Улюблені іграшки і покривала
У цьому віці, коли дитина починає стверджувати свою незалежність, здається, що вона стає все більш залежною від певних предметів. Особливо часто це м'які іграшки та затишні покривала. У цьому віці дітки починають розуміти, що вони індивідуальні, і що мама не завжди буде поруч, щоб їх заспокоїти. Тому вони звертаються за допомогою до сторонніх предметів, які допомагають їм заспокоїтися в некомфортних ситуаціях (наприклад, коли потрібно лягати спати в темряві або побути з нянькою без мами).
Важливо поставитися до дитини з розумінням, не дражнити її за таку прив’язаність до іграшки і не намагатися її забрати. Пам'ятайте, що це – нормальна фаза розвитку, через яку проходять багато малюків, і ця іграшка не потрібна буде їм все життя.
Однак річчю, що забезпечує відчуття безпеки у малюка, не повинна стати чашка-непроливайка або пляшечка з соком, тому що занадто багато соку загрожує поганим апетитом і ранніми захворюваннями зубів у дитини. Ну а якщо ви ніяк не можете відібрати чашку у малюка, просто наповнюйте її водою, а не солодкими напоями.
Їмо за дорослим столом
У цьому віці дев'яти ви можете захотіти садити дитину за загальний стіл під час їжі. Так, вам може бути складно годувати малюка, поки ви їсте самі, але ви повинні розуміти, що це – важливий етап соціалізації дитини. Посадіть її на стільчик для годування і поставте перед нею здорові закуски, про які ми писали в попередніх статтях. Таким чином, дитина зможе їсти їх самостійно, а ви спокійно насолоджуватиметесь своїм обідом.
Постарайтеся підключити крихітку до застільних бесід. Ну а якщо обід – це єдиний час вам з чоловіком спокійно поговорити і насолодитися товариством одне одного, залиште цей час тільки для себе. Почекайте трохи, можливо, через пару тижнів ви все ж таки передумаєте.
Мама
Ви відчуваєте себе розчарованою? Іноді в таких випадках дуже допомагає поспілкуватися з іншими батьками. Знайдіть таких друзів у своєму місті або зареєструйтеся на цікавих вам форумах і спільнотах, де люди, які вже пройшли через все це, зможуть поділитися з вами корисними порадами.Розвиток дитини
Візьміть стару продуктову сумку або якийсь місткий мішок і наповніть його предметами, безпечними для малюка. Дайте дитині спустошити сумку і наповнити знову.Що можна покласти:
- Втулки від туалетного паперу;
- Кухонне приладдя (ложки, лопатки, мірні чашки);
- Мочалки;
- Іграшки (прорізувачі зубів або брязкальця);
- Журнали чи газети;
- Пластикові пляшки (порожні і наповнені).
Повірте, така гра неодмінно сподобається крихітці!
Автор: Сальнікова Анна
Попередня частина статті