Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Календар вагітності: п´ятий тиждень вагітності

П'ятий тиждень вагітності: ембріон
 

Ембріон

Маленький ембріончик росте швидко, зростом він уже має бути цілих два міліметри. Таким чином, він нагадує невеличку квасолинку чи рисове зернятко. Та у тому маленькому зернятці відбувається багато складних процесів. Уже закладаються перші основи для центральної нервової системи та серця. Зараз ці складні в майбутньому системи є просто трубкою, яка проходить від голови до хвостика. А маленьке потовщення на верхньому кінці цієї трубки скоро сформує серце, хоча поки зовсім ще на нього не схоже.

Уже починають формуватися спинний мозок та органи травлення. Усередині вас працює маленька фабрика - нічого дивного, що ви почуваєтеся виснаженою!

Вагітна мама

Уже час робити тест! Напруга росте: вагітна чи ні? І ось довгоочікуваний момент... Дві риски! Так, ви тепер вже точно все знаєте. Ви вагітні. Ні, ви вдовох вагітні. Передчуття вас не зрадило. Усі шматочки мозаїки тепер стали на свої місця і якщо майбутній тато не був присутнім, коли ви робила тест, то тепер ви швиденько купите якусь маленьку дитячу річ та подаруєте йому прямо сьогодні, підчас святкової вечері зі свічками. Хоча, можливо ви придумаєте якийсь цікавіший спосіб повідомити йому цю важливу щасливу новину.

Якщо ви вже маєте дітей, то треба подумати про те, як сказати їм про те, що в сім´ї скоро буде поповнення. Можливо, почекати ще декілька тижнів, коли ризик спонтанного викидня стане нижчим. Як сказати новину? Звичайно, це залежить від віку та характеру дітей. Можете почати з казок, у яких розповідається про те, що у сім´ях народжуються дітки, можливо, варто знайти книжку з ілюстраціями, де показано, як розвивається дитина. Дівчинці можна купити ляльку, яка буде її власною «донькою» чи «синочком». У будь-якому випадку, ви маєте вибрати момент, коли дитина найкращим чином сприйме новину.

Майбутній тато

Протягом останніх тижнів ви уже зовсім зачекалися. Менструація затримується - а що це означає цього разу? Кожного ранку ви запитально дивитеся на свою партнершу... поки нічого. І ось уже час робити тест... Так, у вас буде дитина!..
Тепер ви усвідомлюєте, що життя зміниться. Хоча, можливо, це не просто так одразу усвідомити і ви не знаєте, як реагувати, що потрібно сказати. Та це нічого. Протягом наступних восьми місяців ви встигнете звикнути до того, що стали батьком. Це будуть місяці чекання чогось нового та незвичайного. У той же час, це місяці прощання зі «старим життям». Те, що можна сказати напевно, тепер ви будете витрачати менше часу на всі справи у твоєму житті, на які витрачали час раніше. Прийшов час подумати про те, що насправді важливо для вас, час розставляти пріоритети. І можливо, навіть прийдеться відкласти задум піднятися на Гімалаї...

* підрахунок з першого дня вашої останньої менструації

Попередній тиждень Наступний тиждень


(За матеріалами 3D Pegnancy)

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Вчимося читати раніше та швидше

Вже скільки поколінь точаться суперечки про те, чи варто дитину навчати читати ще до школи. Однозначного вирішення цієї проблеми не існує, як не існує двох абсолютно однакових за здібностями дітей. У кожного малюка свій темп розвитку, який все-таки великою мірою залежить від зусиль дорослих. Одне твердження неспростовне – з дитиною потрібно займатись, і допоможуть в цьому розвиваючі зошити для дошкільнят.

Безсоння під час вагітності: як швидше заснути?

Для багатьох вагітних жінок дуже знайомою є ситуація, коли, незважаючи на відчуття повної спустошеності і шаленої втоми, коли ноги просто не тримають, а з рук усе валиться, - вирішуєш відпочити, а сон просто не іде. Заважає все, кожна поза є незручною і заснути ніяк не вдається. Також, вагітним добре виспатись заважають часті походи в туалет вночі, позиви в сечовому міхурі просто дратують своєю частотою. Як же бути? Адже сон – це єдиний природній спосіб відновити сили. Ми дамо вам кілька корисних порад, які допоможуть впоратись із безсонням під час вагітності.

Три наукові докази того, як собаки підтримують розвиток та добробут дітей

Науковці Waltham Petcare Science Institute, дослідницького центру компанії Mars, зібрали переконливі докази того, як взаємодія з собаками позитивно впливає на фізичний та емоційний розвиток дітей. Проведені дослідження демонструють три ключові способи, якими чотирилапі друзі сприяють здоровому зростанню малюків.

Як тренінги підвищують комунікативні навички у підлітків

У сучасному світі ефективна комунікація є однією з ключових навичок, необхідних для успіху. Підлітковий вік – це час, коли формується багато життєво важливих навичок, зокрема вміння спілкуватися з оточуючими. Одним із найефективніших способів розвитку цих здібностей є тренінги для підлітків. У містах, таких як Одеса, популярність таких програм зростає. Особливу увагу варто звернути на групові тренінги для підлітків, які створюють можливості для активного спілкування в команді.