Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

10 порад майбутньому татусеві

Майбутній тато

В останні кілька місяців ви слухали розповіді дружини про овуляцію і базальну температуру, намагаючись впіймати потрібний момент? Або ця новина стала для вас повною несподіванкою? Так чи інакше, незабаром ви станете татом.

Можливо, майбутні дев´ять місяців до народження дитини вам буде не просто прожити, але уявіть, як почуває себе ваша кохана. В її організмі відбуваються величезні зміни, змінюється гормональний фон, зростає вага, мучить нудота і болі в спині.

Саме від вас залежить зараз душевний і фізичний комфорт вашої дружини і майбутнього малюка.

• Співчувайте дружині. Звичайно, нескінченні скарги і ниття страшенно дратують, але спробуйте уявити себе на її місці. Весь час страшенно хочеться спати, а треба вставати і йти на роботу. Як тільки піднімається з ліжка, починає нудити, внаслідок чого зуби почистити проблематично, а поснідати і зовсім неможливо. Ще, настрій весь час поганий, хочеться плакати і сумувати. При всьому при цьому болить спина і відчувається страшенна втома.

• Домашні справи, як і справи на роботі при цьому нікуди не діваються, і ніхто не поспішає допомогти. Тому потрібно постаратися допомогти дружині, іноді потрібно всього лише, щоб її вислухали і пожаліли. А іноді можна і виявити реальну підтримку, наприклад, помити посуд або приготувати вечерю.

• Зберігайте спокій. Зараз необхідно проявляти терпіння і такт, а в сварці чи суперечці краще поступитися, не доводячи ситуацію до точки кипіння. Вашій дружині не варто хвилюватися і нервувати, це може зашкодити малюку. • Говоріть компліменти. Багато жінок дуже переймаються з приводу змін, що відбуваються з їх зовнішністю. Засмучується через прибавку у вазі, незграбну ходу і розтяжки. Говоріть їй більше приємних речей, наприклад: «Ти стала ще красивішою», «У тебе досить гарний животик», а про неприємні зміни краще промовчати, адже вагітна жінка прекрасна незважаючи ні на що!

• Якщо є можливість, постарайтеся ходити разом з дружиною на прийом до лікаря, їй потрібна підтримка. А також обов´язково сходіть на сеанс УЗД, коли його призначить лікар, ви отримаєте незабутні враження і заздалегідь познайомитеся з майбутнім малюком. Запишіться з дружиною на курси для майбутніх батьків, особливо, якщо збираєтеся вирушити разом у пологовий будинок. Але навіть якщо партнерські пологи не входять у ваші плани, на таких курсах ви дізнаєтесь багато корисного.

• Подбайте про матеріальне благополуччя. Можна відкласти деяку суму грошей і зробити НЗ. Обов´язково потрібно обговорити майбутні витрати і розпланувати бюджет на медичне обслуговування, придане для малюка, на пологи.

• Частіше гуляйте разом, краще за містом. У вихідний день, або ввечері після роботи, вирушайте на свіже повітря: до моря, в ліс, або, хоча б у найближчий парк.

• Допомагайте дружині, не дозволяйте їй піднімати важкості, перевтомлюватися і перенапружуватися. Майбутній мамі зараз дуже потрібна ваша допомога.

• Спілкуйтеся з майбутнім малюком. Співайте йому пісеньки, розповідайте казки. Нехай він ще в животику знає, що у нього є не тільки мама, але й тато. Коли дитина народиться, вона обов´язково впізнає ваш голос і зрадіє зустрічі з рідною людиною.

• Поки дружина буде в пологовому будинку, влаштуйте в будинку генеральне прибирання, підготуйте все до прийому мами і малюка. Купіть продукти і все необхідне. Можна залучити до цієї справи родичів.

• Не захоплюйтеся святкуванням на честь народження малюка, краще частіше навідуйтеся до пологового будинку. Якщо в палату увійти не можна, передавайте записки, посилайте смс, чекайте під віконцем. Новоспеченій мамі потрібна ваша підтримка і увага.

• Добре приготуйтесь до дня виписки з пологового будинку, зберіть всі необхідні речі для мами і малюка, презенти лікарям, і не забудьте про квіти і фотоапарат. А ось родичам краще привітати вас іншого разу, день виписки надто хвилюючий і бентежний, щоб приймати гостей ..

За матеріалами mamochka.kz

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Календар вагітності: тридцять перший тиждень

Дитина

Цього тижня ваше маля вже досягло росту біля 40 см і важить біля 1,5 кг. Воно вже достатньо велике, але ще не до кінця розвинене. Система регулювання температури також не до кінця розвинена, так що воно не може само забезпечувати себе теплом. Більш того, в дитини ще не побудований імунітет, то ж якщо вона народиться зараз, то буде дуже чутливою до інфекцій.

Календар вагітності: тридцятий тиждень вагітності

Дитина

Маля вже завдовжки 38см і важить біля 1300 грамів. Воно продовжує швидко рости і залишається в своєму теплесенькому гніздечку.

Календар вагітності: двадцять дев´ятий тиждень вагітності

Дитина

Зараз ваша дитинка вже важить понад 1 кг і трошки довша за 36,5 см. Ще чекати більше 10 тижнів до її появи. Цей час маля ростиме і ви відчуватимете його рухи все частіше. Рухи маляти все сильніші і воно б’ється довго в ту саму точку, це може бути боляче. Якщо воно знаходиться в верхній частині вашого живота, то може штовхатися в шлунок, а якщо внизу – то в кишечник, від чого ви можете потерпати. Дитина досі може рухатися у всі боки і перекидатися. Якщо вона лежить в позі головою вниз, ви можете відчувати її руки.

Календар вагітності: двадцять сьомий тиждень вагітності

Більшість малят на 27 тижні вже достатньо розвинені, щоб вижити в зовнішньому світі, але ще мають рости в мамі. Недоношеним дітям все ж таки дуже важко під час пологів. Вони потребують штучного дихання, так як їхні легені ще не повністю розвинені. Діти, які народжуються значно раніше, мають мало підшкірного жиру, поморщену шкіру, довгі нігті на пальцях рук і ніг, і п´ятна на шкірі від першорідного калу. Це пояснюється тим, що дитина ще не встигає набрати достатньої ваги і потребує допомоги з боку плаценти. Таке трапляється частіше з двійнятами, адже вони ділять усе на двох: кров, кисень і поживні речовини, отримані з плаценти.