МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#65553
Ольга, Львів: я в Італії придбала суконку, оздоблену камінчиками та пір’ями. Я звернулась після весілля до хімчистки в ТЦ, і мені зіпсували дорогу річ. Чи можу якось стягнути з них кошти?
Відповідь юриста: звичайно, звертайтесь до суду, захист прав споживачів завжди розглядають позови безкоштовно. Вкажіть в заяві перелік дефектів після хімічної чистки, а також відомості про встановлені ступені зносу та їх характеристики; інформація про повне найменування виконавця, його адреса, номера телефонів, прізвище, ім'я та по батькові керівника (власника); копію свідоцтва про державну реєстрації, перелік нормативно-технічних документів, вимогам яких повинні відповідати послуги; гарантійні зобов'язання виконавця послуг, що є порушенням вимог п. 2.2 «Інструкції щодо надання послуг з хімічної чистки та фарбування (перефарбування) виробів».
Виходячи зі змісту наведених вище положень Закону України «Про захист прав споживачів» у їхньому системному зв'язку зі ст.ст.638,640,656 ЦК України, спірний договір є укладеним, оскільки сторони в належній формі досягли згоди з усіх його істотних умов, зокрема, щодо предмету договору, його ціни, об'єму робіт та строку їх виконання, порядку зберігання та передачі майна тощо. Крім того, кожна сторона фактично виконала договірні зобов'язання та відповідно прийняла зустрічне виконання зобов'язання іншою стороною відповідно до товарного чеку №487765 та виходячи з факту передачі-приймання вечірньої сукні, що узгоджується зі змістом ст. 545 ЦК України.
У вас повинно до заяви бути квитанція-договір, бажано, якщо у вас є чеки при купівлі сукні, додайте їх, щоб довести вартість сукні, якщо є фото сукні, або де ви в цій сукні на фото.
#65735
Павло, Львів. Під час новорічних свят в інтернеті придбав плазму-телевізор, а він з недоліками, а продавець кидає слухавку, не хоче навіть вислухати претензії, що робити? Ми телевізор не дивимося, запакували.
Відповідь юриста:
Обов’язково зверніться письмово ще до міської ради про захист прав споживачів. Ваші права такі: відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право вимагати повернення коштів або обмін товару на якісний тільки у випадку виявлення істотних недоліків, тобто тих, які взагалі не можуть бути усунуті, його усунення потребує понад чотирнадцять календарних днів або він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено договором. Завжди при виявленні недоліків в товарі, звертайтесь виключно до продавця. Він несе відповідальність за якість проданого товару (п. 5 ст. 8 Закону).
#65848
Валентина, Київ. Я здала в хімчистку ТОВ «Чистюля» весільну сукню, виробництва Італія, зі шлейфом, її повернули дуже потертою, обтріпаною, у мене був шок та сльози, вона має виняткове значення для сім’ї, вона була використована лише один раз після чого здана в хімчистку за декілька днів після придбання. Я хотіла прийняти участь в телешоу і використати цю сукню, тепер це неможливо! Чи можна відшкодувати її вартість?
Відповідь юриста: звертайтесь до суду, надайте чеки вартості сукні, надайте фото сукні, копію договору щодо хімчистки. Відповідно до п. 7 ст. 1 Закон України «Про захист прав споживачів» договір - усний чи письмовий правочин між споживачем і продавцем (виконавцем) про якість, терміни, ціну та інші умови, за яких реалізується продукція. Підтвердження вчинення усного правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном або іншими документами. Відповідно до п.4 ч. 3 ст. 10 Закон України «Про захист прав споживачів» у разі виявлення недоліків у виконаній роботі (наданій послузі) споживач має право на свій вибір вимагати зокрема відшкодування завданих йому збитків.
Важливо вам самостійно провести експертизу сукні ,щоб підтвердити, що є зносом її, а що шкодою хімчистки.
#65866
Юлія Житомир: Мене неякісно постригли та пофарбували. Перед початком фарбування показала майстру на телефоні зображення із кольором, який хотіла отримати. Послугу отримала, за що заплатила 400 грн. Після пофарбування вже вдома побачила, що пофарбована неякісно у три різні кольори та в подальшому по телефону домовилась з відповідачем про усунення недоліків.
Звичайно ,волосся відросте ,але як ці 2-3 місяці виходити в люди, чи можу поскаржитися?

