Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Календар вагітності: двадцять п´ятий тиждень вагітності

Двадцять п\\\\\\\'ятий тиждень вагітності: дитина
 

Дитина

Ваша дитина досягла таких розмірів, що вже не може вільно плавати в амніотичній рідині. Вона може рухатися в усіх напрямах, та вона ще далеко від тої позиції, яку прийме перед виходом на світ. Зараз маля знаходиться внизу живота, а потім зверху. Та ви добре його відчуваєте, коли воно перевертається чи змінює позу. Ваш лікар підкаже вам, як краще відчути свою дитину і на що звернути увагу. Також ви можете побачити, як маля рухається до вашої руки, якщо вона лежить на животі. Наступного місяця мозок вашої дитини буде рости з найбільшою швидкістю. Деякі вагітні жінки полюбляють їсти «розумну їжу», яка має високий вміст жирних кислот: лляні зерна, грецькі горіхи, рибу, яловичину, яйця. Подивіться, яку рибу безпечніше їсти там, де ви живете.


З 28 тижня ваш чоловік чи дитина зможуть почути серцебиття маляти, приклавши до вашого живота всього лише рулон туалетного паперу. Найкраща точка, щоб послухати його серце, - це за 10 см вниз від пупка. Не хвилюйтеся, якщо це не спрацює одразу. Просто спробуйте ще раз через тиждень. Або візьміть чоловіка з собою на перевірку. Тоді ви вдвох почуєте, як серце маляти б’ється вдвічі швидше за ваше. Відтепер, у будь-якому разі, вам доведеться частіше перевірятися, бо ваш зростаючий живіт потребуватиме від вас ще більше. Лікар слідкуватиме за вашим кров’яним тиском і монітор покаже, що у вас немає проблем з накопиченням рідини в організмі. Низький кров’яний тиск спричинить відчуття запаморочення, коли ви надто швидко встаєте. Кров’яний тиск складається з систолічного (тиск в ваших кровоносних судинах в момент скорочення вашого серця) та діастолічного (базовий тиск в кровоносних судинах). Систолічний тиск може значно змінюватися; так що більше уваги приділяють діастолічному тиску. Високий кров’яний тиск шкідливий не лише для вашого серця та кровоносних судин, але й для маляти. Якщо ваш тиск занадто високий, це може бути небезпечним для вас і дитини, то ж лікар має бути дуже уважним.

Важливо про вагітність

  • Так як ваш живіт невпинно росте, ви вже можете не влізти під ремінь безпеки в машині. Будь-ласка, не зважайте! Налаштуйте сидіння якнайзручніше, а ремені пустіть понад грудьми і попід животом. Амніотична рідина, амніотичний міхур, матка, шийка, живіт та слизова оболонка захищають вашого малюка, але ви маєте залишитися неушкодженою у разі чого.

  • Якщо у вас запаморочення чи відчуваєте, що вам треба вийти, сядьте на землю чи тротуар, нахиліть голову так, щоб ваш ніс торкався колін. Тоді кров приливає до голови. Також добре допомагає відкрите вікно чи свіже повітря. Ще допомагає багато рухатись. Тоді ваші м’язи штовхають кров до мозку. Як завжди, скажіть лікарю, якщо маєте питання чи скарження на запаморочення.

    Вагітна мама

    Дивитися в дзеркало захоплює все більше й більше. Цікаво кожного місяця фотографуватися і дивитися на різницю. Ваша дитина вже достатньо життєздатна, а більшість вагітних жінок почуваються краще і більш красивими, ніж завше.

    Обіймання замість сексу це прикольно; так як ви майбутня мама, вам більше схочеться трошки подуріти, пообійматися, ніж самого сексу.

    Вагітність вимагає пристосовувати ваше сексуальне життя, от і все. З іншого боку, зараз ви можете почуватися спокійно, бо коли дитина народиться, спокою вже не буде.
    У вас може бути секс, за винятком:

  • Якщо мембрани розірвані; тоді є велика вірогідність підчепити інфекцію;

  • При кровотечах;

  • При передлежанні плаценти, ваш лікар має порадити вам, як безпечно займатися сексом.

  • Протягом вагітності рівень pH вагіни змінюється. Вона стає більш чутливою і збільшується ризик бактеріальних та грибкових інфекцій. Зудіння в проміжжі - це жахливо. Завжди консультуйтеся з лікарем або підіть до гінеколога. Секс – це завжди дуже чутлива тема розмови, а особливо зараз. Якщо між вами проблеми, поговоріть про це в спокійний час. Звичайно, секс дуже важливий, але ви двоє вже достатньо дорослі й розумні, щоб знайти рішення. Ви можете пестити одне одного по-різному, і це безпосередньо не пов’язано з сексом у ліжку.

