Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по тижнях: сорок восьмий тиждень

Розвиток дитини по тижнях: сорок восьмий тиждень
 

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що перший день народження вашого малюка буде вже через чотири тижні? Весь минулий рік для вас напевно був, як захоплююча пригода. Ваша дитина не тільки потроїла свою вагу, але і можливо вже навчилася ходити і говорити кілька слів. Вона вже вміє повідомляти вам, що хоче і що їй потрібно, вона прив'язалася до вас і ваших близьких, а її особистість стає все більш і більш визначеною з кожним днем.Плануємо перший день народження малюка!

Плануючи перший день народження дитини, пам'ятайте, що вона навіть не згадає про це свято, а побачить його тільки на фото в більш дорослому віці. І так як малюк зараз не розумітиме, що відбувається, гучна вечірка з купою незнайомців – все це може бути для нього занадто. Плануючи вечірку, не забувайте про графік свого чада – якщо воно спить в певний час доби, не вимагайте від нього присутності на святі в цей час, і вже тим більше будь-яких ігор або демонстрації останніх надбаних навичок. Постарайтеся влаштувати свято в той час доби, коли дитина не спить і найбільш активна.

Незважаючи на те, що величезна кількість людей будуть радіти першому дню народження вашого малюка, постарайтеся скоротити список гостей по максимуму, запросивши тільки найважливіших родичів і друзів. Хіба що у вас така велика родина, що дитина звикла перебувати в оточенні великої кількості людей – тоді в її день народження це навряд чи її турбуватиме. Також більшість однорічних діток не люблять аніматорів, тому з такою розвагою вам, швидше за все, варто почекати. А ось тортика краще зробити два – один для крихітки, з яким можна гратися і який можна просто знищити, другий – для гостей.

Мама

Вам сумно?

З тим, що перший день народження вашої дитини так близько, ви можете почати ловити себе на думці, що рік пролетів так швидко. Вам може навіть стати сумно. Через це проходять багато батьків, тому якщо у вас є знайомі з більш старшими дітьми, поспілкуйтеся з ними. Повірте, поділившись своїми почуттями з людиною, яка вас дійсно зрозуміє, вам стане набагато легше!

Розвиток дитини

Цілий світ в порожній коробці!

Чим старшим стає ваш малюк, тим складніше тримати його іграшки в порядку. Швидше за все, у вас вони по всьому будинку: гумові качечки у ванній, книги на кухні, яскраві дитячі дрібнички, куди не глянь. Але поставте на підлогу просту порожню коробку, і дитина забуде про всі свої іграшки. Порожня коробка може стати хорошим приводом для гри на уяву і розвиток моторики. Тому поки що не викидайте непотрібні коробочки і спробуйте пограти з малюком в наступні ігри.

Будівельні блоки:

- Ставте коробки один на одну, потім розбирайте споруду;

- Будуйте стіну з порожніх коробок і грайте в пікабу;

- Будуйте з коробок тунель, через який малюк може повзати.

Наповнюйте її:

- Поставте порожню відкриту коробку, покажіть дитині, як складати в неї іграшки, потім знову випорожніть її;

- Переверніть коробку і поставте на іграшку (щоб іграшка була захована під нею) і попросіть малюка дістати іграшку;

- Наповніть коробку папером, старими журналами і газетами, які чаду можна буде рвати і м'яти.

Уяви це:

- Покладіть ковдрочку в коробку, щоб перетворити її на ліжечко для улюбленої ляльки;

- Складіть кілька коробок в ряд, щоб вийшов поїзд – в них можна посадити м'які іграшки;

- Складіть коробки півколом і візьміть у руки дерев'яні ложки – ось ваші ударні інструменти!

Автор: Сальнікова Анна

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Розвиток дитини по тижнях: сорок сьомий тиждень

Дитина

Складно повірити, що той маленький клубочок щастя, який ви привезли з пологового будинку, перетворився на цей гучний, активний згусток енергії, після якого вам постійно доводиться прибирати.

Розвиток дитини по тижнях: сорок шостий тиждень

Дитина

Ваш малюк продовжує вчитися, взаємодіючи з навколишнім світом, і цікавиться інтерактивними іграми все сильніше з кожним тижнем. Також ви можете помітити, що він стає все сильнішим. Якщо дитина ще самостійно не ходить, не варто турбуватися, адже всі дітки розвиваються за своїм індивідуальним планом і переходять на нові етапи розвитку, коли вони до цього готові. Повірте, як тільки малюк почне ходити, ви ледве будете встигати за ним стежити – ваші спокійні дні вмить закінчаться.

Розвиток дитини по тижнях: сорок п´ятий тиждень

Дитина

На цьому тижні ваш малюк продовжує стверджувати свою незалежність. Тепер змусити його сидіти – справжня проблема, а особливо поводитися спокійно під час зміни підгузників. Ваш непосида постійно намагається кудись залізти, до чогось дістатися, тому ще раз перевірити безпеку будинку для дитини – чудова ідея!

Розвиток дитини по тижнях: сорок четвертий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що вашому малюкові вже майже рік? За останні 10 місяців у вас відбулося стільки змін! Тоді дитина повністю залежала від вас, тепер же вона може пересуватися самостійно, говорити пару слівець або, принаймні, знайшла свій спосіб спілкуватися з дорослими. Іншими словами, крихітка стає все більш і більш незалежною людиною з кожним днем.