Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по тижнях: двадцять шостий тиждень

Розвиток дитини по тижнях: двадцять шостий тиждень
 

Дитина

На цьому тижні ваша дитина продовжуватиме розвивати свої здібності взаємодії з навколишнім світом. Швидше за все, вона вже відгукується на своє ім'я, дотягується до предметів, які її цікавлять, може сидіти, повзати або пересуватися на попі по кімнаті і говорити складами. Якщо вона досі не навчилася все це робити, не переживайте. У вашого малюка буде безліч досягнень в найближчі пару місяців.Протягом попередніх місяців ваш малюк швидко зростав. Тепер же трохи сповільнити темпи зростання – для нього нормально. Тепер дитина набиратиме близько 400-500 грамів кожен місяць до свого першого дня народження, після чого її зростання ще сповільниться.

Пам'ятайте, що всі малюки різні, і різниця у віці і вазі між дітками стає все більш помітною в міру того, як вони дорослішають. З моменту народження ваш педіатр записував показники зросту і ваги дитини і відстежував по них розвиток малюка. Ці показники не такі важливі самі по собі, як в сумі, описуючи динаміку росту дитини.

Якщо у вас з'явилися сумніви щодо зросту і ваги крихітки, запитайте про це у педіатра. Не порівнюйте ці показники з показниками інших дітей, так як зростання вашої дитини залежить від безлічі факторів, таких як гени, кількість і якість їжі, гормонів і т.д.

Аналізуючи графік зростання вашого малюка, ваш педіатр (щоб мати повну «картину») може поставити вам кілька запитань:

- Чим ви годуєте дитину?

- Як часто і як багато вона їсть?

- Скільки соку вона вживає протягом дня?

- Як часто малюк «ходить по-великому» і який у нього стілець?

- Як часто він «ходить по-маленькому»?

Також варто враховувати, що недоношені діти можуть відставати в показниках зростання і ваги від своїх однолітків, проте навіть вони повинні рости і розвиватися зі своєю постійною швидкістю!

Мама

Прийшов час вам відкритися навколишньому світу і познайомитися з новими людьми. Знайдіть когось, кому ви можете довірити сидіти з дитиною і нове хобі чи захоплення для себе. Повірте, таким чином, ви зможете відпочити і розвіятися – від цього виграєте і ви, і ваша дитина.

Розвиток дитини

Ваш малюк починає розуміти свої здатності впливати на навколишнє середовище і контролювати його. Цікавою грою для нього зараз буде, якщо ви виставлятимете кубики та іграшки, дозволяючи йому їх зіштовхувати і валяти. Дитині дуже сподобається її здатність звалити все, до чого вона може дотягнутися, і вона із задоволенням спостерігатиме над тим, до чого призводять її дії.

Нові знайомства

Зараз – саме час почати ходити в гості до інших діток. Вам буде цікаво поспілкуватися з іншими батьками, а малюк насолоджуватиметься спілкуванням з іншими дітьми, особливо, його віку.

Поради

Як впоратися з дитячою екземою

Червоні огрубілі плями на руках і спині, плями, що лущаться, на щиколотках, свербіж і занепокоєння – знайомі симптоми? Якщо так, можливо, ваш малюк страждає від екземи.

Екзема – загальний термін для позначення подразнення шкіри, яке може супроводжуватися висипом, почервонінням, свербінням та іншими неприємними симптомами. Екзема може проявлятися з народження, але частіше виникає з віком. На це можуть бути різні причини:

- Хімічні подразники: дитячий порошок, парфуми, лосьйони, мило і т.д .;

- Алергени: цвіль, пилок, пил, тютюновий дим і т.д .;

- Погодні умови та зміни погоди;

- Харчові алергени;

- Стрес.

Зволожуйте шкіру дитини густими лосьйонами для чутливої шкіри. Обмежте кількість купань, а під час ванни використовуйте теплу воду і м'яке мило. Намагайтеся обмежити вплив на малюка побутової хімії, яка може контактувати з його шкірою (наприклад, прального порошку, який може залишатися в випраному одязі).

У деяких випадках, якщо ці заходи не допомагають, ваш педіатр може призначити лікування. Багато діток переростають екзему або, принаймні, її симптоми стають спокійнішими з віком.

Автор: Сальнікова Анна

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Розвиток дитини по тижнях: сорок восьмий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що перший день народження вашого малюка буде вже через чотири тижні? Весь минулий рік для вас напевно був, як захоплююча пригода. Ваша дитина не тільки потроїла свою вагу, але і можливо вже навчилася ходити і говорити кілька слів. Вона вже вміє повідомляти вам, що хоче і що їй потрібно, вона прив'язалася до вас і ваших близьких, а її особистість стає все більш і більш визначеною з кожним днем.

Розвиток дитини по тижнях: сорок сьомий тиждень

Дитина

Складно повірити, що той маленький клубочок щастя, який ви привезли з пологового будинку, перетворився на цей гучний, активний згусток енергії, після якого вам постійно доводиться прибирати.

Розвиток дитини по тижнях: сорок шостий тиждень

Дитина

Ваш малюк продовжує вчитися, взаємодіючи з навколишнім світом, і цікавиться інтерактивними іграми все сильніше з кожним тижнем. Також ви можете помітити, що він стає все сильнішим. Якщо дитина ще самостійно не ходить, не варто турбуватися, адже всі дітки розвиваються за своїм індивідуальним планом і переходять на нові етапи розвитку, коли вони до цього готові. Повірте, як тільки малюк почне ходити, ви ледве будете встигати за ним стежити – ваші спокійні дні вмить закінчаться.

Розвиток дитини по тижнях: сорок п´ятий тиждень

Дитина

На цьому тижні ваш малюк продовжує стверджувати свою незалежність. Тепер змусити його сидіти – справжня проблема, а особливо поводитися спокійно під час зміни підгузників. Ваш непосида постійно намагається кудись залізти, до чогось дістатися, тому ще раз перевірити безпеку будинку для дитини – чудова ідея!