Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по тижнях: п´ятдесятий тиждень

Розвиток дитини по тижнях: п´ятдесятий тиждень
 

Дитина

До першого дня народження вашого малюка залишилася всього пара тижнів! Ви можете помітити, що його словниковий запас розширюється з кожним днем. Якщо ж ваша дитина досі не говорить, вона напевно спілкується з вами невербально. Якщо ви досі цього не зробили, почніть спілкуватися з нею за допомогою жестів, щоб їй було легше повідомляти вам про свої бажання. Вимовляйте слова і одночасно показуйте їх жестами. А коли малюк почне спілкуватися з вами жестами, озвучуйте їх словами. Дуже скоро він зрозуміє зв'язок між фізичною дією і словом.Незважаючи на те, що малюк все сильніше відстоює свою незалежність, ви можете помітити, що іноді він повністю залежний від вас, не хоче вас відпускати і страждає, коли вас не бачить. Особливо часто таке відбувається, коли вам потрібно зайнятися своїми справами – наприклад, зробити щось по роботі або вдома. А якщо ви кинете всі справи тут же і підете до дитини, її невдоволення відразу зникає і вона поводиться як раніше.

Якщо ви помітили, що малюк чіпляється за вас кожен раз, коли ви хочете зайнятися чимось крім нього, не треба тут же кидати всі свої справи і показувати йому, що він – центр вашого всесвіту. Замість цього постарайтеся підключити його до ваших справ, наскільки це можливо. Якщо ви збираєтеся прати, візьміть дитину з собою і дайте їй потримати якийсь одяг, поки закидаєте речі в прання. Пояснюйте, що ви робите, щоб чадо відчувало себе учасником того, що відбувається. Навіть з самим залежним від вас малюком, якщо ви підключите фантазію, можна знайти спосіб зробити необхідні справи – підключити його до тої же робоиі, щоб він навіть не помітив, що ви зайняті не ним.

Мама

Смажена їжа

Відлучаючи дитину від грудей і вводячи все більше дорослої їжі в її раціон, ви повинні стежити за тим, щоб вона харчувалася найкращими продуктами – найкориснішими для її розвитку. Незважаючи на те, що смажена їжа дуже поширена у нас, вона не повинна ставати основою дитячого раціону (і вже тим більше, якщо мова йде про фаст-фуді). Постарайтеся все ж вибирати більш здорові способи приготування їжі для свого малюка: запікати, варити, готувати на пару.

Розвиток дитини

Забезпечення безпеки в будинку для малюка стає все більш складним завданням у міру того, як він стає вищим, швидшим і сильнішим. Якщо є можливість, зробіть хоча б одну ділянку в будинку повністю безпечною для дитини. Це може бути її кімната або обгороджена площадка в іншій кімнаті. Повірте, і вам, і малюкові буде набагато краще, якщо в будинку буде хоча б одне місце, де можна робити все, що хочеться, не чуючи постійне «ні».

Поради

Не чіпай це: дисципліна і безпека в будинку для дитини

З тим, наскільки рухливою і незалежною стає ваша дитина, у вас стає все більше роботи. Ви можете постійно ловити себе на тому, що забираєте її від телевізора або торшера, прибираєте за нею безлад і ганяєтеся за нею від одного куточка будинку до протилежного. Боротися з поведінкою малюка в цьому віці може бути дійсно складно, тому що зараз у вас дитина, достатньо доросла, щоб потрапити в неприємності, але ще маленька, щоб розуміти, чому ви хочете захистити її від усіх цих речей.

У цьому віці дисципліна дитини зводиться до її перенаправлення і простих зрозумілих команд. Наприклад, телевізор може вабити її цілий день завдяки яскравим картинкам, кумедним звукам і кнопкам, на які так і хочеться натискати. І таких речей може бути дійсно багато – речей, які, ви хотіли б, щоб не цікавили малюка. Це може вас дратувати, але не опускайте руки, продовжуйте відволікати дитину від таких предметів. Зробити це можна за допомогою книг або іграшок, можна спробувати просто перенести дитину в іншу кімнату, а можна постаратися по максимуму убезпечити такі місця в будинку. Здається, ви повинні сказати малюкові не чіпати телевізор раз 50 – так і є, а можливо і більше, поки він зрозуміє, що не потрібно до нього лізти.

Мовний розвиток зараз у малюка лише на самому базовому рівні. Тому довгі лекції про те, чим може бути небезпечна лампа і чому не варто її чіпати, як мама засмутиться, якщо вона впаде, не матимуть бажаного успіху. Для дитини зараз всі ці слова - порожній шум, який проходить повз її вуха. Тому намагайтеся пояснювати простими словами і короткими реченнями, наприклад, кажучи: «це не для діток», «це небезпечно» і т.д. Так у вас буде набагато більше шансів домогтися успіху. Пізніше ви помітите, що навіть одного слова буде достатньо для того, щоб дитина вас зрозуміла.

Будьте терплячі, навіть щоб запам'ятати такі прості команди, як «йди сюди» або «дай це мені», дитині потрібен час. Якщо ж уся ця поведінка малюка вас починає дратувати занадто сильно, і ви розумієте, що втрачаєте терпіння, зробіть перерву. Посадіть дитину в безпечне місце і відійдіть на деякий час, заспокойтеся. Іноді ця пара хвилин наодинці з собою – все, що потрібно, щоб терпляче почати все заново.

Автор: Сальнікова Анна

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Розвиток дитини по тижнях: сорок сьомий тиждень

Дитина

Складно повірити, що той маленький клубочок щастя, який ви привезли з пологового будинку, перетворився на цей гучний, активний згусток енергії, після якого вам постійно доводиться прибирати.

Розвиток дитини по тижнях: сорок шостий тиждень

Дитина

Ваш малюк продовжує вчитися, взаємодіючи з навколишнім світом, і цікавиться інтерактивними іграми все сильніше з кожним тижнем. Також ви можете помітити, що він стає все сильнішим. Якщо дитина ще самостійно не ходить, не варто турбуватися, адже всі дітки розвиваються за своїм індивідуальним планом і переходять на нові етапи розвитку, коли вони до цього готові. Повірте, як тільки малюк почне ходити, ви ледве будете встигати за ним стежити – ваші спокійні дні вмить закінчаться.

Розвиток дитини по тижнях: сорок п´ятий тиждень

Дитина

На цьому тижні ваш малюк продовжує стверджувати свою незалежність. Тепер змусити його сидіти – справжня проблема, а особливо поводитися спокійно під час зміни підгузників. Ваш непосида постійно намагається кудись залізти, до чогось дістатися, тому ще раз перевірити безпеку будинку для дитини – чудова ідея!

Розвиток дитини по тижнях: сорок четвертий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що вашому малюкові вже майже рік? За останні 10 місяців у вас відбулося стільки змін! Тоді дитина повністю залежала від вас, тепер же вона може пересуватися самостійно, говорити пару слівець або, принаймні, знайшла свій спосіб спілкуватися з дорослими. Іншими словами, крихітка стає все більш і більш незалежною людиною з кожним днем.