Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Правила успішного годування грудьми

Мама годує немовля

У цій статті ви знайдете відповіді на поширені запитання, що турбують годуючих матерей: що їсти? Що пити? Як часто? Що робити, якщо повнішаєш?

Мама, яка годує, може і повинна їсти і пити стільки, скільки їй хочеться для вироблення достатньої для дитини кількості повноцінного грудного молока. Жодна спеціальна дієта або набір продуктів для годуючих жінок не є переконливою аксіомою по забезпеченню необхідного дитині якості або кількості материнського молока.

Просто після пологів необхідно уникати деяких продукти харчування, які подразливо діють на травну й нервову системи дитини (це і так всі знають): часник, лук, прянощі, копченості, гострі приправи, консерванти, алкогольні напої, кава й міцний чай, сильно солоні й мариновані продукти. Значно обмежити або повністю виключити шоколадні вироби і цитрусові в перші 6 місяців годування грудьми.

Що ж до решти продуктів, блюд і способів приготування, то тут − ваша фантазія.
Головне правило − не забувайте нагодувати саму матусю.
Адже ви їли за двох під час вагітності, і тепер вам треба їсти за двох, оскільки ви годуєте дитину своїм молоком.
Їжу необхідно приймати 5-6 разів на день, краще за 30-40 хвилин до годування дитини, що сприятиме утворенню молока.
Для апетиту можна в невеликій кількості включити в раціон деякі соління (оселедець, квашена капуста), салати зі свіжих овочів, вінігрети, заправлені рослинним маслом. Їжа повинна бути смачною, різноманітною.
Кількість рідини в раціоні повинно бути не менше 2 л, включаючи суп, неміцний чай, соки, молоко, мінеральну воду і так далі (готуйте пиття заздалегідь, щоб своєчасно скористатися їм перед годуванням дитини). Проте надмірний прийом рідини (більше 3 л), у свою чергу, може перешкоджати утворенню молока.

Зразковий об’єм харчування на день:
• Молоко — 250-400 мл у будь-якому вигляді, а також інші молочні продукти.
• Фрукти й овочі − 6 разів на день (приклад: 2 яблука, овочеві салати й гарніри до сніданку, обіду, полудня і вечері). Овочі бажано також вживати в сирому вигляді.
• М´ясо, птахи, риба (іноді печінка, язик і ін.) — краще 2 рази на день.
• Яйця — одне в 1-2 дні
• Каші й хліб - 2-3 рази на день.

Якщо годуюча мати надмірно додає у вазі, вона може строго скоротити або навіть обмежити прийом висококалорійних продуктів харчування: пирогів, печива та інших кондитерських виробів. Але у жодному випадку не можна обмежувати споживання молока, фруктів, овочей і м´яса.

Іноді деякі звичайні продукти харчування, що вживаються вами, можуть викликати неприйняття у дитини: «кишкові коліки» протягом доби і більше, підвищена емоційність дитини і часті відрижки, алергічні прояви на шкірі, неспокійний сон, зміни характеру стільця і ін.

Якщо вам важко з визначенням винуватця неспокою (а підозрілі продукти виключаються з харчування, замінюються рівнозначними по калорійному і живильному складу), тоді спробуйте вести свій «харчовий щоденник» протягом тижня (місяця). Щоденник призначений для об´єктивнішого пошуку винуватців неспокою дитини. У ньому щодня ведуться записи про кількісний і якісний склад вашого меню. У кінці кожного дня відзначаєте які-небудь можливі зміни в стані дитини: став неспокійнішим, з´явилися нові висипання на шкірі щік, змінився характер стільця і так далі. Як правило, ознаки неприйняття якої-небудь нової їжі з´являються в перші 3 доби, що може давати вам привід для корекції свого раціону.
Крім того, у деяких дітей може бути індивідуальна непереносимість деяких «звичайних» продуктів харчування, з часом зникаюча.

Ось приклади можливих винуватців:
• Молочні продукти. Найчастіше проблеми виникають у матерів з непереносимістю молочного цукру (лактози) або білків коров´ячого молока (проте, паралельно можлива переносимість кисломолочних продуктів, сиру).
• Продукти, що містять кофеїн. У деяких безалкогольних напоях, чаї, какао і деяких лікарських препаратах може міститися кофеїн.
• Зернові й горіхи. Проблеми можуть викликати крупи з пшениці (вівса, іржі), кукурудза й горіхи (арахісові, волоські).
• Гостра їжа й часник. Без коментарів.
• Продукти, що можуть викликати утворення газів у кишечнику. Лук, зелений перець, білокочанна капуста і, особливо, боби (горох та ін.) в сирому вигляді. Ці продукти у вареному вигляді можуть бути безпечними.
• Великі об´єми звичайної їжі. Не зловживайте (їжа повинна бути регулярною і частою, але не великими порціями).
(дитячий лікар Яловчук А.В.)
>

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Як впоратися з батьківством? Порада #3: Ваше життя не закінчилося

Ваше життя на цьому не закінчується

Ви знову спатимете зі своєю дружиною

Вагітність дружини готувала вас до мінливого інтимного життя, і зараз вам теж доведеться пережити ці труднощі. Можливо, вона буде довше відновлюватися, а може бути, іноді буде заважати дитина, яку потрібно спочатку вкласти спати. Можливо, в перший час після пологів вам доведеться відмовитися від деяких «фішок», які ви так любили. Але з часом все повернеться. Ваш шлюб виживе, а сім'я стане ще міцнішою – заради цього варто постаратися.

Ерозія шийки матки: причини, симптоми захворювання і лікування

На сьогоднішній день про ерозію від особистого гінеколога чули більшість жінок, сьогодні вона є одним з найпоширеніших гінекологічних захворювань у жінок різного віку. І хоча сама по собі ерозія не є раковим захворюванням, в значній мірі вона підвищує ризик виникнення злоякісної пухлини.

Хрестимо малюка: що, де, як і скільки коштує

Хрестини малюка – це одна з перших речей, які поспішають зробити молоді батьки, причому, як віруючі, так і ні. Кого вибрати в хресні батьки, скільки це коштує, коли краще хрестити дитину і як організувати це таїнство?! У різних церквах вимоги незначно відрізняються, тому розповімо вам в загальних рисах про основні правила і канони хрестин у православних християн, більш точні відповіді на всі ці питання можна заздалегідь дізнатися у батюшки, який буде проводити обряд, безпосередньо напередодні хрестин.

Візит до пологового будинку під час вагітності

Відвідування місця, де ви збираєтеся народжувати, напевно позбавить вас деяких тривог перед пологами і допоможе заспокоїтися. Тому візит в обраний вами пологовий будинок – безперечно те, що варто зробити під час вагітності. Навіщо це робити і на що звернути увагу? – Про це далі!