Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по тижнях: тридцять другий тиждень

Розвиток дитини по тижнях: тридцять другий тиждень
 

Дитина

Ви можете повірити в те, що вашій дитині вже майже вісім місяців? Вона вже вміє грати в пікабу, плескати в долоні, повзати або пересуватися на попі і, можливо, брати дрібні предмети, користуючись тільки великим і вказівним пальцями. Деякі малюки в цьому віці вже намагаються встати на ноги, тримаючись за щось або когось.Так як спритність рук дитини поліпшується з кожним днем, ви, можливо, захочете почати годувати її чимось, що можна взяти в ручки. Пам'ятайте, що вся їжа, яку малюк їстиме руками, повинна бути ретельно порізана на дрібні шматочки. З точки зору безпеки, розмір шматочків повинен бути з горошину. Намагайтеся вибирати їжу, яку дитина жуватиме або яка буде танути в роті, не вимагаючи жування.

Ви можете спробувати наступні продукти:

• Маленькі шматочки хліба або булочок з цілісного зерна;

• Маленькі шматочки крекерів або бубликів;

• Маленькі шматочки рисових коржів;

• Маленькі шматочки вимитих і очищених від кісточок фруктів: груші, дині, банана;

• Маленькі шматочки приготованих овочів: картоплі чи моркви.

Мама

Робимо будинок безпечним для дитини

Тепер, коли малюк стає все більш і більш рухливим з кожним днем, вам потрібно приділити безпеці свого будинку ще більше уваги. Важливо прибрати або підняти вище штори і дроти, щоб дитина їх не дістала. Також не ставте меблі біля вікон і не відкривайте вікна ширше, ніж на 15 см (при цьому ретельно закріплюйте їх у такому положенні).

Всі ящики і шафки повинні бути щільно закриті, щоб дитина не могла їх відкрити або висунути на себе. Кімнатні рослини також не повинні знаходитися в зоні досяжності малюка, щоб він не міг потягнути їх на себе. Приберіть усі нестійкі меблі (наприклад, старі стільці), а також сховайте гострі кути меблів (наприклад, кавових і журнальних столиків) під захисні насадки. А ще завжди стежте за тим, щоб по дому не були розкидані поліетиленові пакетики (їх обов'язково потрібно відразу ж ховати від дитини).

Ящики для іграшок

Плануючи ігровий простір для малюка, можливо, ви можете зробити свій вибір на користь відкритих поличок і кошиків, а не ящиків і скриньок, що закриваються. Адже останні також можуть бути небезпечні для малюка – він може травмувати пальчики важкою кришкою або залізти всередину і не змогти вибратися (залишившись без повітря). Тому, навіть якщо у вас вже є ящик або скринька для іграшок, вам все ж краще зняти кришку, або хоча б зробити в них вентиляційні отвори, щоб, навіть закрившись всередині, дитина могла дихати.

Розвиток дитини

Якщо ви хочете побачити справжній дитячий захват, купіть мильні бульбашки. Вони самі по собі дуже класні, а ще вони допоможуть відволікти дитину, коли вона вередує, і зробити купання у ванній ще цікавішим. Мильні бульбашки – просте і недороге рішення, яке, повірте, прийде вам на допомогу не один десяток разів.

Поради

Вибираємо дитячу чашку

Так як ваш малюк вже вчиться їсти самостійно, ви напевно захочете купити йому новий предмет посуду – чашку-непроливайку (якщо досі ще цього не зробили). Коли і як почати, що краще давати пити дитині, яку чашку вибрати? Про все це ми розповімо вам далі.

Починайте вчити дитину пити самостійно раніше, щоб у вас не було цієї додаткової проблеми, коли ви вирішите відлучати її від грудей (годування з пляшечки). Дайте їй час звикнути до думки, що пити можна ще й з чашки. Не турбуйтеся, якщо малюк відразу не хоче пити з чашки, просто дайте йому час і продовжуйте терпляче пропонувати нову чашечку.

Вода – завжди хороший вибір, бо з нею вам не потрібно турбуватися про зайвий цукор, який вживає малюк, або плями, які можуть залишитися на його одязі, якщо він розіллє напій. Якщо вода зовсім не подобається дитині, спробуйте додати трохи соку, щоб вона стала смачнішою. Запитайте у педіатра, скільки водички можна давати дитині протягом дня, тому що зайве пиття може стати причиною деяких проблем зі здоров'ям у малюка.

Якщо ви даватимете дитині в чашці-непроливайці дитячу суміш, грудне молоко або сік, у дитини можуть почати боліти зуби через цукор, що осідає на них. Те, що молочні зубки випадуть, ще не означає, що ви не повинні про них піклуватися. Тому, якщо ви хочете давати дитині ці продукти в чашці-непроливайці, давайте їх під час їжі або перекусів, і ні в якому разі не давайте на ніч.

Різним діткам подобаються різні чашечки. Деяким незручно занадто сильно нахиляти чашку-непроливайку під час пиття – їм краще підійдуть чашки з трубочкою. А деяким малюкам не підходять чашки з клапаном, так як з них занадто складно висмоктувати рідину.

Почніть з малого. Купіть чашку-непроливайку, яка вам сподобалася, і запропонуйте її дитині. Пам'ятайте, що вам доведеться часто мити дитячу чашечку, тому у неї не повинно бути багато деталей і всіляких щілин і поглиблень, в яких може застрягти їжа. Якщо чашка малюкові не підійде, спробуйте іншу, поки не підберете те, що потрібно.

Автор: Сальнікова Анна

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Розвиток дитини по тижнях: сорок восьмий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що перший день народження вашого малюка буде вже через чотири тижні? Весь минулий рік для вас напевно був, як захоплююча пригода. Ваша дитина не тільки потроїла свою вагу, але і можливо вже навчилася ходити і говорити кілька слів. Вона вже вміє повідомляти вам, що хоче і що їй потрібно, вона прив'язалася до вас і ваших близьких, а її особистість стає все більш і більш визначеною з кожним днем.

Розвиток дитини по тижнях: сорок сьомий тиждень

Дитина

Складно повірити, що той маленький клубочок щастя, який ви привезли з пологового будинку, перетворився на цей гучний, активний згусток енергії, після якого вам постійно доводиться прибирати.

Розвиток дитини по тижнях: сорок шостий тиждень

Дитина

Ваш малюк продовжує вчитися, взаємодіючи з навколишнім світом, і цікавиться інтерактивними іграми все сильніше з кожним тижнем. Також ви можете помітити, що він стає все сильнішим. Якщо дитина ще самостійно не ходить, не варто турбуватися, адже всі дітки розвиваються за своїм індивідуальним планом і переходять на нові етапи розвитку, коли вони до цього готові. Повірте, як тільки малюк почне ходити, ви ледве будете встигати за ним стежити – ваші спокійні дні вмить закінчаться.

Розвиток дитини по тижнях: сорок п´ятий тиждень

Дитина

На цьому тижні ваш малюк продовжує стверджувати свою незалежність. Тепер змусити його сидіти – справжня проблема, а особливо поводитися спокійно під час зміни підгузників. Ваш непосида постійно намагається кудись залізти, до чогось дістатися, тому ще раз перевірити безпеку будинку для дитини – чудова ідея!