Корисна інформація для населення України у воєнний час.
Тримаймося разом! Все буде Україна!
Після початку війни в Україні багато родин були змушені покинути свої домівки, переселяючись у безпечніші міста України або за кордон. Цей вимушений захід – спонтанний переїзд на нове місце з мінімумом речей і на невизначений термін – важко сприймається навіть дорослими, а що вже говорити про дітей…
Є чимало людей, які на момент початку війни в Україні чи згодом опинилися за кордоном чи у безпечніших містах, ніж інші. Здавалося б, це добре: їм пощастило подбати про себе, можливо, і про своїх близьких. Проте більшість з них залишаються ніби «паралізованими» почуттям провини вцілілого, і не можуть рухатися далі.
Незважаючи на те, що під час війни діти не можуть усвідомити всього жаху ситуації (це і на краще), вони все ж таки емоційно дуже чутливі. Їхня психіка – найбільш уразлива зараз. Тому ми, як батьки, повинні зробити все можливе, щоб заспокоїти дітлахів і створити навколо них максимально комфортне середовище, наскільки зараз це можливо: як фізичне, так і емоційне.
Спартак Суббота, кандидат психологічних наук (PhD), психіатр та психотерапевт, підготував третю методичку з актуальними порадами надання психологічної допомоги. Цього разу поради призначені для психологів та рятувальників — про те, як говорити й працювати з жертвами безпосередньо в критичних ситуаціях чи одразу після них.
На жаль, регулярні повітряні тривоги стали для нас новою рутиною. Це зовсім не означає, що до них тепер можна ставитись менш серйозно. Та все ж таки багато хто вирішує продовжувати вести свій бізнес, працювати на волонтерських засадах або просто змушений виходити хоча б у найближчий магазин. Що робити, якщо повітряна тривога застала вас поза домашніми стінами, і де безпечніше ховатися вдома?