МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#66066
Тамара Л., Лисичанськ Мій дядько помер 6 років тому, ми доглядали за хатою, у нас були ключі. Нещодавно донька набула право власності, поміняла замки, не дає нам ключа. Чому? Ми багато років там були, прибирали, відпочивали у дворі.
Відповідь юриста: Вам немає чого робити в чужому будинку, вимагати ключів, якщо є законний власник. Ви достатньо користувались чужим.
Ч. 1 ст. 383 ЦК України передбачено, що власник жилого будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів сім’ї та інших осіб.
Аналогічне правило міститься в ст. 150 ЖК України, відповідно до якої громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд.
Ви не член сім’ї, щоб там проживати і щось вимагати.
#66086
Ксения, Киев, Святошино. Мы пытаемся отстоять собственные границы и чтобы сосед убрал забор , который стоит на красной линии, так как в экстренных случаях никакая служба подъехать к дому не сможет , а сосед угрожает , что он за деньги, если захочет , сможет узаконить на себя красную линию.

Відповідь юриста: що Вам можу підказати на даному етапі. До того, як Ви звернетеся до суду, обовязково потрібно вирішувати питання листами. Пояснюю для чого. в суді буде запитання, що було досудове вирішення проблеми. Отже. Не словами, що Вам відмовили. А напишіть листи в міську раду, копію листа собі, обовязково лист з описом, зберігайте квитанції про відправку, до того ж до ради району. Два однакових листи. Чекаєте відповіді. Якщо навіть відповіді не буде, тоді до суду і надаєте ті листи, копії, що ви звертались, і тоді в суді вимагаєте вругулювати питання
Юридична допомога у навчанні

Денис, Суми Яка об’єктивна необхідність колі[…]

Спадщина

Павло Миколайович, Суми. Мій батько помер у м. Мак[…]

Освітянські проблеми

Поліна Олегівна, Чернівці. Я працювала асистентом […]

Катерина Петрівна, Запоріжжя. Я працювала інженеро[…]

Ще більше корисного та цікавого!