Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що взяти з собою в кемпінг

Що взяти з собою в кемпінг

Самостійний відпочинок на природі з ночівлею в лісі або горах приваблює багатьох. Це можливість забути про повсякденні проблеми, провести час із друзями або на самоті, подихати свіжим повітрям. Проте варто забезпечити собі комфорт, щоб отримати задоволення. Знадобиться певна кількість туристичних речей і приладів, які стануть у пригоді в різних ситуаціях.

У кемпінгу турист відпочиває та спить у наметі, ця невелика споруда перетворюється на другий повноцінний дім. Щоб у ньому було приємно проводити час вдень і вночі, потрібно купити спальні мішки. Навіть влітку без них неможливо обійтись, адже ночі в лісі та горах бувають прохолодними, особливо після дощу. Та й сон навіть на трохи зволоженій землі без додаткового захисту – поширена причина застуди в поході.

Як правильно вибрати спальний мішок

Сучасні виробники пропонують багато моделей, які відрізняються за розмірами – наприклад, окремо для дорослих та дітей. Вибір залежить також від призначення й особливостей самого походу. Якщо не передбачено довгих прогулянок із важким рюкзаком, можна придбати будь-яку модель, головне, щоб у ній було тепло та зручно. Для гірського переходу краще вибирати легші варіанти.

Спальні мішки відрізняються за сезонністю, тобто бувають літніми, міжсезонними та зимовими. Варто звертати увагу на опис до виробу. Наприклад, якщо він трисезонний, це означає, що його можна використовувати влітку, взимку та восени. Проте досвідчені туристи не рекомендують керуватися тільки цим показником, адже погода та температура за добу можуть сильно змінюватися.

Кращим орієнтиром є температурний режим спального мішка. Не варто відразу купувати найтепліший, адже в ньому багато утеплювального матеріалу, який додає ваги. У людей, які полюбляють подорожувати й ночувати в кемпінгах, є відразу декілька варіантів спальників для різної погоди. Перед подорожжю варто переглянути прогноз та звернути увагу на найнижчий показник. Саме він і має стати орієнтиром.

Які ще речі знадобляться для ночівлі на природі

Одного спальника для комфортного сну недостатньо, знадобиться також каремат. Тільки в поєднанні вони зможуть замінити ліжко та ковдру. Важливо, щоб під час лежання в мішку залишалося якомога більше повітряного прошарку, тоді буде комфортніше. Не варто забувати й про головний виріб, який стане домом на природі. Ціна на намет буває різною, проте важливо, щоб він був стійким до вологи та мав достатньо вентиляційних вікон.

Для зручного відпочинку на природі також знадобляться:

  • термосумка й термос. Перша відіграє функції холодильника, її використовують для зберігання продуктів, щоб вони не зіпсувалися в дорозі. Термос необхідний для напоїв, у ньому вони довше лишатимуться гарячими або холодними;
  • ліхтарі. Без світла в кемпінгу та загалом у лісі не просто незручно, а й небезпечно. Ліхтарики різних форм та варіантів знадобляться, коли потрібно щось робити в сутінках або вночі. Якщо вони працюють на батарейках, важливо відразу взяти з собою запас;
  • тактичний рюкзак. Це місткий виріб із щільної, вологонепроникної тканини, який має достатньо лямок і застібок, щоб зняти зайве навантаження зі спини та плечей. Всередині тактичного рюкзака вистачає місця, щоб розмістити все необхідне;
  • термоштани, кофта на флісі. Загалом знадобиться комплект одягу, який не обмежуватиме рухів, не промокатиме та добре зігріватиме в дощову або морозну погоду.

Відпочинок на природі стане ще приємнішим, якщо запастись додатковими аксесуарами. Наприклад, розкладачка дозволить подрімати на свіжому повітрі під потріскування вогнища. Її можна брати з собою не лише для ночівлі.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас