Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Календар вагітності: одинадцятий тиждень вагітності

Одинадцятий тиждень вагітності: плід
 

Плід

Лише за тиждень вага твоєї дитини збільшилась вдвічі, вона виросла на цілий сантиметр і ріст продовжується. Усі її внутрішні органи потрошку ростуть. Уже зараз вона має шию, що дозволяє піднімати голівку. Малюк уже трохи рухається, та ти ще не можеш цього відчути. Серце уже сформовано повністю, так що кров може циркулювати тілом.

З цього тижня можливість патології у розвитку плоду зменшується, адже після формування основних органів і систем дитина стає не такою чутливою до впливу ззовні. Голова все ще непропорційно велика - вона приблизно такого ж розміру, як і тулуб з ніжками. Очі повністю сформовані, включаючи білок, райдужну оболонку та зіниці. Та до шостого місяця вони залишатимуться закритими, тільки тоді дитина почне кліпати. Усе одно дитині не потрібно зараз нічого бачити: у матці темно. Єдине, що вона робить - це росте та спокійнісінько плаває у навколоплідних водах.
Мембрану, у якій знаходиться дитина, можна порівняти з кулькою, надутою протягом усієї вагітності та у якій дитина плаває в амніотичній рідині і де вона може вільно рости.
Мембрана формує буфер, який охороняє твою дитину від грубих пошкоджень. Раціон, багатий білками допоможуть тобі створити навколо дитини сильну, здорову мембрану.

Пуповина в нашій культурі символізує тісний зв´язок матері та дитини. У багатьох західних країнах татові часто надається почесне право перерізати пуповину новонародженої дитини.

Майбутня мама

Вагітність створює багато справ, які мають бути зроблені. Жіноча консультація, лікарі, обстеження... Найчастіше, перше призначення до лікаря припадає на 10-12 тиждень. Дуже важливо, щоб ти комфортно та легко почувалася зі своїм лікарем, ти маєш бути на 100 відсотків упевнена, що на нього можна покластися як на професіонала, він не залякує тебе можливими (!), а не реальними патологіями, не призначає забагато ліків, не продає тобі ніякі ліки, не призначає медикаменти, які ти не можеш знайти в жодній аптеці і головне - після візиту до свого лікаря ти почуваєшся краще, ніж до нього. Лікар має вселяти в тебе впевненість, що все буде добре (навіть якщо на даному етапі вагітності наявні деякі проблеми). Якщо лікар не відповідає хоч одному з цих критеріїв (особливо - останньому), то ти можеш бути впевнена, що потрібен новий лікар. Довіряй своїй інтуіції і не слухай нікого - це твоя дитина, твоя вагітність і ти нікому не даш собі її зіпсувати.

Адже правильно підібраний лікар зможе надати тобі величезну підтримку та допомогу.

Ти маєш повідомити свого лікаря про всі особливості свого родовіду: наприклад, чи не хворі хто на діабет. Так він зможе скласти для тебе правильну дієту. Та лікар , скоріш за все, сам поставить тобі запитання про те, чим ти хворіла, чи були викидні, про статеве життя і таке інше. Найцікавіше, коли ти зможеш побачити свою дитину за допомогю ультразвукового обстеження.

* підрахунок з першого дня вашої останньої менструації

Попередній тиждень Наступний тиждень


(За матеріалами 3D Pegnancy)

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Краса майбутньої мами: догляд за шкірою обличчя під час вагітності

Дізнаючись про вагітність, ми намагаємося всіма способами захистити здоров'я майбутнього малюка і створити всі умови для повноцінного його розвитку. Крім харчування та здорового способу життя майбутньої мами важливу роль відіграє косметика, якою вона користується. Ви напевно вже встигли прочитати не одну статтю про те, яких інгредієнтів в косметиці варто уникати, і їх величезний список. Звідси відразу ж виникає питання – чим же тоді можна користуватися?

Вагінопластика

Вагінопластика – це пластична операція, направлена на корекцію стінок піхви. Допомагає позбутися дискомфорту та неприємних симптомів, відновити чутливість під час інтимної близькості та функціональність статевих органів. Якщо цікавить, скільки коштує вагінопластика, ціна операції вказана на сайті Grace Clinic. Слід враховувати, що вартість залежить від складності та об’єму втручання та визначається точно після консультації лікаря.

Жіноче Здоров´я: Глибоке Зрозуміння та Збереження

Жіноче здоров'я — це складний та непередбачуваний аспект життя, який об'єднує в собі ряд фізіологічних та емоційних викликів. Від вагітності до менструації, від репродуктивної системи до загального благополуччя — розглянемо кілька ключових аспектів жіночого здоров'я та те, як розуміння цих питань може вплинути на якість життя.

Екстракорпоральне запліднення: надія для пар, які прагнуть стати батьками

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) – це сучасний метод лікування безпліддя, який включає запліднення яйцеклітини сперматозоїдом поза тілом жінки. Цей процес став революційним проривом у репродуктивній медицині, відкриваючи двері до батьківства для багатьох пар, які зіткнулися з проблемами здоров'я або іншими труднощами на шляху до створення сім'ї.