Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Календар вагітності: п´ятий тиждень вагітності

П'ятий тиждень вагітності: ембріон
 

Ембріон

Маленький ембріончик росте швидко, зростом він уже має бути цілих два міліметри. Таким чином, він нагадує невеличку квасолинку чи рисове зернятко. Та у тому маленькому зернятці відбувається багато складних процесів. Уже закладаються перші основи для центральної нервової системи та серця. Зараз ці складні в майбутньому системи є просто трубкою, яка проходить від голови до хвостика. А маленьке потовщення на верхньому кінці цієї трубки скоро сформує серце, хоча поки зовсім ще на нього не схоже.

Уже починають формуватися спинний мозок та органи травлення. Усередині вас працює маленька фабрика - нічого дивного, що ви почуваєтеся виснаженою!

Вагітна мама

Уже час робити тест! Напруга росте: вагітна чи ні? І ось довгоочікуваний момент... Дві риски! Так, ви тепер вже точно все знаєте. Ви вагітні. Ні, ви вдовох вагітні. Передчуття вас не зрадило. Усі шматочки мозаїки тепер стали на свої місця і якщо майбутній тато не був присутнім, коли ви робила тест, то тепер ви швиденько купите якусь маленьку дитячу річ та подаруєте йому прямо сьогодні, підчас святкової вечері зі свічками. Хоча, можливо ви придумаєте якийсь цікавіший спосіб повідомити йому цю важливу щасливу новину.

Якщо ви вже маєте дітей, то треба подумати про те, як сказати їм про те, що в сім´ї скоро буде поповнення. Можливо, почекати ще декілька тижнів, коли ризик спонтанного викидня стане нижчим. Як сказати новину? Звичайно, це залежить від віку та характеру дітей. Можете почати з казок, у яких розповідається про те, що у сім´ях народжуються дітки, можливо, варто знайти книжку з ілюстраціями, де показано, як розвивається дитина. Дівчинці можна купити ляльку, яка буде її власною «донькою» чи «синочком». У будь-якому випадку, ви маєте вибрати момент, коли дитина найкращим чином сприйме новину.

Майбутній тато

Протягом останніх тижнів ви уже зовсім зачекалися. Менструація затримується - а що це означає цього разу? Кожного ранку ви запитально дивитеся на свою партнершу... поки нічого. І ось уже час робити тест... Так, у вас буде дитина!..
Тепер ви усвідомлюєте, що життя зміниться. Хоча, можливо, це не просто так одразу усвідомити і ви не знаєте, як реагувати, що потрібно сказати. Та це нічого. Протягом наступних восьми місяців ви встигнете звикнути до того, що стали батьком. Це будуть місяці чекання чогось нового та незвичайного. У той же час, це місяці прощання зі «старим життям». Те, що можна сказати напевно, тепер ви будете витрачати менше часу на всі справи у твоєму житті, на які витрачали час раніше. Прийшов час подумати про те, що насправді важливо для вас, час розставляти пріоритети. І можливо, навіть прийдеться відкласти задум піднятися на Гімалаї...

* підрахунок з першого дня вашої останньої менструації

Попередній тиждень Наступний тиждень


(За матеріалами 3D Pegnancy)

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Вплив конструкторів LEGO на інтелектуальний розвиток дітей

Конструктори LEGO – не просто іграшки, вони є важливим інструментом для стимулювання інтелектуального розвитку дітей. Завдяки своїй універсальності та можливості складання різних структур, LEGO допомагає дітям розвивати креативність, просторове мислення та вирішення різноманітних задач. Інтернет магазин іграшок MYplay пропонує широкий асортимент різноманітних іграшок, включаючи з конструктори LEGO, що дозволяє батькам легко знайти ідеальний набір для своїх дітей.

Роль Репетиторів у Підготовці Дітей до Першого Року в Школі

Перший рік у школі завжди є важливим етапом у житті кожної дитини. Це початок навчального шляху, перше знайомство з новими предметами та однокласниками. Якщо ви – батьки малюка, який збирається піти до школи, ви, безсумнівно, питаєтеся, як забезпечити йому успішний старт. Один із найефективніших шляхів – це репетитори з підготовки до школи на платформі ТеМа https://thetema.net/tutors/preparing-for-school/.

BLW-прикорм: що це, і в чому його переваги

Неймовірно популярний нині підхід до введення прикорму, BLW-прикорм передбачає перехід одразу до так званої «пальчикової їжі», пропускаючи пюре. Як розпочати, і чому такий підхід може вам сподобатися – про це поговоримо далі у статті.

Чому татусям варто частіше читати своїй малечі

Всі ми знаємо про користь читання для дітей. Але сучасні експерти все частіше говорять про те, що читати крихітці повинна не тільки мама – татам також варто частіше це робити.