Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як вибрати перше взуття дитині?

Як вибрати перше взуття дитині?

Діти так швидко ростуть! Ще зовсім недавно ви вперше взяли на руки малюка... і ось дитині вже рік! Малюк вже пробує робити свої перші самостійні кроки. Для цього необхідне правильно підібране і якісне взуття - адже стопи малюка ще дуже гнучкі і продовжують формуватися, на незміцнілі ніжки доводиться немаленьке навантаження. Як же вибрати відповідні черевички?


Потрібно врахувати масу факторів. Наприклад - де малюк буде ходити в цьому взутті? Якщо ви хочете придбати домашні тапочки для дитини, врахуйте - вони повинні бути легкими, а також з натуральної тканини. Підошва повинна бути тонкою і гнучкою. Перевірте - якщо вона без навантаження зігнеться навпіл, значить взуття підходить. Вкрай бажано також наявність маленького каблучка (близько трьох-чотирьох міліметрів). У міру того, як малюк росте, більше повинен поступово ставати і каблучок: до двох років оптимальна його величина - близько півтора сантиметрів. (Інформація про каблучки актуальна і для прогулянкового взуття). Важливою є і наявність амортизаційного ефекту - він значно знизить навантаження на коліна і спинку малюка. Домашнє взуття для малюків обов'язково повинно фіксуватися на ніжці.

Пам'ятайте, що необхідно порадитися з лікарем перед тим, як купувати дитині саме домашнє взуття. Зазвичай фахівці рекомендують взувати малюка вдома спочатку не більш, ніж на сорок хвилин, поступово збільшуючи перебування дитини в домашньому взутті до двох годин.

При купівлі черевичків для прогулянок також важливим фактором є їх легкість і гнучкість підошви. Бажано також, щоб підошва була рифленою. Звичайно, потрібно враховувати і сезон, на який ви купуєте взуття. Пам'ятайте, що осінньо-зимове взуття має бути з досить щільною підошвою - так буде краще зберігатися тепло.

Вкрай важлива деталь для дитячого взуття - жорсткий задник. Саме він допомагає дитині уникати зайвих ударів і правильно ставити ніжку. А щоб малюк її не натер, на заднику повинен бути пом'якшувальний прошарок.

При покупці дитячого взуття краще взяти малюка з собою, щоб не помилитися з розміром (адже потрібно враховувати не тільки довжину стопи, але і її ширину, підйом ніжки, і т.д.). Якщо це - важко, купіть (або зробіть самі) примірювальну устілку. Бажано домовитися з продавцем про можливість повернути (або поміняти) взуття, якщо розмір не підійде.

Дитяче взуття не повинне бути тісним (ідеальна відстань від великого пальця до внутрішньої поверхні взуття - близько 15 мм). Але й занадто вільні черевички купувати не варто. Можна придбати взуття лише на розмір більше. При купівлі черевичків для дитини пам'ятайте, що дитяча ніжка росте в швидкому темпі - за рік зазвичай міняється 2-3 розміри - аж до трьох років. Щоб не помилитися з розміром взуття, вимірювати стопу дитини бажано кожні два місяці.

Краще всього, якщо взуття буде з натуральної шкіри або текстилю - ніжки не замерзнуть, і не будуть потіти. Штучні матеріали вкрай небажані. Підошва, бажано, повинна бути з ПВХ-матеріалу або спіненого поліуретану. Якщо ж вона буде з гуми, всередині взуття можливий парниковий ефект. Що стосується підкладки - вона також має бути з натуральної шкіри або текстилю. Технологія забарвлення взуття також дуже важлива. Краще, якщо використані неагресивні барвники. Також бажано, щоб матеріал взуття не линяв. Як це перевірити? Можна потерти пальцем невелику ділянку черевичка - якщо не вимажетеся фарбою - взуття якісне.



Зверніть увагу і на устілку - бажано, щоб вона виймалася. Так ви зможете просушувати устілку, якщо ніжки будуть потіти. У якісного взуття на носочці повинна бути накладка, що захищає ніжку крихітки від ударів. Вона також сприяє тому, щоб черевички прослужили довше.

Навіть якщо перші свої кроки дитина зробить влітку, взуття повинне бути з закритими носочками. Шльопанці, босоніжки - поки не найкращий варіант. Якщо вже хочете придбати для малюка босоніжки - нехай носок буде максимально закритим.

Безсумнівно, при виборі дитячого взуття потрібно враховувати і пору року, погодні умови. На кожен сезон потрібне різне взуття. Адже якщо черевички будуть занадто жаркими, це може привести до перегріву стопи, а якщо дуже холодними - ніжки просто можуть замерзнути.

Купувати дитячі черевички або чобітки бажано у фірмових магазинах. Пам'ятайте, що на взутті не варто економити! Адже неякісні черевички негативно впливають на стопу. З цієї ж причини не варто купувати взуття, яке вже були у вживанні. Навіть туфельки старшого братика або сестрички маляті носити не варто, адже кожна стопа - індивідуальна.

Зараз серед якісного взуття часто зустрічаються черевички зі спеціальними супінаторами. Але це ортопедичне взуття не варто купувати просто так! Купуйте його лише за рекомендацією лікаря-ортопеда (у випадку, якщо він діагностує плоскостопість). Адже безпричинне носіння такого взуття впливає на стопу негативно. Це стосується і ортопедичної устілки. Якщо ж лікар призначив дитині супінатори, краще замовити їх індивідуально. Пам'ятайте, що хороший супінатор повинен бути м'яким, не дуже великим. Він також не повинен заважати дитині при ходьбі, в ідеалі - не відчуватися взагалі.

Важливо також те, яким способом взуття кріпиться на ніжці. У кожного виду застібок є плюси і мінуси. Так, взуття на застібках є найкращим варіантом, адже малюкові не так-то просто довільно розстебнути і скинути туфельку. А от батьки надінуть таке взуття швидко і легко, та й малюка потім з легкістю навчать це робити. Але і мінус є - не надто гарна фіксація ніжки (у порівнянні з подальшими варіантами).

Черевички на липучках фіксують ніжку добре. Одягаються теж досить легко і швидко. Але й дитина легко зможе випадково або спеціально скинути таке взуття на вулиці. Та й липучка з часом зазвичай псується, перестає клеїтися. Це також може створити незручності, в тому числі і під час ходьби малюка.

Взуття на шнурівках майже ідеально фіксує дитячу ніжку. Однак взування з такими черевичками займе чимало часу. Та й навчити малюка справлятися з ними самостійно буде набагато складніше, ніж з липучками і застібками. А ось випадкове розв'язування шнурків не так вже й малоймовірно. Робимо висновок: взуття на шнурівці підходить або зовсім маленьким (поки не повзає), або вже старшим діткам - дошкільнятам. Ще один безперечний плюс шнурівки - вона розвиває дрібну моторику у малюка, який навчається взуватися.

Також лише старшим діткам (з трьох років) підійде і звичайне взуття - без жодних шнурівок, липучок і застібок. А все тому, що у них м'які задники, та й самі черевички такого типу зазвичай досить зручні.

Зараз багато відомих фірм випускають, в тому числі, і взуття для дітей. Батьки часто "ведуться" на бренди і хочуть, щоб взуття малюка було схожим на їх власне. Однак це не повинно бути вирішальним фактором при виборі дитячих черевичків. Набагато важливіше те, чи зручно в них дитині, чи подобаються вони їй?! Як це перевірити? При взуванні зручних черевичків малюк не чинить опір, не норовить скоріше їх скинути.

Бажаємо вам вдалої покупки, а вашому малюкові - легких кроків!

За матеріалами vorcuta.ru

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас