Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Календар вагітності: шостий тиждень вагітності

Шостий тиждень вагітності: ембріон
 

Ембріон

Ваш малюк підріс уже до цілих п´яти міліметрів та має тепер маленький хвостик. Також на боках з´явилися невеличкі утовщення і він ще зовсім не схожий людину такою, як ми звикли бачити.Уже скоро будуть створюватися дірочки для вушок, а після цього одразу почнуть формуватися рот та щелепи. Дві маленькі дірочки на майбутньому обличчі вказують на місце, де буде розташовано носик. Та це все зовнішність.

Внутрішні органи також розвиваються стрімко: формуються шлунок, кишечник та легені, навіть поки примітивна система кровоносних судин! Уже можна роздивитися маленьку голівку, а якщо ви робили ультразвукове обстеження, то могли побачити зачатки серця у грудях дитини. Звичайно, воно ще має сильно розвинутися, але ви все ж таки могли б почути його биття.

Важливо: обговоріть зі своїм лікарем, чи можна припинити приймати ліки (якщо ви приймаєте якісь). Також варто відкласти візит до стоматолога. Ваші ясна зараз дуже чутливі та будуть кровоточити трохи довше після лікування, ніж зазвичай. Ну, а якщо вже зовсім треба лікувати зуби, то попроси лікаря використати найбезпечніший місцевий знеболюючий засіб, якщо буде потрібно знеболювати. І пам´ятайте, що рентген небезпечний для дитини, тому не робіть його під час вагітності.

Вагітна мама

Результати тестів однозначні: ніяких сумнівів, що ви вагітні. І звичайно, ви відчуваєте багато суперечливих емоцій: з одного боку хочеться поділитися з усім світом, вийти на вулицю та закричати «Я скоро стану мамою!». І в той же час переслідують деякі сумніви. «Чи зможу я впоратися з усім, що принесе мені вагітність, і як пройдуть пологи? Чи вистачить грошей? Ми ж збиралися спочатку купити квартиру чи будинок, ми збиралися поїхати відпочити... Вийде чи ні?» Ви щасливі та розгублені одночасно і кожного ранку, коли ви прокидаєтеся, дитина (чи, можливо, ще нудота) - це перше, про що ви думаєте. А через дев´ять місяців... ні, уже не дев´ять, пам´ятайте, ви вже на шостому тижні.

Гормони вже зовсім «розгулялися» у вашому тілі. Ви знаєте, що це нормально, та іноді буває так незручно, особливо коли починає нудити. Коли ви у будь-яку годину дня і ночі ладні будь-що проміняти на бутерброд із ковбаскою. І бажано, не один. Втома приходить зазвичай невчасно, коли треба працювати, робити щось удома. Груди стали дуже ніжні, соски ну дуже чутливі. Іноді навіть занадто. Смаки змінились і від кави, яку ви зазвичай так любили або від запаху підсмаженого м´яса вас тепер може знудити. А полюбилось, навпаки, щось дивне: салати, цукерки чи яблука. Запах їжі, яку готує ваша сусідка, викликає у вас бажання одягти їй на голову її каструлю. А самій так хочеться сирої моркви, ммм... Вам одночасно і холодно і спекотно, став нецікавим телевізор та читання газет. І ще якесь нестримне бажання піти з важливої зустрічі та подрімати на дивані. Іншими словами, ви вагітні! Іноді це створює деякі незручності, але зазвичай вам хочеться літати від щастя.

Поради вагітним

- Для того, щоб вас менше нудило, слідкуйте, щоб шлунок ніколи не був зовсім порожнім. Їжте часто, але потрошку. Можливо, буде зручно ввечері покласти трохи їжі біля ліжка, щоб уночі можна було швиденько перекусить. Коли прокинетеся, зможете випити чаю з цукром та крекером, наприклад. Вуглеводи допоможуть вам швидко відчути себе ситою.

- Легко втомлюєтеся? Відпочивайте трохи більше, ніж зазвичай та не турбуйтеся: це нормально. Якщо ви маєте ще дітей, спіть удень разом із ними, якщо вони вже занадто дорослі, щоб спати вдень, то було б добре встановити час обов´язкової «тихої години». Це ще допоможе вам, коли дитина народиться.

Майбутній тато

Ви вже майже маже звикли до цієї приголомшливої новини. Іноді буває складнувато утримати це відчуття щастя та наближаючогося дива. Особливо, коли ваша дружина постійно жаліється на стому та нудоту. Та це скоро пройде.

У той же самий час, ви маєте бути більш уважним до неї, ніж завжди, готувати їй різноманітні закуски, перекуски, поранки, передобідки, підвечірки, нічні перекуси - бо вона їсть ніби цілу добу! І треба взяти на себе більше обов´язків по будинку та допомагати дружині, щоб дати їй час на те, щоб поспати вдень.

Та це варто того, щоб гордо називатися татом. І вона ніколи не забуде вашого піклування у цей непростий період. Знайте, вона буде вдячна вам за кожен приготований бутерброд.

* підрахунок з першого дня вашої останньої менструації

Попередній тиждень (За матеріалами 3D Pegnancy)

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Календар вагітності: тридцять шостий тиждень вагітності

Ваша вагітність: 36 тиждень

Ще зовсім трошки, всього 28 днів (плюс/мінус пару днів) лишилося до початку вашого нового життя. Закінчуйте свої приготування, скупляння пелюшок та їх прання; впевніться, що дитяча кімната також повністю готова. Тоді, навіть якщо дитина з’явиться раніше, ви будете готові.

Календар вагітності: двадцять шостий тиждень вагітності

Дитина

Ваша дитина росте й росте: вона вже виросла до 33 см в довжину і важить 720 грамів. Тепер вона може відрізнити світло і тінь. Маля штовхається все сильніше і бере звичку робити це, коли ви хочете відпочити чи поспати. З іншої сторони, це добре, що воно не дає вам забути про свою присутність. Це означає, що з ним все нормально. Ви вже можете мірятися животами з іншими вагітними, якщо маєте нагоду, наприклад, в басейні чи в класі для вагітних :).

Календар вагітності: чотирнадцятий тиждень вагітності

Плід

Плавати і борсатись в навколоплідній рідині, рухати руцями і гратися маленькими кулачками, штовхатися і потягуватися, позіхати і смоктати свого маленького пальчика – у вашої дитинки купа справ. Вона робить це завше, поки не спить, адже спить вона більшість часу. А чи знаєте ви, що ваша дитинка вже вміє рухати кожним пальчиком окремо, незалежно від інших, по перетинки між пальчиками вже зникли? Шкода, що всього цього ви не відчуєте, бо вона ще дуже маленька: десь біля 8,5 см завдовжки і важить біля 60 грамів.

Календар вагітності: тринадцятий тиждень вагітності

Плід

Дитинка вже стає такою великою і штовхає вашу матку. Вона важить трошки більше від 30 грамів і завдовжки біля 7 сантиметрів. Коли ви не вагітні ваша матка має розмір приблизно маленької груші. За 12 тижнів матка виростає до розмірів великої груші, після 16 тижнів вона стане приблизно як грейпфрут, а на 20му тижні вона матиме розмір маленької дині. Через 24 тижні вагітності ваша матка збільшиться до розмірів маленького кавуна, а за 28 тижнів буде як не повністю надута повітряна кулька. В період пологів матка з щільно зімкненою шийкою нагадує велику й міцно зав’язану повітряну кульку.