В цьому розділі ви зможете дізнаватися, як розвивається ваша дитина після народження - тиждень за тижнем, місяць за місяцем. А також отримаєте масу корисних порад щодо догляду, виховання та розвитку вашого малюка.
Вже скільки поколінь точаться суперечки про те, чи варто дитину навчати читати ще до школи. Однозначного вирішення цієї проблеми не існує, як не існує двох абсолютно однакових за здібностями дітей. У кожного малюка свій темп розвитку, який все-таки великою мірою залежить від зусиль дорослих. Одне твердження неспростовне – з дитиною потрібно займатись, і допоможуть в цьому розвиваючі зошити для дошкільнят.
Науковці Waltham Petcare Science Institute, дослідницького центру компанії Mars, зібрали переконливі докази того, як взаємодія з собаками позитивно впливає на фізичний та емоційний розвиток дітей. Проведені дослідження демонструють три ключові способи, якими чотирилапі друзі сприяють здоровому зростанню малюків.
Це питання цікавить багатьох батьків, тому що таким видом «творчості» страждають практично всі діти в різному віці. Ось нібито вчиш дитину малювати в альбомі, а потім відвернешся на хвилинку, і стіни вже варварськи розмальовані каляками-маляками. Що штовхає дітей робити це, і чому незалежно від виховання, расової приналежності і соціальних умов, всі це роблять?!
На даному етапі малюк навчиться чекати своєї черги, грати в ігри на уяву, кидати та штовхати м'яч. Він ставатиме все більш самостійним і все сильніше відстоюватиме свою незалежність. На вас чекають непрості часи, але водночас і захоплюючі, адже саме в цьому віці у дітей відбуваються справді величезні зміни в тому, як вони грають, навчаються, спілкуються, поводяться і навіть рухаються.
На другому році життя малюки більше рухаються, активно вивчають предмети та своє оточення. Будьте готові до того, що дитина почне імітувати ваші дії, а також дії інших дітей та дорослих, які її оточують. Чадо почне ставати більш незалежним, гірше слухатиметься і більше протестуватиме, впізнаватиме себе у дзеркалі та на фото. Також до цього часу тодлер, швидше за все, вивчить імена найближчих людей та найзнайоміших предметів, почне розпізнавати прості фрази та дотримуватися простих інструкцій.
На першому році життя малюки навчаються фокусувати зір, дотягуватися до предметів, рухатися, повзати та досліджувати навколишній світ. Вони вчаться спілкуванню, що включає не тільки гуління і агукання, а й уміння слухати і розпізнавати слова, що найчастіше вживаються, запам'ятовувати імена людей, які регулярно з'являються в оточенні малюка.
Перші згадки про емоційний інтелект з’явилися понад 100 років тому в працях Едварда Лі Торндайка. Більш жваво однак про це поняття заговорили в психологічному товаристві наприкінці XX століття. Ну а в останні роки розвиток емоційного інтелекту (скорочено EQ від англ. emotional quotient - “емоційний коефіцієнт”) то вже такий собі must have всіх усвідомлених батьків.