову від неї або заяви про їх відкликання, складені від імені спадкоємців їх представниками, що діють на підставі довіреностей. Спадкоємець за законом має право відмовитись від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.
Аватар користувача
дякуючі efremov78
#65423
Я хочу розповісти про один нюанс, стосовно спадщини, про який я нещодавна дізнався від компанії, що надає юридичні послуги. Справа в тому, що оспорювання заповіту можливо протягом терміну загальної позовної давності в 3 роки або 3-х років з дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
Але в моєму випадку дуже цікавим є те, що родичі, стосовно яких було потрібно це зробити з самого початку, тягнули час, прикриваючись тими чи іншими причинами, то вони хотіли продати дім, то роблять ремонт, щоб отримати більше грошей, то карантин заважає все це зробити... Врешті решт, терміни спливли і мене, так би мовити, кинули, ігноруючи всі мої підстави щодо спадщини.
Тому порада всім, в яких би гарних стосунках ви не були, якщо спадщину ви не отримали, але моєте право на неї - одразу йти до юриста, писати заяву та подавати до суду.
дякуючі юрист Вікторія
#65428
вважаю, ви можете подати заяву до суду про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, відповідно до ч 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця , який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини .
дякуючі юрист Вікторія
#65430
Мирослава, Рівне: я мешкаю в селі, скажіть, зараз складно десь виїхати, бабуся померла, але інше село, а мені потрібно прийняти спадщину, як це зробити, строк вже добігає півроку?

Відповідь юриста:
спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
дякуючі юрист Вікторія
#65440
Полина, Ромны. Такая ситуация, умер дядя, потом умерла его дочь Ольга. Живы внучка, и брат, он хотел имущество завещать на внучку, но не успел. как теперь?

відповідь юриста: як я розумію, спадкувати у дядька повинні дружина, якщо вона є, брат, в рівних частинах, а потім вже онучка, як спадкоємиця. питання спадщини вирішується через суд, як поділ майна. В силу ст.ст.1216-1218 ЦК Україниспадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), яке може здійснюватися за заповітом або за законом.
До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою, і саме з нього виникає право на спадкування, а місцем відкриття - є останнє місце проживання спадкодавця.
дякуючі юрист Вікторія
#65449
Віра Іванівна, Київ. Чи буває секретний заповіт, чи це лише за кордоном таке буває? Чи його читає нотаріус, і коли?
Відповідь юриста:

