Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Псоріаз і море: чи можуть допомогти сонце й солона вода?

Псоріаз і море: чи можуть допомогти сонце й солона вода?
 

Що таке псоріаз?

Псоріаз є неінфекційним та хронічним захворюванням, від якого страждає 1-3% людей у всьому світі. Він характеризується низкою загострень та ремісій і може з'являтися у людей будь-якого віку, статі та раси. А ось інтенсивність та тривалість його симптомів значно варіюється від людини до людини.

Точні причини розвитку псоріазу не відомі, але вважається, що в більшості випадків це генетика та навколишні фактори, такі як стрес, куріння, погане харчування тощо.

Симптоми псоріазу

При псоріазі відбувається дуже швидке утворення нових клітин шкіри у зовнішньому шарі епідермісу. У результаті на шкірі з'являються щільні плями начебто з лусочками червоного або срібно-білого кольору. Ці так звані псоріатичні бляшки утворюються на різних ділянках шкіри і зазвичай викликають сильний дискомфорт (свербіж, біль).

Серед найпоширеніших видів псоріазу:

• Псоріаз шкіри голови;
• Псоріаз нігтів;
• Псоріаз шкіри обличчя;
• Псоріаз шкіри рук та кистей;
• Генітальний псоріаз;
• Псоріаз стоп та колін;
• Псоріаз шкіри спини.

Як лікують псоріаз?

На даний час не знайдено спосіб повністю вилікуватися від псоріазу. Ті, хто страждає від захворювання шкіри, відчувають дискомфорт, який регулярно повертається, і вчаться з ним жити. Більше того, вони постійно думають про те, як прогресуватиме псоріаз, і коли загостриться. Але на сьогоднішній день можна лише послабити його неприємні симптоми та запобігти його розвитку.

Зараз існує чимало ліків, мазей та кремів, а також харчових добавок, які допомагають запобігти запаленню та полегшити свербіж при псоріазі. Поряд із ними важливу роль відіграють збалансований план харчування, адекватна фізична активність та контроль над рівнем стресу (як і у випадку з більшістю захворювань).

Псоріаз, сонце й море

Багато людей відзначають значне полегшення симптомів псоріазу у літній сезон, що цілком закономірно. Холодна погода в осінні та зимові місяці погіршує стан шкіри з псоріазом, з приходом більш м'яких температур і яскравішого сонечка все змінюється на краще.

Псоріаз та сонце

Сонячні промені, схоже, корисні при псоріазі. Але, як відомо, вплив ультрафіолету необхідно компенсувати якісним доглядом за шкірою. І, говорячи про потенційну користь сонця, ми не говоримо про тимчасову його дію (наприклад, 1-2 тижні під час відпустки). Навпаки, користь сонячних променів при псоріазі проявляється при їх щоденному впливі на шкіру.

Експерти рекомендують піддавати пошкоджену псоріазом шкіру впливу сонця по 15 хвилин на день, при цьому не обробляючи її сонцезахисним кремом – у цьому випадку сонячне проміння принесе користь вашій шкірі. Тим не менш, більш тривале перебування на сонці без захисту може мати протилежний ефект та посилити симптоми.

Псоріаз та морська сіль

Крім сонця, солона вода також, схоже, здатна покращити стан шкіри, що страждає на псоріаз. Ванни з морською сіллю допомагають відлущити відмерлі клітини і зменшити огрубілі і почервонілі ділянки шкіри. А в поєднанні з нетривалим впливом сонця морська сіль здатна значно покращити стан шкіри при псоріазі.

Проте, якщо ви були на пляжі, після цього рекомендується прийняти освіжаючий душ і добре зволожити шкіру улюбленим кремом.

Сіль Мертвого моря при псоріазі

З давніх часів люди знали про користь солі та грязі Мертвого моря для шкіри з різними захворюваннями. І в наші часи вчені постійно вивчають його потенційну корисність. До того ж сьогодні нам доступна величезна різноманітність доглядової косметики з сіллю Мертвого моря для шкіри, що страждає від псоріазу. Проте вважається, що найбільшу користь приносить не сіль, а мінерали, що є у воді Мертвого моря (магній, калій, кальцій та інших.).

На завершення

Добре, що море і сонце можуть допомогти людям, які страждають на псоріаз, почуватися краще. Більше того, вони допомагають розслабитися і позбутися стресу.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас