Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що робити, якщо загорівся індикатор Check Engine?

Що робити, якщо загорівся індикатор Check Engine?

Індикатор Check Engine (CEL) – це індикатор на приладовій панелі автомобіля, який попереджає водія про наявність несправності в системі керування двигуном. CEL може загорітися з різних причин, зокрема через проблеми з паливною системою, вихлопною системою, системою запалювання або датчиками двигуна. Якщо індикатор загоряється, важливо якомога швидше звернутися до механіка для діагностики та ремонту несправності. Несправність, яка спричиняє загоряння лампочки, може призвести до більш серйозних проблем із двигуном, якщо її не усунути вчасно.

Інформацію про найпоширеніші з них причини активації індикатора Check Engine представлено на веб-сайті netgate.kiev.ua. Ось кілька кроків, які ви можете зробити, якщо загорівся індикатор:

 • Не панікуйте. Індикатор Check Engine, який горить, не означає, що у вас виникла серйозна проблема з двигуном. У більшості випадків це просто попередження про те, що необхідно провести діагностику.
 • Зверніться до механіка. Механік зможе провести діагностику і визначити причину загоряння індикатора.
 • Виконайте ремонт. Після того, як механік визначить причину загоряння індикатора, він зможе виконати ремонт.

Не намагайтеся самостійно усунути несправність, яка спричинила загоряння індикатора Check Engine. Це може призвести до більш серйозних проблем із двигуном.

Переваги CEL полягають у такому:

 • Допомагає запобігти більш серйозним пошкодженням двигуна, попередивши автовласника про наявність несправності на ранній стадії.
 • Економить гроші на ремонті, даючи змогу усунути несправність до того, як вона призведе до серйозніших проблем.
 • Покращує паливну економічність, виправивши проблеми, які можуть знижувати ефективність роботи двигуна.
 • Знижує викиди забруднювальних речовин, виправивши проблеми, які можуть погіршити якість повітря.

Якщо CEL загоряється, важливо якомога швидше звернутися на автосервіс для діагностики та ремонту несправності. Поломка, яка викликає загоряння, може призвести до більш серйозних проблем із двигуном, якщо її не усунути вчасно.

Етапи діагностики та ремонту Check Engine

Далі більш детально вивчимо кожен етап, який включає в себе процес діагностики та подальшого ремонту, пов'язаний з активацією індикатора Check Engine.

Не панікуйте

Хоча лампа Check Engine часто вказує на проблеми з двигуном або іншим ключовим компонентом автомобіля, вона не завжди пов'язана з серйозною несправністю. Причиною її загоряння може бути те, що бортовий комп'ютер зчитує з одного з датчиків значення, що перевищують встановлені норми. Причиною цього може бути, наприклад, контакт, який через іржу або з інших причин перестав правильно передавати сигнал.

Таким чином, якщо на Вашому автомобілі загорілася лампочка Check Engine, це ще не означає, що сталася незворотна поломка двигуна. Необхідно провести професійну діагностику на автосервісі.

Видалення помилок не є гарною ідеєю

На жаль, нерідко водії, побачивши, що сигнальна лампочка загорілася, а автомобіль працює без тривожних сигналів, вирішують провести так зване "скидання несправності". У чому ж полягає цей процес?

Підключивши до центрального блоку управління автомобіля спеціальний діагностичний прилад ELM, можна просто очистити пам'ять. Бортовий комп'ютер більше не буде запам'ятовувати неправильні показання датчика, і лампа Check Engine перестане горіти.

Іноді такий спосіб пропонують і сервісні автомайстерні, але це не зовсім правильне рішення. Альтернативне рішення – на багатьох автомобілях достатньо відключити акумулятор на кілька хвилин, щоб пам'ять бортового комп'ютера обнулилася.

Знайдіть професійний сервісний центр

На жаль, видалення несправностей призводить тільки до усунення симптому у вигляді сигнальної лампи, що загорілася, але ніяк не до усунення причини несправності. Може виявитися, що спочатку несправність є нешкідливою, але з часом вона може призвести до серйозних пошкоджень і вплинути на безпеку. Саме тому ніколи не слід ігнорувати лампочку Check Engine, що світиться. Тому знайдіть СТО, що пропонує послуги з комп'ютерної діагностики вашого автомобіля.

Ось кілька порад, які допоможуть вам запобігти загорянню індикатора Check Engine:

 • Використовуйте тільки якісне пальне.
 • Регулярно міняйте мастило та фільтри.
 • Слідкуйте за рівнем охолоджувальної рідини та гальмівної рідини.
 • Не допускайте перегрівання двигуна.
 • Не ігноруйте попереджувальні сигнали вашого автомобіля.

Якщо ви будете дотримуватися цих порад, ви зможете знизити ризик загоряння індикатора Check Engine і зберегти ваш автомобіль у хорошому стані.

На станції технічного обслуговування досвідчений механік має здатність провести всебічну діагностику вашого автомобіля з використанням спеціалізованого обладнання. Можливо, виявиться, що проблема дійсно пов'язана з несправністю бортового комп'ютера. Однак також є ймовірність того, що потрібно провести ремонт або заміну будь-якого ключового компонента, який, якщо не приділяти йому належну увагу, може призвести до пошкодження інших важливих елементів. З цієї причини вкрай важливо точно встановити джерело загоряння індикатора, оскільки це забезпечить вам впевненість у стані вашого автомобіля в довгостроковій перспективі.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас