Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Виховання

Існує безліч методик виховання дітей, десятками мов світу написані тисячі книжок з виховання. Нам дуже шкода, що зібрати всі ці матеріали з виховання в рамках одного проекту неможливо. Тому ми вибираємо найкраще – те, що дійсно допомагає у вихованні, орієнтуємося на відгуки батьків та на реальний досвід. Сподіваємося, наші статті та поради з виховання дітей допоможуть вам виховати щасливу, розумну та сильну особистість.

Привчаємо малюка до ковдри після спального мішка

Спальні мішки – дуже зручний і, мабуть, найбезпечніший вибір для немовляти. Та в міру його зростання і дорослішання ви зрозумієте, що малюк вже готовий спати в ліжку, а проти обмежуючого спального мішка починає протестувати. Проте крихітки не люблять серйозних змін – то як же привчити малюка спати під ковдрою після спального мішка?

Чому вина мами (тата) – це серйозна проблема, і як перестати займатися самобичуванням

Зараз, коли дітлахи вже не перший місяць на карантині, багато хто з них порядком розслабився. Звичайно, ви все ще можете побачити батьків, які активно вчать домашку зі своєю дітворою, проводять розвиваючі заняття, постійно гуляють... Але це вдається далеко не всім. Адже при сучасній ситуації в країні ми постійно перебуваємо в режимі виживання, і на корисні і красиві сніданки або розвиваючі уроки часу часто не залишається.

«92% батьків дають дитині користуватись одним і більше гаджетів»: результати онлайн-опитування

Гаджети у руках дітей. Ця тема вже стала класикою. Про це багато говорять, сперечаються, проводять досліди та експерименти. Напередодні виходу нової книги для батьків, присвяченої саме новітнім технічним засобам, команда Видавництва «4Mamas» провела масштабне онлайн-опитування. У ньому взяли участь 717 батьків дітей різного віку. Про які факти свідчать результати опитування? Розповідаємо далі.

Діти і смартфони: цікаве дослідження 2019 року

Близько половини дітей проводить більше 30 годин на тиждень за екранами смартфонів. А також безліч інших цікавих фактів про сучасну дітвору і її улюблені телефони ви дізнаєтеся з цього дослідження...

Дитина і піст

Чи мають діти постити? Можливо у Вас також виникало таке питання, особливо воно є актуальним зараз, у час Великого Посту, який є одним з найбільш суворих та шанованих постів у християн. Найповніше та найдостовірніше відповість на це питання, звісно, священик, проте, оскільки ми вже зачепили тему посту, хочемо навести кілька тез з цього приводу.

Діти і гаджети: поради батькам в цифрову епоху

У світі, де діти «ростуть в цифровому форматі», дуже важливо прищепити їм здорові поняття спілкування з гаджетами і комунікації з живими оточуючими людьми. Безумовно, батьки відіграють ключову роль в цьому вихованні. Не знаєте, з чого почати? – Ми підкажемо!

Як привчити дитину до соски

Далеко не кожна матуся знає, як привчити дитину до соски, а зробити це інколи навіть важче, ніж потім відучити від неї. Я дізналась, що така проблема в принципі може існувати після народження своєї доньки. Раніше я навіть уявити собі не могла, що немовлята можуть ігнорувати соску. «Еге, пощастило ж моїй подрузі!» – думала я тоді, бо ж її дитя як вподобало соску з найперших днів свого життя, так і не розлучалося з нею і в наступні місяці. А от у ротику моєї крихітки цей «пристрій» перебував щонайбільше дві хвилини.

Як вибирати мультики, шоу і серіали для дошкільнят?

Коли тобі 2 або 3 рочки, все, що показують по телевізору або на екрані планшета, здається новим і цікавим. Скористайтеся нашими порадами, щоб навчитися вибирати передачі, які сподобаються і вам, і дитині.

9 способів відірвати дитину від смартфона

Кожні сучасні батьки рано чи пізно купують своїй дитині смартфон. Він забезпечує зв'язок з чадом, допомагає в навчанні та організації повсякденних занять. Проте, є у цього гаджета і один значний недолік – малеча швидко прив'язується до своїх смартфонів і в результаті не може від них відірватися.

Дитина не зацікавлена в навчанні – як боротися з проблемою?

Дитина, зацікавлена у навчанні, з самого початку має перевагу в школі. Вона із задоволенням справляється з новими викликами, цікавиться новою інформацією, вона дізнається більше і отримує від цього задоволення (а не робить це заради оцінок). Але, на жаль, не всі діти хочуть вчитися. Що ж в цьому випадку можуть зробити батьки?

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас