Рідко бувають проблеми з плацентою. Якщо плацента знаходиться в матці нижче від плоду, вона може повністю або частково перекривати шийку матки, це, в свою чергу, може призвести до надмірних кровотеч. Ясно, що дитина не може народитися крізь плаценту. Явище, при якому плацента повністю перекриває шийку матки, має назву передлежання плаценти і є однією з причин кесаревого розтину. Якщо перекриває лише частково, таке явище називається часткове передлежання плаценти і воно не є загрозливим для природних пологів. Якщо ваш лікар підозрюватиме якийсь з цих симптомів, то перевірить все через УЗД. Якщо є ризик для народження природнім шляхом, ваш лікар має сказати вам про вірогідність потреби кесаревого розтину за декілька тижнів до пологів і намагатися захистити вас від передчасних потуг. Але звичайно, вибір лишається за вами.
Майбутня мама
Зараз ви, звісно, не можете бігати марафон. Але вправи та легкий спорт – найкращий спосіб набратися життєвих сил та витривалості й тримати всі м’язи в тонусі. Чим сильнішою ви себе почуваєте, тим більше ваше тіло готове до великої події: пологів!При будь-яких вправах необхідно прислухатися до свого тіла. Якщо ви почуваєтеся стомленою після занять спортом, значить варто зменшити навантаження. Ваша матка підказуватиме вам зміною частоти та сили скорочень Брекстона Хікса. Деякі вагітні жінки відчувають запаморочення в голові після вправ на спині. Це стається тому, що вага вашої матки давить на кровоносні судини, що доставляють кров до плаценти. Це саме час перейти до плавання для вагітних, вправ йоги, зрозуміти анатомію вагітної жінки, поменше лежати на спині, зосередитися на диханні, контролювати поставу та тренувати витривалість!
Чи ви вже хитаєтесь? Часто це означає, що у вас слабкий живіт та тазові м’язи. Спробуйте підняти ногу: якщо ви при цьому напружуєте лише м’язи ноги і не використовуєте м’язи живота чи сідниць, значить, ви вільно можете рухати стегнами. А це означає, що у вас більш рухливі суглоби і зв’язки. Через підвищений рівень гормонів у вашому організмі, ваші суглоби більш розтягнуті й готові до пологів. Різні вправи допоможуть зміцнити і розтягнути м’язи та зв’язки, допоможуть вашому тілу почуватися комфортно. Згадайте такі вправи: тягнутися по діагоналі до своїх зігнутих колін, лежачи на спині; за допомогою рук підіймайте спину від підлоги; а також напружуйте та розслабляйте свої мускули, лежачи на ліжку. Зараз тренувати м’язи косого пресу дуже корисно. Вправи для м’язів тазу стануть дуже приємними: на підлозі чи на маті, встаньте на долоні та коліна. Акуратно опускайте живіт до підлоги. Потім повільно вирівняйте спину. Ця вправа не тільки дуже приємна, вона допомагає відновлюватись вашим внутрішнім органам, розтягувати зв’язки й зменшити печію. Гуляння, катання на мотоциклі та плавання й досі корисні для вас і вашого маляти!
* підрахунок з першого дня вашої останньої менструації
Попередній тиждень | Наступний тиждень |