Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по тижнях: перший тиждень

Розвиток дитини по тижнях: перший тиждень
 

Вітаємо! Ви це зробили! Ці довгі місяці вагітності залишилися позаду, а ваш малюк з'явився на світ. Ваше життя повністю змінилося і малюк, який, здавалося б, насилу може не спати, став найважливішою частиною вашого життя. Насолоджуйтесь першими днями знайомства зі своєю дитиною, торкайтеся її маленьких ручок і ніжок, дивіться на неї сплячу і усміхнену і обіймайте цей маленький клубочок радості.Ми розпочинаємо цей цикл статей "Розвиток дитини по тижнях", щоби допомогти вам освоїтися з новою роллю матері. Ці статті стануть для вас своєрідним орієнтиром у вихованні і догляді за дитиною на кожному з етапів її розвитку - в них ми розповімо про досягнення крихітки та про особливості догляду за малюком протягом кожного з тижнів його життя.

А на сайті http://formoms.com.ua/kalendar-razvitiya-rebenka/ рекомендуємо почитати календар розвитку дитини по місяцях, де детально розписані всі найважливіші аспекти життя малюка протягом кожного з місяців, аж до року.

Дитина

Ви можете здивуватися, але ваша дитина так само сильно виснажена після пологів, як і ви. Так що, зараз вона буде витрачати 90% свого часу на сон, і лише 10% на неспання і спілкування з вами. Вам досить часто доведеться годувати її і міняти пелюшки. Але це ви і так знаєте. Так про що ж варто турбуватися?

Всі маленькі дітки відригують, але якщо вам здається, що ваш малюк відригує занадто часто, це може бути ознакою кислотного рефлюксу - в цьому випадку вам потрібно обов'язково звернутися до лікаря. Також стежте за кольором шкіри немовляти, щоб вчасно помітити, якщо у нього з'являться ознаки жовтяниці. Жовтяниця обумовлена надлишком білірубіну в крові дитини. Так що, якщо шкіра вашого малюка стала жовтішою, ніж тоді, коли ви принесли його додому, вам також варто звернутися до лікаря з приводу лікування жовтяниці. І не хвилюйтеся через те, що дитина не випрямляє до кінця ручки і ніжки, адже ще зовсім недавно вона була у вашому животі - незабаром малюк витягнеться.

Купання малюка

Багато батьків турбуються з приводу першого купання новонародженого; але, як і в більшості речей у нашому житті, головне тут - підготовка. Підготуйте все необхідне перед тим, як почати купання - так буде простіше і безпечніше. Вам потрібно буде обмивати дитини губкою, поки у неї не заживе пуповина. Але і під час такого обмивання необхідно перевіряти температуру води кистю або ліктем (вона повинна бути як температура тіла: +36°), інакше ви можете нашкодити малюкові.

Перед тим, як купати дитину приготуйте тазик або ванночку з теплою водою і чисту ганчірочку або ніжну губку. Намочіть ганчірку у воді і вичавіть так, щоб вона була вологою, але з неї не капало. Обітріть дитину цією ганчірочкою: за вушками, між пальчиками ручок і ніжок, попу і всі місця, до яких торкається підгузник (пелюшка). Решта місць (обличчя, шию, стопи) можна не обов'язково мити щодня, протирайте їх у міру забруднення. Ті частини тіла дитини, які ви не миєте, намагайтеся тримати укутаними в сухий рушник - так малюк не буде мерзнути під час купання.

Мама

Швидше за все, ви повністю виснажені, а ваш малюк як назло не спить тоді, коли ви катастрофічно хочете спати. Але так як більшість часу новонароджений проводить у сні, у вас буде можливість трохи відпочити вдень. Годування грудьми може бути складним і болючим, тому не соромтеся консультуватися у фахівця з цього приводу. Ваша матка буде скорочуватися ще кілька днів після пологів, особливо це може бути помітно під час грудного вигодовування або якщо вам дають ліки від кровотечі. Зараз вам не варто перенапружуватися, адже ваш організм пройшов через колосальні зміни. Легка недовга прогулянка, приємний душ, велика кількість води і здорова їжа допоможуть вам відновитися швидше.