У відповідності до ст. 1249 Цивільного кодексу України секретним є заповіт, який посвідчується нотаріусом без ознайомлення з його змістом. Особа, яка склала секретний заповіт, подає його в заклеєному конверті нотаріусові. На конверті має бути підпис заповідача. Нотаріус ставить на конверті свій посвідчувальний напис, скріплює печаткою і в присутності заповідача поміщає його в інший конверт та опечатує.
Зміст заповіту відомий лише тому, хто заповідає.
Стаття 1250 ЦК України передбачає порядок оголошення секретного заповіту. Так, одержавши інформацію про відкриття спадщини, нотаріус призначає день оголошення змісту заповіту. Про день оголошення заповіту він повідомляє членів сім'ї та родичів спадкодавця, якщо їхнє місце проживання йому відоме, або робить про це повідомлення в друкованих засобах масової інформації. У присутності заінтересованих осіб та двох свідків нотаріус відкриває конверт, у якому зберігався заповіт, та оголошує його зміст. Про оголошення заповіту складається протокол, який підписують нотаріус та свідки. У протоколі записується весь зміст заповіту.
дякуючі юрист Вікторія
#65486
Аліна, Бориспіль, Мати моя з батьком з 1995 року проживали однією сім`єю без реєстрації шлюбу. Я народилась у 1997 році і залишилася проживати з матір`ю. З 200- року батьки не проживали разом, потім він одружився, а недавно мені випадково стало відомо про те, батько помер. Виявилось, що після його смерті відкрилась спадщина на частину житлового будинку в м. Новограді-Волинському Житомирської області, але його діти від дружини, не повідомили мені. Чи можу я претендувати на спадщину?
Відповідь юриста: можете. Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Згідно з ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Якщо ви пропустили строк, можете подати позовну заяву до суду.
дякуючі юрист Вікторія
#65601
Елена, Одесская область.
Мой отец завещал сыну от первого брака и дом ,и поле и трактор, но неужели я, его падчерица, он усыновил меня не имею права ни на что?
Відповідь юриста: все одно приймайте спадщину, пишіть заяву до нотаріуса, можливо, є майно, що не охоплено заповітом і воно буде належати Вам ,і це законно. Згідно ст. 1245 ЦК України частина спадщини, що не охоплена заповітом , спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах. Якщо виникають проблеми у встановленні строку прийнятті спадщини, звертайтесь до місцевого суду. Згідно зі ст.1272 ЦК України суд за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, може визначити, йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
дякуючі юрист Вікторія
#65711
Роман, Вінницька область. У мене померла троюрідна баба Поліна Марківна, післясмертіякоївідкриласяспадщина на земельнуділянку. Крімньогоспадкоємцями за законом являєтьсяїїдонька, яка спадщинипіслясвоєїпомерлоїмами не приймала, відмовилась, вона живе в Бразилії. Як прийняти спадщину?
Відповідь юриста:
Можете звернутися до місцевого суду з заявою про встановлення факту родинногозв'язку.Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 Цивільногопроцесуальногокодексу України, суд розглядаєсправи про встановленняфактівродиннихвідносинміжфізичними особами, щомаютьюридичнезначення
В суд можете надати фото, відео ,листи, які підтвердять, що ви родичі.
дякуючі юрист Вікторія
#65738
Наталія, Запоріжжя. Моя тітка вийшла заміж, щоб мати виїзд за кордон, але з цим чоловіком не жила. Тепер її чоловік помер, і запитання тітки, чи може вона бути спадкоємцем? Діти його з першого шлюбу кажуть, нічого вона не отримає, бо шлюб фіктивний.
Відповідь юриста: звичайно, вона може подати до нотаріальної контори про прийнятя спадщини, може звернутися до суду, щоб її визнали спадкоємцем. Але вона повинна знати, якщо шлюб дійсно був фіктивним, що на підставі ст.40 Сімейного Кодексу України шлюб визнається недійсним за рішенням суду у разі його фіктивності. Шлюб є фіктивним, якщо його укладено жінкою та чоловіком або одним із них без наміру створення сім'ї та набуття прав та обов'язків подружжя.
Спадкування за новим ЦКДокумент n0107697-04, поточнаредакція — Прийняттявід 29.11.2004: 5. Не мають права на спадкування за законом одна після одної особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду (ст. 39, 40 Сімейного кодексу України). Тобто, якщо шлюб був визнаний недійсним, вона ні на що немає права, але якщо такого документа немає, вона спадкоємець на законних підставах.
#65879
Галина К., Червоноград, Я мешкала в цивільному шлюбі 7 років, і чоловік помер, я витратила 4343 грн. на ритуальні послуги, 6050 грн. - на поминальний обід та 15000 грн. на гранітний пам’ятник. Чи може його рідна сестра ,яка спадкоємець, розділити мої витрати.
Чи маю право на спадщину?
Відповідь юриста: звичайно, звертайтесь до суду, докладіть чеки, які підтвердять ваші витрати, накладні на купівлю ритуальних речей, якщо скуплялись на ринку, візьміть в конторі ринку список на те, скільки коштували продукти, з кафе візьміть чеки на меню з поминального обіду, залучіть свідків, які знали, на скільки ви витратились. ст. 1232 ЦК України передбачено, що спадкоємці зобов’язані відшкодувати розумні витрати, які були зроблені одним із них або іншою особою на поховання спадкодавця.
Визначення граничної вартості стандартних пам`ятників і огорожі у даній місцевості зазначено у додатку до постанови Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про витрати на поховання та пов`язані з цим ритуальні послуги у разі смерті потерпілого від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання» № 45 від 03 жовтня 2008 року.
Ви маєте право на спадщину - Згідно ст. 1264 ЦК України, у четверту чергу право на спадкування за законом мають право особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як 5 років до часу відкриття спадщини.
дякуючі юрист Вікторія
#65932
Микола Л., Ужгород. Я звернувся до приватного нотаріуса про визначення додаткового строку на прийняття спадщини, посилаючись на те, що померла моя бабуся Стеня, смерть якої зареєстрована виконавчим комітетом Загатянської сільської ради Іршавського району Закарпатської області. Після її смерті відкрилась спадщина на майно, а саме житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами. Я пропустив строк прийняття спадщини, хворів і моя родина на ковід, щоб уберегти інших від зараження та не розповсюджувати небезпечну хворобу. Що тепер?
Відповідь юриста:
Звертайтесь до суду для визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно п. 24Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30. 05. 2008 року, «Про судову практику у справах про спадкування», особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272ЦК України. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Думаю що тут може допомогти вивчення психології

Цікаво.

В моей жизни наступил момент, когда я понял, что а[…]

Цікава тема для мене. Я саме хочу пов'язати свою р[…]

Ще більше корисного та цікавого!