Відповідь юриста: негайно звертайтесь в захист прав споживачів, Перукаря повинні наказати за непрофесійність і перевірити, чи дійно він є професіоналом. Вимагайте компенсації, або щоб виправили вам ситуацію. Якщо ви хворіли після фарбування, можете взяти довідку від лікаря докласти копію до скарги, можете позиватися до суду.
#65949
Аліна, Полтавська область. Через Інтернет я придбала помаду Dior, але я колись користувалась цією помадою, і відчуваю, що мені продали підробку, вона скатується і неприємний запах. Гроші, звісно, ніхто не буде повертати. Але можу довести, що я придбала, у мене є в пошті замовлення товару, я зберігала.
Відповідь юриста: звертайтесь до поліції, відповідно до п. 4 ст. 6 Закону України «Про захист прав споживачів» забороняється введення в обіг фальсифікованої продукції. Ви придбали фальсифікат. Одразу можете написати до захисту прав споживачів, але всюду додавайте копії вашого листування з продавцем, докази вашої оплати.
#66028
Наталія, Київ, мною через салон пошиття та ремонту укладено угоду про надання послуг з ремонту шуби з хутра норка-пастель, з переліком обсягів послуг: укоротити низ шуби на 5см - вартість робіт 150 грн., укоротити рукава на 9см та зробити манжети на 4см вартістю 170 грн., усунути дефект - вартість 70 грн., та здійснити чистку хутра шуби вартістю 600 грн. У призначений день забрала шубу, і, не перевіривши якість виконаних робіт у майстерні, бо було напівтемно, вже вдома, вдівши шубу, побачила на всій поверхні шуби зморшки, плечі витягнуті, а ззаду, внизу шуби, з'явилася затверділа пляма у вигляді коржа розміром приблизно 25 на 40 см. Чи можу дочекатися відшкодування?
Відповідь юриста:
Звертайтесь до суду про захист прав споживачів.
Статтею 906 Цивільного кодексу України передбачено, що збитки, завдані замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату, підлягають відшкодуванню виконавцем, у разі наявності його вини, у повному обсязі, якщо інше не встановлено договором.
За загальними правилами відповідальності за завдану шкоду, що передбачені ст.1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної особи, стягується у повному обсязі особою, яка її завдала.
Тобто для відшкодування шкоди з боку підприємця ви повинні довести перед судом наявність допущених з боку порушень при наданні послуг, наявність шкоди, а також причинний зв'язок між цими порушеннями і заподіяною шкодою.
#66067
Натали, Рубежное. Мне сделали хим.завивку,волос очень перепален и при корне сверху на ладонь отпал.Подскажите пожалуйста что мне делать,куда обратиться.Делали в парикмахерской.Буду вам благодарна за ответ.
Відповідь юриста:обовязково в захист прав споживачів до міської ради, навіть якщо будете звертатися до суду, буде запитання. чи вирішували досудово. і звертайтесь до суду, позови безкоштовно де захист прав споживачів. навіть якщо чеку не будете мати на руках, зверення до міськради повинно бути. суд може потім запитати прейскуранти.
#66077
Оксана, Київ. Я дуже переживаю, оскільки з нашого весілля дуже погані фото вийшли, вони нечіткі, фотограф не виконував репортажних, художніх та постановочних фото, диск не містив жодної обкладинки.Що робити?!
Відповідь юриста: по-перше, звертайтесь до захисту прав споживачів місцевої ради, і до суду, вимагайте відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Вам зіпсували свято, і тепер обов’язково доведіть, що ті фото, що є у вас – неякісні і вимагайте відшкодування. Обов’язково додайте до заяви копію договору про послуги. Якщо його немає на руках, звертайтесь до фотографа, він зобов’язаний вам його надати. Згідно зі ст. 865 ЦК України за договором побутового підряду підрядник, який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується виконати за завданням фізичної особи (замовника) певну роботу, призначену для задоволення побутових та інших особистих потреб, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. До відносин за договором побутового підряду, не врегульованих цим Кодексом, застосовується законодавство про захист прав споживачів.
#66106
Наталія, Рубіжне. Прийшли відпочивати з дітьми в кафе, а за сусідніми столиками палять. На зауваження не реагували, що роботи в таких ситуаціях?
Відповідь юриста:
Щоб захиститисвоє право на чистеповітря, пропонуємотаку схему дій.
По-перше, вимагайте книгу скарг і запишіть свою пропозиціюабоскаргу на те, що у приміщеннікурять. Книга скарг є офіційним документом. Потім напишітьскаргу на адресу Головного управлінняДержпродспоживслужби.
У текстіскаргинеобхідновказатинайменування кафе, де ви відпочивали, приможливості можна надати фото абовідео того, що там палять.

Наталія, Судова Вишня Я зверталась до адвокатськог[…]

суди, і все, що з ними повязано

Поліна, Запоріжжя, Я отримала судове рішення по сп[…]

Детский клуб "Аниматор ин юа" - это комп[…]

https://mama-tato.com.ua/forum/posting.php?mode=r[…]

Ще більше корисного та цікавого!