МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

отримання Вами кредиту не перешкоджає отриманю допомоги, оскільки для ЦЗ важливо, чи маєте ви офіційну роботу, чи ні. Приховати факт працевлаштування, в т.ч. за цивільно-правовим договором, сьогодні неможливо, оскільки між Державною службою зайнятості, Пенсійним фондом України і Державною фіскальною (податковою) службою проводиться обмін даними (звірка). У разі виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у довідках про середню заробітну плату, з даними ДФСУ або наявності інформації про доходи, отримані особою, яка перебуває на обліку як безробітна, від здійснення підприємницької діяльності, виконання роботи за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом та під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами, ведення особистого селянського господарства тощо, працівники центру зайнятості мають право здійснювати перевірки достовірності даних, зазначених у довідках про середню заробітну плату безпосередньо у роботодавця.
Таня, Золотоноша, Доброго дня. Чи можу я стати на біржу праці, якщо у мене є земельний пай,і я його здаю в оренду. Маю прибуток 2000 грн в рік.

Відповідь юриста:
Під час постановки на облік майновий стан безробітного не враховується. Члени особистого селянського господарства, якщо вони не є найманими працівниками, у відповідності до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", мають право на забезпечення за цим Законом за умови сплати страхових внесків.
Анна Сергеевна, Мариуполь : «Я 25 лет работала продавцом , торговала вещами , и закрыв ч.п пошла работать по найму и опять промтоварами. При первом посещении инспектора он даёт направление в продуктовый магазин и говорит , что я не могу отказаться. Я не хочу работать в продуктовых магазинах и не знаю что делать. При заполнении документов я указывала, что я ищу работу продавцом промтоваров».
В цз не праві, є окрема спеціальність як - продавець продовольчих товарів. Код: 5220. А є продавець непродовольчих товарів. Код - 5220, 17353, 65, якщо ви багато років працюєте за певною професією, це є навики, досвід, які зобов’язані враховувати.
Закон України «Про зайнятість населення», редакція від 18.07.2020, підстава - 693-IX зазначає що є підходяща робота стаття 46. Підходяща робота для безробітного1. Підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітний. Під час пропонування підходящої роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.4. Для громадян, які не працювали за попередньо здобутими професіями (спеціальностями) понад 12 місяців, підходящою вважається робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а робота за здобутими раніше професіями (спеціальностями) може вважатися підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці.
Леся, Лубни: мені було надано статус безробітної і було призначено виплату допомоги по безробіттю. За період перебування на обліку в міському центрі зайнятості мені було нараховано та виплачено допомоги по безробіттю в сумі 38691 грн. 43 коп. При проведенні звірки з ДФС (ДПА) було виявлено, що яґ торгувала «Гербалайф та «Оріфлейм». Чи повинна я повертати гроші, я мати-одиначка.
Відповідь юриста: так, повинні, ви повинні були сказати перед тим, як стати на облік до цз, що маєте додатковий дохід. Процедура реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, відповідно до абзацу 5 ч.1 ст. 34 ст.36Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд має право стягувати відповідно до закону кошти Фонду, виплачені особам, зареєстрованим як безробітні, у вигляді матеріального забезпечення на випадок безробіття та витрачені на надання соціальних послуг безробітним у разі встановлення факту їх отримання на підставі недостовірних відомостей, поданих особою. З моменту підписання вами договору ТОВ «Гербалайф Україна» і Оріфлейм ви не мали права на перебування в статусі безробітної, а відповідно і на отримання допомоги по безробіттю, допомога по безробіттю отримана вами є незаконною а відтак підлягає поверненню. Ви можете лише в суді надавати довідки про ваші доходи ,стан родини ,щоб частинами виплачувати ті кошти, що отримали незаконно.
Аліна, у безробітних є обовязки, чи можна не приходити до цз, коли в мене не виходить?

відповідь юриста:
Зареєстровані безробітні зобов’язані:
2) відвідувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в якому він зареєстрований як безробітний у визначений і погоджений з ним час, але не рідше ніж один раз на тридцять календарних днів.

Марія Іванівна, мої сусіди не проживають вже 10 ро[…]

Вагітна, декрет і робота

Оксана, Вінниця, я працюю на посаді економіста на[…]

Спадщина

Полина, Ромны. Такая ситуация, умер дядя, потом ум[…]

Леся, Тернопіль. Жінка була у шлюбі і розлучена, м[…]

Ще більше корисного та цікавого!