Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Календар вагітності: дев'ятнадцятий тиждень вагітності

Дев'ятнадцятий тиждень вагітності: плід
 

Плід

Ваша дитина уже на п´ятому місяці свого життя. Шкіра ще вкрита зморшками, під нею ще зовсім немає жирів, але вона вже втрачає свій червонуватий відтінок. На голівці виростає все більше і більше волосся. Малюк уже чує, як б´ється серце мами. Також він чує звуки ззовні: голосний чи несподіваний звук може навіть злякати його. Деякі дослідження показали, що дитину запокоює класична музика, Моцарт та Вівальді. Також з цього тижня він впізнаватиме голос мами. Якщо ваш чоловік та діти будуть говорити з малюком близько до вашого животика, то він також запам´ятає та впізнаватиме їх голоси.

Навіть те, що ви їсте, впливатиме на смак вашої дитини в майбутньому. Нещодавні дослідження довели, що коли мама п´є морквяний сок кожного дня під час вагітності, то дитина, коли підростає, обожнює моркву. З п´ятого місяця вагітності дитина може розрізняти навіть запахи та смаки - через амніотичну рідину від мами.

З цього тижня забудьте про талію - вона просто зникає. А після двадцятого тижня вагітності ваша матка так збільшиться, що буде вище пупка. А дитина не помічає ніяких змін, вона продовжує борсатися, штовхаючи вас то лівою, то правою.

Важливо про вагітність

  • Якщо хочете взяти відпустку, беріть її у другому триместрі. Вам поки ще можна літати, ви непогано почуваєте себе - ви гарно відпочинете, отримаєте приємні враження, наберетеся сил до пологів.

    Вагітна мама

    Після усіх фізичних незручностей та, можливо, психологічного тиску перших місяців світ знову став райдужним і вас знову став цікавити секс. Відчуття повного виснаження вдень та нудота вночі, на щастя, відступають. Ваші гормони виробляються більш активно, ніж зазвичай, кровообіг став швидшим. Іншими словами, ви почуваєтеся прекрасно.

    Майбутній тато

    Жити з вагітною жінкою не завжди просто. То вона просить обняти її і притиснути щільніше, а через хвилину обурюється: "Відпусти мене!"
    Про що це вона?
    Можливо, саме через те, що ваша дружина ще не осягнула повністю всю маштабність змін у її житті, у її поведінці й думках, ви маєте бути відкритим для неї - розуміти її тоді, коли вона цього особливо потребує. Навіть якщо її поведінка іноді й викликає у вас сильний подив. Ніколи не відповідайте їй: "Перестань жалітися, це пройде" або "це все через гормони"! Навіть звичайне зідхання краще, ніж така відповідь. Усе здається нездоланним, новим і невідомим не тільки вам, а й вашій дружині. І їй навіть складніше, ніж вам. Вона відчуває своє тіло по-іншому, ніж зазвичай і вона не знає, що з цим робити. Єдине, що дійсно допомагає - поговорити вдвох про те, що найбільше турбує її й вас. Це рішення будь-якої проблеми. Покажіть їй, що ви її розумієте, замість того, щоб поринати в роботу чи хобі. Суть стосунків полягає в тому, щоб давати й отримувати, але іноді бувають моменти, коли треба віддавати більше. Вагітність - саме такий момент.
    Це гарна інвестиція у майбутнє. Допомога дружині під час вагітності - це запорука гарно проведеного часу зараз та безпроблемних пологів у майбутньому.

    Брат/Сестра

    Діти вже можуть побачити ваш підрісший животик - це для них головне свідчення вашої вагітності. Ви можете пояснити їм, що дитна тепер розміром із ляльку, показати на ляльці розміри новонародженої дитини. За допомогою ігор ви можете показати їм, як треба доглядати немовля.

    * підрахунок з першого дня вашої останньої менструації

    Попередній тиждень Наступний тиждень


    (За матеріалами 3D Pegnancy)
  • Файли для завантаження

    Цікавий матеріал для вас

    Схожі статті

    |

    Різновиди, причини виникнення та лікування безпліддя

    З проблемою безпліддя стикається значна кількість пар, які намагаються обзавестися нащадками. Причин відсутності дітей у пари може бути безліч, навіть при тому, що обидва партнери здорові. Для лікування безпліддя у Львові, варто звернутися до клініки, за посиланням https://ivfclinic.lviv.ua/likuvannja-bezpliddja/ яка займається репродуктивними дослідженнями.

    «У гармонії з тілом»: 5 міфів про менструацію, які ускладнюють дорослішання

    Одного дня у дівчинки, яка дорослішає, починається менструація. Для неї це щось нове й незрозуміле, а все нове й незрозуміле лякає. Але менструація – це нормальний фізіологічний процес, до якого можна підготуватися заздалегідь, і тоді зміни в організмі стануть цікавою пригодою. Із цією метою Анна Сальвія Рібера та Крістіна Торрон Вільята написали книжку «У гармонії з тілом. Про менструацію та дорослішання», у якій зібрали відповіді на головні запитання про менструальний цикл та фертильність.

    Як підготувати малюка до появи другої дитини

    Поповнення у сім'ї – це завжди радість. Хіба що, окрім тих моментів, коли старші братики та сестри починають ревнувати маму до малюка. В останні роки ваша дитина була центром вашого світу, а тепер всю цю увагу і все це кохання їй доведеться ділити з малюком. Так, вам доведеться почати приділяти старшій дитині менше часу та уваги, але не варто через це панікувати.

    Готуємося до батьківства: 16 порад майбутньому татові

    Чи намагаєтеся ви до сих пір впоратися з шоком, чи чекали цього моменту вже кілька років, новина про те, що ви станете татом – це переломний момент в житті. Це нормально, якщо у вас змішані почуття, а вірніше – цілий вінегрет емоцій (від чистої радості до відвертого жаху), навіть якщо ви завжди хотіли дитину.