    Дуже приємно готуватися до народження дитини разом. Також цікаво розмовляти з друзями, які вже мають дитину. Ви можете навчитися на їх помилках. Крім того, вам можуть повіддавати чи продати дешевше дитячі речі, які зараз коштують немало. Ви побачите, як змінюється коло ваших друзів, так як незабаром ви станете справжнім сім’янином. Одна чудова річ з приводу дитини: ви пізнаєте багато нових і вражаючих речей. Емоцій, на які ви не чекали, але які зроблять ваше життя прекраснішим.

    Братик/Сестричка

    Канікули були дуже класними, було багато дітей, з ким гратися. Ви кожен день ходили з татом купатися, так що мама собі могла спокійно читати і байдикувати. Вона зараз дуже зайнята з горищем. У кожного з вас буде своє містечко на горищі. Там насправді прикольно. Ви обираєте шпалери й нові ліжечка. «Усе має бути в свіжіших кольорах», - каже мама. Одна сторона буде рожевою для Ніни, а в Ліни буде більше пурпурового. Кімната одного з вас стане кімнатою маляти. Ви обираєте для неї блакитні штори та шпалери, бо впевнені, що буде хлопчик. А мама з татом не впевнені, то ж вони хочуть щось на зразок жовтого, зеленого чи пурпурового. Усім подобається нова обстановка. Добре, що вам не довелося переїжджати!

    Дитина вже достатньо велика. Вона сидить в якомусь карманчику в маминому животі, так має бути. Ти дівчинка? Чи в ти маєш такий самий карманчик? А що в ньому? Ти хочеш спитати про це маму.

    Але маля добре захищене. Воно також плаває цілий день, але в своїй водичці. Чи воно таке ж поморщене як ви, коли задовго пролежите в ванній? І це не правда, що воно пісяє туди, де плаває, ти ж у ванну не пісяєш. Але мама каже, що постійно змінює ту водичку, от чому вона має так багато пісяти. Мама читає вам книжки про те, як воно т- мати дитину і як усе розвивається в неї в животі, і це дуже цікаво.
    Дитинка споживає їжу з маминого кишечника. Усе, що мама їсть, йде до дитини. Може тому вона так багато їсть, тепер ви розумієте. Але все одно вона весела і багато з вами грається. «Поки що ми можемо собі це дозволити, а коли народиться дитина, стане важче», - каже мама. Вона також каже, що завжди любитиме вас, що б не сталося, і коли народиться маля, її любові стане на всіх, але ви не дуже в це вірите. Ви сподіваєтеся, що маля ще довго там сидітиме, але знаєте, що воно неминуче з’явиться. Хто ж це буде: братик чи сестричка?

    * підрахунок з першого дня вашої останньої менструації

    Попередній тиждень Наступний тиждень


    (За матеріалами 3D Pegnancy)
  • Файли для завантаження

    Цікавий матеріал для вас

    Схожі статті

    |

    Краса майбутньої мами: догляд за шкірою обличчя під час вагітності

    Дізнаючись про вагітність, ми намагаємося всіма способами захистити здоров'я майбутнього малюка і створити всі умови для повноцінного його розвитку. Крім харчування та здорового способу життя майбутньої мами важливу роль відіграє косметика, якою вона користується. Ви напевно вже встигли прочитати не одну статтю про те, яких інгредієнтів в косметиці варто уникати, і їх величезний список. Звідси відразу ж виникає питання – чим же тоді можна користуватися?

    Вагінопластика

    Вагінопластика – це пластична операція, направлена на корекцію стінок піхви. Допомагає позбутися дискомфорту та неприємних симптомів, відновити чутливість під час інтимної близькості та функціональність статевих органів. Якщо цікавить, скільки коштує вагінопластика, ціна операції вказана на сайті Grace Clinic. Слід враховувати, що вартість залежить від складності та об’єму втручання та визначається точно після консультації лікаря.

    Жіноче Здоров´я: Глибоке Зрозуміння та Збереження

    Жіноче здоров'я — це складний та непередбачуваний аспект життя, який об'єднує в собі ряд фізіологічних та емоційних викликів. Від вагітності до менструації, від репродуктивної системи до загального благополуччя — розглянемо кілька ключових аспектів жіночого здоров'я та те, як розуміння цих питань може вплинути на якість життя.

    Екстракорпоральне запліднення: надія для пар, які прагнуть стати батьками

    Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) – це сучасний метод лікування безпліддя, який включає запліднення яйцеклітини сперматозоїдом поза тілом жінки. Цей процес став революційним проривом у репродуктивній медицині, відкриваючи двері до батьківства для багатьох пар, які зіткнулися з проблемами здоров'я або іншими труднощами на шляху до створення сім'ї.