Якщо ви годуєте грудьми, вам може захотітися більше м'яса. На вироблення молока потрібно більше калорій, і вам варто прислухатися до свого тіла. Якщо це ваша перша дитина, ви можете деякий час нервувати з незвички. Але перші тижні - досить спокійний час, якого вам вистачить на те, щоб навчитися швидко міняти підгузки, знайти найбільш зручне положення для годування грудьми, відпочити і ближче познайомитися зі своїм малюком.

Турбуєтеся з приводу післяпологової депресії? Зміна емоцій після пологів - це нормально, і її відчувають більше 80% жінок. Якщо вам здається, що цей стан серйозний, обов'язково зверніться до лікаря.

Розвиток малюка

Звичайно, зараз ваша дитина так багато спить, що у вас залишається не так вже багато часу на спілкування з нею. Та все ж, коли малюк виспиться, він буде впізнавати і любити ваш голос. Він слухав вас протягом всієї вагітності. Проведіть малюкові екскурсію по будинку, розповідайте про те, що ви робите, познайомте з людьми, з якими він не встиг познайомитися із-за свого сну. Співайте малюкові колискові, розповідайте казки і розмовляйте з ним постійно - ваш голос його заспокоює!

Почніть вчити грудничка фонетиці, вимовляючи різні звуки алфавіту і показуючи йому, як вони виговорюються (щоб він стежив за мімікою вашого рота), так він почне швидше говорити.

Поради

Якщо хтось дзвонить вам, хоче приїхати і запитує «Чи потрібно вам що-небудь?» - це означає, що вони дійсно хочуть допомогти. Дозвольте їм це зробити. Друзі чи родичі можуть привезти продукти, купити все необхідне (наприклад, підгузники) або здійснити будь-які інші доручення. Люди дійсно хочуть допомагати вам - користуйтеся цим. Правда, тут потрібно встановити розумні межі.

Вам напевно будуть надзвонювати всі з привітаннями, запитаннями та бажанням побачити малюка - перенесіть оглядини на кілька тижнів, це буде правильно. А можете і зовсім відключити телефон і записати на автовідповідач повідомлення про важливу подію у вашому житті, щоб більшість питань відпали самі собою. У ньому можна сказати все, що завгодно, аж до того, що у вас народився малюк, у вас і нього все добре, його звати так-то, вага / зріст такі-то, ви дуже втомилися і пізніше обов’язково передзвоните.

Автор: Сальнікова Анна
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Розвиток дитини по тижнях: сорок дев´ятий тиждень

Дитина

З наближенням першого дня народження малюка ви можете бути здивовані тим, скількому він навчився за рік. Махати привіт і бувай – одне з найдавніших його вмінь, а тепер він навіть може говорити близько 5 слів (або навіть більше). Також ваш малюк, можливо, вже починає робити свої перші кроки, а якщо й ні, ви напевно помітили його великі успіхи в цьому напрямку. Зараз дитина все частіше і сильніше демонструє свою незалежність, і вам, напевно, складно навіть згадати той час, коли вона спала практично цілий день.

Розвиток дитини по тижнях: сорок восьмий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що перший день народження вашого малюка буде вже через чотири тижні? Весь минулий рік для вас напевно був, як захоплююча пригода. Ваша дитина не тільки потроїла свою вагу, але і можливо вже навчилася ходити і говорити кілька слів. Вона вже вміє повідомляти вам, що хоче і що їй потрібно, вона прив'язалася до вас і ваших близьких, а її особистість стає все більш і більш визначеною з кожним днем.

Розвиток дитини по тижнях: сорок сьомий тиждень

Дитина

Складно повірити, що той маленький клубочок щастя, який ви привезли з пологового будинку, перетворився на цей гучний, активний згусток енергії, після якого вам постійно доводиться прибирати.

Розвиток дитини по тижнях: сорок шостий тиждень

Дитина

Ваш малюк продовжує вчитися, взаємодіючи з навколишнім світом, і цікавиться інтерактивними іграми все сильніше з кожним тижнем. Також ви можете помітити, що він стає все сильнішим. Якщо дитина ще самостійно не ходить, не варто турбуватися, адже всі дітки розвиваються за своїм індивідуальним планом і переходять на нові етапи розвитку, коли вони до цього готові. Повірте, як тільки малюк почне ходити, ви ледве будете встигати за ним стежити – ваші спокійні дні вмить закінчаться.