Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чому треба обов´язково вчитись бути батьками?

Чому треба обов´язково вчитись бути батьками?

Батьківство для багатьох — це найважливіша й найскладніша робота, яку ми будь-коли виконували, і роль, про яку ми дуже мало знаємо. Батькам та іншим опікунам (прийомним батькам, бабусям, дідусям, тощо) необхідно користатися нагодою, щоб читати поради про нові стратегії спілкування з нашими дітьми та отримувати задоволення від спілкування з ними.

Сьогодні постають нові проблеми виховання дітей, які необхідно подолати. Навички, розпорядок дня та цінності передавалися з покоління в покоління. Батьки могли покладатися на мережу підтримки у вигляді сім'ї, яка допомагала їм у вихованні дітей. Порівняно з минулими поколіннями, багато батьків і сімей стали ізольованими та виховують дітей в межах маленької сімейної одиниці (мама, тато, діти). Навички, які необхідні дитині для досягнення успіху, також змінилися.

З роками кожне покоління бачить зміни в тому, як суспільство розглядає проблеми виховання дітей. Зараз сім’ї стикаються з проблемами управління поведінкою, включаючи відсутність очікувань, нагляд за дитиною та надмірно суворе та непослідовне покарання з боку батьків.

Усі батьки — з високим рівнем доходу, з низьким рівнем доходу, разом чи в розлученні — можуть отримати вигоду від навчання батьківству, що ґрунтується на фактичних даних. Згідно з дослідженням, діти батьків, які відвідували заняття та навчились методам виховання або систематично досліджують це питання в Інтернеті, мають вищі оцінки, менше проблем з поведінкою, менше проблем зі зловживанням психоактивних речовин, краще психічне здоров’я та більшу соціальну компетентність.

Які ключові переваги навчання батьків?

  • Підвищення компетентність і розширення можливостей – коли батьки добре освічені, вони завжди відчувають компетентність і самоефективність, що приносить їм постійне задоволення. Це приносить позитивні зміни в їхнє ставлення, що допомагає їм передати це дітям.
  • Удосконалення поведінки дитини.Атмосфера вдома зазвичай впливає на дітей більш ніж ми уявляємо. Тут стає в нагоді навчання батьків. Освічені батьки завжди намагатимуться створити дуже продуктивну та позитивну атмосферу вдома. Діти виявляють кращу соціальну поведінку, як-от обмін, допомога іншим і співчуття, коли вони виховуються в здоровій атмосфері. Вони менш схильні до негативної поведінки, як-от гіперактивність, правопорушення та агресія.
  • Дисциплінований і культурний спосіб життя. Освічені батьки мають більшу схильність до культури, етикету та дисципліни, і це – саме те, чого вони навчають своїх дітей. Вони завжди заохочують дітей проявляти повагу, любов, турботу та підтримку.
  • Покращення взаємодії батьків і дітей.Освіта зменшує бар’єр між батьками та дітьми. Це допомагає покращити спілкування, що зрештою призводить до кращого розуміння між членами сім’ї та зміцнює їхні зв’язки.
  • Допомога у подоланні розриву між поколіннями. Освічені батьки завжди виявляли більше сприйняття змін. Різниця між поколіннями є поширеною проблемою в кожній родині, але з освіченими батьками дітям також легко спілкуватися й обговорювати свої думки та ідеї. Освічені батьки більш відкриті до пристосування та вивчення нових методів виховання, щоб допомогти своїм дітям. Це допомагає покращити стосунки батьків і дітей.
  • Зменшення ризику жорстокого поводження з дітьми та тілесних покарань. Освічені батьки завжди прагнуть вивчати різні прийоми виховання, щоб допомогти своїм дітям замість того, щоб наносити фізичні покарання. Навчання змінює світогляд сім’ї, і дитина ніколи не перевантажується чи відчуває себе пригніченою. Крім того, використання таких методів, як тілесні покарання, ніколи не покращувало поведінку дитини. Вони залишаються наляканими та невпевненими протягом усього життя.

Висновок

У кожному аспекті життя батьки хочуть найкращого для своїх дітей. Освіта є одним із найважливіших аспектів, і тут і батьки, і діти ростуть і навчаються разом. Першими вчителями кожної дитини є її мати й тато, і якщо вони виявляються озброєні знаннями, це допомагає у вихованні малюка. Батьки відіграють важливу роль у формуванні майбутнього своїх дітей, тому їхня освіта є безумовно дуже важливою.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас