Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по тижнях: сорок перший тиждень

Розвиток дитини по тижнях: сорок перший тиждень
 

Дитина

Ваш будинок напевно наповнений звуками дитячого гуління і белькотіння. Ви можете помітити, що вашому малюкові зараз подобається експериментувати з гучністю. Вищання і різкі викрики не дуже тішать батьків, але це – етап розвитку більшості дітей. Якщо ви хочете, щоб дитина поводилася тихіше, спробуйте говорити з нею пошепки – вона напевно притихне, щоб почути, що ви говорите. Або ж ви можете спробувати зображати мімікою звуки, які вимовляєте.«Кусюча» поведінка

На певному етапі розвитку більшість малюків починають кусатися. Щоб справитися з такою поведінкою дитини, ви не повинні кричати на неї або її у відповідь. Крик або будь-яка інша гучна реакція може тільки ускладнити ситуацію, а якщо ви почнете кусати дитину у відповідь, це вже точно не покаже їй, що така поведінка є неприйнятною.

Краще спокійно, але твердо сказати «Не кусайся» і після цього перейти до іншої теми. Якщо ви робите це кожен раз, коли дитина кусається, з часом вона перестане це робити. Як тільки у малюка почнеться такий період, поговоріть з друзями та родичами про те, як вони повинні реагувати на таку поведінку. Адже якщо ви всіма силами намагаєтеся відучити малюка кусатися, а його старший брат або сестра сміються, коли це відбувається, чи бабусі-дідусі лаються, це може подовжити «період кусання». Послідовність відіграє ключову роль у тому, щоб допомогти дитині зрозуміти, що кусатися неправильно, але не реагуйте гостро на невдачі – просто продовжуйте старатися.

Безлад під час годування

У даний час вам може здатися, що малюк більше їжі вивалює на себе, ніж з'їдає. Пам'ятайте, що дітки навчаються за допомогою взаємодії з навколишнім середовищем, і ігри з їжею – спосіб познайомитися з новими текстурами, температурами і навіть законом гравітації. Незважаючи на те, що це може сильно дратувати, пам'ятайте, що це – лише фаза розвитку, яку крихітка обов'язково переросте. Головне, не заохочуйте таку поведінку!

Так, вам може бути складно не розсміятися, коли дитина вивертає повну тарілку їжі собі на голову, але постарайтеся стриматися, щоб не заохочувати таку поведінку. Те ж стосується і криків на малюка за те, що він забруднився – це теж може погіршити ситуацію. Замість цього постарайтеся ігнорувати ігри дитини з їжею і заохочувати правильну поведінку за столом. А поки малюк не переріс цей етап розвитку, постеліть під стільчик для годування килимок, що миється (або сторінки газет, журналів) і завжди тримайте ганчірку для підлоги напоготові.

Мама

Ви чули про те, що сміх подовжує життя і є кращою медициною? Це правда. Сміх знижує рівень гормонів стресу, таких як адреналін і кортизол. Також він позитивно впливає на імунну систему і ефективно захищає організм від ушкодження клітин і вірусів. Постарайтеся шукати гумор у будь-яких ситуаціях, привнести більше сміху у своє життя, а також оточіть себе людьми, які змушують вас сміятися.

Розвиток дитини

Не думайте, що ваш малюк повинен грати тільки з діточками його віку. Іноді кілька годин, проведених з більш старшою дитиною або малюком, випереджаючим у розвитку вашого, може підштовхнути крихту розвиватися швидше. Можливо, у вас є знайомий дитина, яка вже майже або повністю навчилася ходити? Спілкування з такою дитиною вже точно надихне вашого малюка на нові подвиги.

Поради

Швидше за все, ви вже хоч раз ходили на прогулянку з іншими дітьми. Можливо, у вас є знайомі мами з дітьми або ви тільки познайомилися у дворі... Але ви гуляєте разом, садите своїх діток поряд, а вони просто ігнорують один одного. Чи це нормально?

Одним словом, так. Грати з іншими дітьми – це навичка, якій потрібно навчитися. Якщо ви посадите двох дітей, яким менше 2х років, поруч, швидше за все вони просто не будуть звертати уваги один на одного. Кожен з них, швидше за все, просто гратиме своїми іграшками. У цьому віці малюки більше цікавляться своїми власними потребами, бажаннями і почуттями, ніж чужими.

Також у вас може скластися враження, що дітки взаємодіють. Але ця взаємодія цілком може виявитися зовсім не такою, як ви собі її уявляли. Малюки можуть видирати іграшки один у одного – вам така поведінка може здатися агресивною і абсолютно недружньою, але в даному віці дітки не розуміють соціальних норм, на основі яких ми робимо такі висновки. Малюк просто бачить іграшку і цікавиться нею, частково через те, що нею грає хтось інший. Звичайно ж, він хоче її забрати. Якщо ситуація продовжує погіршуватися і діти починають плакати, не бійтеся втрутитися і відвернути їх чимось іншим.

Беріть на прогулянку кілька схожих іграшок, щоб кожна дитина могла пограти зі своєю – це допоможе уникнути бійок і скандалів. Ви навіть можете спробувати пограти з ними в традиційні ігри – наприклад, роздати по совочку і попросити, працюючи разом, наповнити одне відерце. Також поясніть дітлахам, що вони можуть грати по черзі або давати знати один одному, коли хочуть пограти тією чи іншої іграшкою – це дасть зачатки інтерактивної гри.

Автор: Сальнікова Анна

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Розвиток дитини по тижнях: сорок восьмий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що перший день народження вашого малюка буде вже через чотири тижні? Весь минулий рік для вас напевно був, як захоплююча пригода. Ваша дитина не тільки потроїла свою вагу, але і можливо вже навчилася ходити і говорити кілька слів. Вона вже вміє повідомляти вам, що хоче і що їй потрібно, вона прив'язалася до вас і ваших близьких, а її особистість стає все більш і більш визначеною з кожним днем.

Розвиток дитини по тижнях: сорок сьомий тиждень

Дитина

Складно повірити, що той маленький клубочок щастя, який ви привезли з пологового будинку, перетворився на цей гучний, активний згусток енергії, після якого вам постійно доводиться прибирати.

Розвиток дитини по тижнях: сорок шостий тиждень

Дитина

Ваш малюк продовжує вчитися, взаємодіючи з навколишнім світом, і цікавиться інтерактивними іграми все сильніше з кожним тижнем. Також ви можете помітити, що він стає все сильнішим. Якщо дитина ще самостійно не ходить, не варто турбуватися, адже всі дітки розвиваються за своїм індивідуальним планом і переходять на нові етапи розвитку, коли вони до цього готові. Повірте, як тільки малюк почне ходити, ви ледве будете встигати за ним стежити – ваші спокійні дні вмить закінчаться.

Розвиток дитини по тижнях: сорок п´ятий тиждень

Дитина

На цьому тижні ваш малюк продовжує стверджувати свою незалежність. Тепер змусити його сидіти – справжня проблема, а особливо поводитися спокійно під час зміни підгузників. Ваш непосида постійно намагається кудись залізти, до чогось дістатися, тому ще раз перевірити безпеку будинку для дитини – чудова ідея!