Вагітна мама
Класно бути вагітною і не мати ніяких проблем. Ви думаєте наперед, про момент пологів, і щасливі від того, що дає вам ваше тіло. Це щасливий період. Але деякі жінки мають болі внизу спини і тазові симптоми. Біль внизу спини частіше за все починається з тазу, і проявляється як ниюче відчуття стомленості внизу спини. Ваше тіло стає не таким еластичним. Біль може вдень зменшуватись чи зовсім зникати. Але якщо ви продовжуєте перевантажувати спину чи переживаєте стреси, тоді область, що болить, може розширюватися. Вона може охоплювати ваші стегна і литки, і весь ваш таз болітиме. Біль у тазі виникає не лише від старіння, надінтенсивних занять спортом, втоми на роботі, материнства, а й від гормону релаксину. Від 12 тижня вагітності у вас в крові підвищений рівень релаксину. Прогестерон дає впевненість, що від 16 тижня суглоби тазу м’якшатимуть. Релаксин запевняє, що під час пологів ваша матка розкриється достатньо широко, щоб дитина нормально пройшла, але це спричиняє розтягнення тканин. В деяких мам можуть з’являтися сідничні болі, так як кістки і суглоби сильно рухаються і зачіпають сідничний нерв.Наприкінці дискомфорт зменшуватиме вашу витривалість. Ви ходите й хитаєтеся як мати - гусиня і в решті-решт прийшов час для планової терапії. Не баріться з пошуками фізіотерапевта – попросіть свого лікаря направити вас до спеціаліста з проблем «нестійкості тазу» під час вагітності. Ви можете знайти фізіотерапевта, хіропрактика, остеопата чи масажиста, який вам допомагатиме. Спробуйте по-новому розпланувати денні справи і регулярні перерви на відпочинок.
• Якщо у вас сильні болі в тазі, попросіть вашу родину, друзів чи найману домохазяйку допомагати вам більше. Менше підіймайте дітей і тримайте їх на своїх колінах. • Нехай ваш вчитель з класів для вагітних чи лікар підкаже вам як запобігти проблемі «нестійкості тазу». • Нахили, тазові вправи та інші вправи з йоги допоможуть зменшити біль у тазі. Робіть їх протягом дня, але лише в тому разі, якщо від них легшає.
Майбутній батько
Коли з вашою дружиною все нормально, почувайтеся вільним, займіться собою чи своєю роботою. Завершіть ті справи, з якими ви давно хотіли покінчити. Проводьте час з друзями чи підіть погуляти ввечері. Ви поки що маєте на це час і повинні відпочити і розслабитися до того, як почнуться пологи. Можливо, після народження, вечори з друзями стануть рідкістю. Вашій дружині також потрібен той, хто буде щасливий і розслаблений, вчасно допоможе і зробить масаж, а не нитиме, коли їй погано. Не треба багато сперечатись, прийдіть до згоди одне з одним. Є те, що вам обом буде приємно робити разом: відчувати дитину, слухати її серцебиття, спілкуватись з нею та разом відвідувати класи для вагітних. Це найкраща підготовка до пологів. Народження дитини – це те, що ви робите удвох, тож і готуватися до цього маєте разом. Читати книжки, розмовляти з друзями, які вже стали батьками і пройшли через це раніше; і коли ви дивитесь на маля, воно автоматично стає членом вашої родини.* підрахунок з першого дня вашої останньої менструації
Попередній тиждень | Наступний тиждень |