Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Виховання

Існує безліч методик виховання дітей, десятками мов світу написані тисячі книжок з виховання. Нам дуже шкода, що зібрати всі ці матеріали з виховання в рамках одного проекту неможливо. Тому ми вибираємо найкраще – те, що дійсно допомагає у вихованні, орієнтуємося на відгуки батьків та на реальний досвід. Сподіваємося, наші статті та поради з виховання дітей допоможуть вам виховати щасливу, розумну та сильну особистість.

Як говорити з дітьми про COVID-19 і карантин?

Всі ми переживаємо через пандемію COVID-19, яка триває вже досить довго. Ми читаємо новини, турбуємося про рідних і близьких, насилу переносимо постійні зміни, які карантин вводить в наше повсякденне життя. А що ж на рахунок малечі – як вона себе почуває?

Чи варто віддавати дитину у дитячий садочок?

Останнім часом досить модним явищем стало домашнє виховання – коли дитину не віддають в дитячий садок. Сім'ї, які можуть собі дозволити, щоб мама не працювала, часто обґрунтовують свій вибір тим, що вдома дитина отримає більше турботи і уваги. З одного боку, в цьому твердженні є раціональне зерно, але з іншого – малюк втрачає безліч прекрасних можливостей, які йому міг би забезпечити дитячий садок. Пропонуємо більш детально ознайомитися з тим, які плюси відкриває перед дитиною відвідування дитсадка. Розповідають експерти порталу про дошкільну освіту Dity in UA.

Як говорити з підлітком (частина 3)

Говоримо з підлітком про депресію і суїцид

На підлітків чиниться сильний тиск як з боку однолітків, так і дорослих. Справитися з ним можуть не всі, і в результаті «дорослі» дітки можуть впадати в депресію, шкодити собі і навіть замислюватися про суїцид. Щоб попередити проблему, ви повинні спостерігати за своїм тінейджером і говорити з ним.

Як говорити з підлітком (частина 2)

Обговорюємо межі дозволеного

Встановлювати межі дозволеного – часто необхідно для підлітків. І вам, батькам, доведеться це обговорювати з дитиною. Наприклад, це можуть бути обмеження у використанні гаджетів, комендантська година, обов'язки по прибиранню, заборона на куріння і наркотики, водіння машини і т.д.

Як говорити з підлітком (частина 1)

А як ви говорите з підлітками? Батьки намагаються зрозуміти, як з ними спілкуватися, протягом багатьох поколінь. Говорити з підлітками справді непросто, проте це набагато-набагато важливіше, ніж ви навіть можете собі уявити.

Як вибирати мультики, шоу і серіали для дошкільнят?

Коли тобі 2 або 3 рочки, все, що показують по телевізору або на екрані планшета, здається новим і цікавим. Скористайтеся нашими порадами, щоб навчитися вибирати передачі, які сподобаються і вам, і дитині.

Привчаємо малюка до ковдри після спального мішка

Спальні мішки – дуже зручний і, мабуть, найбезпечніший вибір для немовляти. Та в міру його зростання і дорослішання ви зрозумієте, що малюк вже готовий спати в ліжку, а проти обмежуючого спального мішка починає протестувати. Проте крихітки не люблять серйозних змін – то як же привчити малюка спати під ковдрою після спального мішка?

Чому вина мами (тата) – це серйозна проблема, і як перестати займатися самобичуванням

Зараз, коли дітлахи вже не перший місяць на карантині, багато хто з них порядком розслабився. Звичайно, ви все ще можете побачити батьків, які активно вчать домашку зі своєю дітворою, проводять розвиваючі заняття, постійно гуляють... Але це вдається далеко не всім. Адже при сучасній ситуації в країні ми постійно перебуваємо в режимі виживання, і на корисні і красиві сніданки або розвиваючі уроки часу часто не залишається.

«92% батьків дають дитині користуватись одним і більше гаджетів»: результати онлайн-опитування

Гаджети у руках дітей. Ця тема вже стала класикою. Про це багато говорять, сперечаються, проводять досліди та експерименти. Напередодні виходу нової книги для батьків, присвяченої саме новітнім технічним засобам, команда Видавництва «4Mamas» провела масштабне онлайн-опитування. У ньому взяли участь 717 батьків дітей різного віку. Про які факти свідчать результати опитування? Розповідаємо далі.

Діти і смартфони: цікаве дослідження 2019 року

Близько половини дітей проводить більше 30 годин на тиждень за екранами смартфонів. А також безліч інших цікавих фактів про сучасну дітвору і її улюблені телефони ви дізнаєтеся з цього дослідження...

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас