МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#63678
Вам необхідно звернутися в службу у справах дітей за місцем проживання і отримати висновок про доцільність усиновлення.
Перелік документів, які потрібно для отримання рішення, приведений нижче:
заява кандидата в усиновлювачі + копія паспорта (чоловіка).
довідка про заробітну плату за останні півроку.
довідка про стан здоров'я дитини
документ, що підтверджує право власності на житло
медичний висновок про стан здоров'я усиновлювача (мед огляд нарколога, психіатра, фтизіатра, висновок терапевта, аналізи на СНІД, огляд венеролога)
довідка про те, що усиновлювач не позбавлений батьківських прав
копія свідоцтва про народження дитини
довідка про склад сім'ї (форма № 3)
довідка про несудимість усиновлювача (видає сервісні центри при МВС)
копія шлюбного свідоцтва
Крім того, до вищепереліченого списку слід прикласти один з таких документів : нотаріально завірена згода біологічного батька або матері на усиновлення дитини. Усі документи вивчає служба у справах дітей, надає висновок і потім подаються копії документів з цим висновком в суд, заплативши судовий збір.
#66012
Тарас, Калуш. Я покохав заміжню, звати її Вероніка. Вона від мене завагітніла, і записала у свідоцтві про народження дитини наше маля батьком свого чоловіка. Чи можу оскаржити батьківство?
Відповідь юриста: Завжди подумайте перед позовом чи потрібно турбувати спокій іншої родини і як на це подивиться мати дитини. Але Ви повністю маєте на це право. Отже, звертайтесь до місцевого суду про визнання свого батьківства.
Згідно ст. 129 СК України, особа, яка вважає себе батьком дитини, народженою жінкою, яка на момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред’явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про Наведіть усі аргументи на вашу користь, вимагайте судову експертизу на підтвердження батьківства.
#66130
Наталія, Вінниця Моя матір вийшла заміж, і мене було усиновлено її чоловіком. Тепер я дізналась, що помер мій біологічний батько. Чи можу прийняти спадщину?
Відповідь юриста: В цьому випадку Вам потрібно звертатися до суду, щоб довести, що маєте зв'язок до батька, надати копії документів, витяг зі свідоцтва про народження, запросити свідків. У вас повинно бути окреме провадження в суді, щоб встановити ПІБ вашого біологічного батька ,вашим батьком. Зі змісту частини 1 статті 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

дуже пізнавально

А нам сейчас не до отдыха...делаем ремонт в детско[…]

Я думаю, что ребёнок сам должен определиться с про[…]

Очень полезная информация, я о таком даже не слыша[…]

Ще більше корисного та цікавого!