МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#65139
Анна, Волноваха, Доброго дня! хочу працювати сезонно, чи потрібен договір?

Відповідь юриста:

Відповідно до вимог ст. 24 КЗпП трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим: 1) при організованому наборі працівників; 2) при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я; 3) при укладенні контракту; 4) у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі; 5) при укладенні трудового договору з неповнолітніми; 6) при укладенні трудового договору з фізичною особою; 7) в інших випадках, передбачених законодавством України.
обовязково вимагайте укладання трудового договору!
#65230
Марія, Лубни. "Чи можна звільнити працівника, якщо він захворів, а строк трудового договору закінчився?"
Відповідь юриста:
Можна, адже відповідно до Листа від 31.01.2012 року № 30/13/133-12 Міністерства соціальної політики, звільнити працівника у зв’язку із закінченням строку трудового договору можна як у період тимчасової непрацездатності, так і в період перебування його у відпустці, оскільки частиною третьою статті 40 КЗпП України встановлено заборону щодо звільнення працівників у період тимчасової непрацездатності та перебування у відпустці лише з ініціативи роботодавця, тобто з підстав, передбачених у статтях 40, 41 КЗпП України.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Слух

Закон Томатиса ухо воспринимает звук и речевое ото[…]

Подбор подарка

Нещодавно з дружиною отримали подарунок від старшо[…]

Марина Леонидовна. завод наш стал банкротом еще ле[…]

Запитання від читачів форуму

Вважаю, Ви повинні викликати на об’єкт інжен[…]

Ще більше корисного та цікавого!