Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Календар вагітності: другий тиждень вагітності

Сперматозоїд та яйцеклітина
 

У кінці цього тижня це відбудеться. Дозріла яйцеклітина виплигне з вашого яєчника і потрапить у фаллопієві труби. Там вона плаватиме вниз до матки, чекаючи відвідувачів: потоку сперми, кожен міллілітр якої містить близько 2500000 сперматозоїдів. У середньому близько 500 млн сперматозоїдів залишають тіло з кожною еякуляцією. Вони захоплено починають пошук вашої яйцеклітини. Вони пливуть з усіх сил, так швидко, як тільки можуть, для того, щоб пропливти ті 17 см, які відокремлюють їх від яйцеклітини. Один сперматозоїд буде переможцем гонки, і цей обранець просуне свою головку в яйцеклітину. «Ворота» будуть закриті відразу і всі інші сперматозоїди не «потраплять на корабель».

Сперматозоїд, що виграв змагання, втрачає хвіст і історичний момент добігає кінця: яйцеклітину запліднено!

Один яєчник може випустити більше однієї яйцеклітини. У цьому випадку більше одного сперматозоїда мають шанс виграти гонку. Якщо всі яйця запліднені, у результаті діти будуть братами, або не ідентичними близнятами. Близнятами можуть бути два хлопчики, дві дівчинки, або хлопчик і дівчинка. Рідше буває таке, що запліднена яйцеклітина розділяється на дві окремі частини. Кожна з цих зигот стане одним із ідентичних близнюків. Очевидно, що ідентичні (їх ще називають однояйцеві) близнята завжди або хлопчики, або дівчата. Отже, якщо ви бачите близнят, один з яких хлопчик і одна дівчинка - не запитуйте, чи вони однояйцеві - це не можливо!

Яйцеклітина ділиться на два ядра, які містять ваші спадкові характеристики та вашого партнера. Це ж невеличке диво, створюється нова людина! Його або її велика пригода починається у ваших фаллопієвих трубах, і ...ви ще нічого не знаєте про це. До речі, сперматозоїд, що запліднив яйцеклітину вже визначив, у вас буде хлопчик або дівчинка. Якщо він ніс Х - хромосому, то це буде дівчинка, а якщо в ньому була Y-хромосома - маленький хлопчик почав свій шлях.

Ділення клітин почалося і не пройде багато часу, поки маленький комочок клітин, який називається «морула», відправиться через фаллопієві труби в матку. Хоча зигота продовжує ділення, у неї займає близько чотирьох днів, щоб досягти матки. Іноді це може зайняти більше часу, якщо морула не може вирішити, де «оселитися». Потім вона буде пружинити, ніби підстрибувати по поверхні матки. У ході цієї так званої "діапаузи", яйцеклітина перестає ділитися: вона чекатиме, поки знайде хороше місце для того, щоб «оселитися там», і це може зайняти більше або менше часу. У випадку якщо часу піде більше, дитина буде готова до пологів трохи пізніше, і, можливо, народиться на тиждень або біля того після передбачуваної дати.

Важливо про вагітність:

  • Чи знаєте ви, що сперматозоїд – найменша клітина в організмі, а яйцеклітина – найбільша?
  • Чи знаєте ви, що морула має два шари клітин? З клітин внутрішнього шару сформується ембріон, а зовнішній шар стане мембранами та плацентою?
  • Коли ви кохаєтеся під час овуляції, ваші шанси завагітніти значно зростають. А от секс частіше, ніж раз на добу знижує кількість сперматозоїдів у спермі.

    * підрахунок з першого дня вашої останньої менструації

    Попередній тиждень Наступний тиждень


    (За матеріалами 3D Pregnancy)
  • Файли для завантаження

    Цікавий матеріал для вас

    Схожі статті

    |

    Жіноче Здоров´я: Глибоке Зрозуміння та Збереження

    Жіноче здоров'я — це складний та непередбачуваний аспект життя, який об'єднує в собі ряд фізіологічних та емоційних викликів. Від вагітності до менструації, від репродуктивної системи до загального благополуччя — розглянемо кілька ключових аспектів жіночого здоров'я та те, як розуміння цих питань може вплинути на якість життя.

    Екстракорпоральне запліднення: надія для пар, які прагнуть стати батьками

    Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) – це сучасний метод лікування безпліддя, який включає запліднення яйцеклітини сперматозоїдом поза тілом жінки. Цей процес став революційним проривом у репродуктивній медицині, відкриваючи двері до батьківства для багатьох пар, які зіткнулися з проблемами здоров'я або іншими труднощами на шляху до створення сім'ї.

    Що мами вирішують робити так само, а що – по-іншому з другою дитиною (частина 1)

    Всі ми навчаємось на своїх помилках та досвіді, і батьківство – не виняток.

    Насправді, у більшості випадків батьківство базується на методі спроб та помилок. Адже для тих, хто став батьками вперше, будь-який досвід пов'язаний із появою малюка – новий. Ми багато чого вчимося і до багато чого зовсім не готові (скільки статей і книг не прочитай).

    «У гармонії з тілом»: 5 міфів про менструацію, які ускладнюють дорослішання

    Одного дня у дівчинки, яка дорослішає, починається менструація. Для неї це щось нове й незрозуміле, а все нове й незрозуміле лякає. Але менструація – це нормальний фізіологічний процес, до якого можна підготуватися заздалегідь, і тоді зміни в організмі стануть цікавою пригодою. Із цією метою Анна Сальвія Рібера та Крістіна Торрон Вільята написали книжку «У гармонії з тілом. Про менструацію та дорослішання», у якій зібрали відповіді на головні запитання про менструальний цикл та фертильність.