Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по тижнях: сороковий тиждень

Розвиток дитини по тижнях: сороковий тиждень
 

Дитина

Ваш малюк стає дедалі міцнішим з кожним тижнем. З кожним днем він все впевненіше стає на ніжки і подорожує по кімнаті, тримfючись за меблі. Ви навіть можете побачити, як кілька секунд він стоїть без усякої підтримки. А деякі дітки в цьому віці вже можуть почати робити свої перші самостійні кроки.Якщо ваш малюк цього не робить, не переживайте. Нормою для перших самостійних кроків є вік від 9 до 18 місяців.

Зараз малюк може почати вперше вказувати на предмети, які його цікавлять. Також він може передавати вам предмети, які потрібні вам і знаходяться біля нього. Наприклад, ви попросили у нього іграшку, яка лежить поруч з ним, і він намагається взяти її і віддати вам.

А ще ви напевно помітили, що з кожним тижнем дитина стає все більш товариською. Можливо, ви вже розумієте її дитяче белькотіння. У найближчі пару тижнів ви почуєте перші спроби повторювати багатоскладові слова (нехай зараз ці набори складів на слова і не схожі).

Прорізування зубів і болі ночами

Прорізування зубів може бути досить болючим у деяких дітей. Через це малюк може прокидатися і плакати ночами. Ось, що ви можете зробити, щоб полегшити страждання і собі, і йому…

Для початку, ви повинні розуміти, що якщо малюк плаче ночами в цьому віці, ви повинні встати і сходити до нього, хоча б просто щоб подивитися, що його турбує. Якщо ви вважаєте, що справа в зубках, що ріжуться, ви можете заспокоїти дитину, не підіймаючи її. Як правило, через біль, пов'язану з прорізуванням зубів, дітки прокидаються на дуже короткий час. Тому, щоб малюк заснув знову, достатньо лише погладити його по спинці або заспівати улюблену пісеньку.

Охолоджені кільця для прорізування зубів також добре допомагають. Ви можете ставити такі кільця-прорізувачі в холодильник на день, щоб вночі запропонувати дитині. Якщо ж вам здається, що малюк занадто сильно страждає від зубного болю або якщо ви не можете його вкласти спати, що б ви не робили, вам варто звернутися до педіатра.

Мама

Як ви відчуваєте себе в своєму тілі? Можливо, зараз – саме час змінити ставлення до себе. Ви вже повернулися у свою колишню вагу чи досі боретеся із зайвими кілограмами? Не турбуйтеся, якщо вам все ще доводиться боротися із зайвою вагою. Таке відчуття, що ця боротьба ніколи не припиниться... Але, можливо, вам просто варто прийняти і полюбити нову себе і своє тіло матусі? Купіть для себе новий одяг, в якому ви будете почуватиметесь красивою. Вам не потрібно витрачати багато грошей – однієї або двох хороших обновок цілком достатньо. Пишайтеся собою і цим милим малюком, якого ви народили на цей світ!

Розвиток дитини

Навчальні ігри не повинні бути занадто складними для малюка, а також небажано грати в них за графіком. На цьому тижні спробуйте ввести гру про частини тіла. Запитайте у дитини: «Де в тебе око?». Ще раз повторіть питання, а потім торкніться поруч з її оком і покажіть: «Ось же воно!». Ви можете показувати і на собі – в будь-якому випадку гра буде веселою і дуже корисною для крихітки.

Поради

Ваш малюк може бути вже професіоналом або тільки новачком у цій справі, але багато дітей в цьому віці починають вчитися вставати на ніжки. Ви можете допомогти йому в цьому, облаштувавши безпечне місце для таких тренувань. В якості опорного предмета можна використовувати як іграшковий стіл, так і диван або ваш журнальний столик.

Звичайно ж, ці тренування будуть супроводжуватися постійними падіннями, тому вам необхідно потурбуватися про безпеку дитини. Килимове покриття або килимки з пінки допоможуть пом'якшити падіння. Постарайтеся закрити гострі кути меблів або взагалі прибрати такі меблі на деякий час. Особливо це стосується столів, так як вони – ідеальної висоти, щоб вдаритися об них дитячим личком. Також переконайтеся, що всі меблі прибиті до стін, щоб дитина не могла завалити їх на себе.

Подбайте і про дитяче ліжечко – приберіть з нього іграшки та інші предмети, якими дитина може скористатися як сходинками. Опустіть матрац до найнижчого положення, щоб стінки ліжечка були максимально високими – все це зробить ліжечко безпечним для дитини.

Ще одна проблема, яка може виникнути у малюка, коли він вчиться вставати – він не знає, як повернутися назад в сидяче положення. Ви можете розповісти і показати йому, як сідати з положення стоячи. Малюк буде багато разів вставати й падати перш, ніж навчиться це робити.

Автор: Сальнікова Анна

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Розвиток дитини по тижнях: сорок восьмий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що перший день народження вашого малюка буде вже через чотири тижні? Весь минулий рік для вас напевно був, як захоплююча пригода. Ваша дитина не тільки потроїла свою вагу, але і можливо вже навчилася ходити і говорити кілька слів. Вона вже вміє повідомляти вам, що хоче і що їй потрібно, вона прив'язалася до вас і ваших близьких, а її особистість стає все більш і більш визначеною з кожним днем.

Розвиток дитини по тижнях: сорок сьомий тиждень

Дитина

Складно повірити, що той маленький клубочок щастя, який ви привезли з пологового будинку, перетворився на цей гучний, активний згусток енергії, після якого вам постійно доводиться прибирати.

Розвиток дитини по тижнях: сорок шостий тиждень

Дитина

Ваш малюк продовжує вчитися, взаємодіючи з навколишнім світом, і цікавиться інтерактивними іграми все сильніше з кожним тижнем. Також ви можете помітити, що він стає все сильнішим. Якщо дитина ще самостійно не ходить, не варто турбуватися, адже всі дітки розвиваються за своїм індивідуальним планом і переходять на нові етапи розвитку, коли вони до цього готові. Повірте, як тільки малюк почне ходити, ви ледве будете встигати за ним стежити – ваші спокійні дні вмить закінчаться.

Розвиток дитини по тижнях: сорок п´ятий тиждень

Дитина

На цьому тижні ваш малюк продовжує стверджувати свою незалежність. Тепер змусити його сидіти – справжня проблема, а особливо поводитися спокійно під час зміни підгузників. Ваш непосида постійно намагається кудись залізти, до чогось дістатися, тому ще раз перевірити безпеку будинку для дитини – чудова ідея!