Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Лікування карієсу: етапи, складнощі, рекомендації

Лікування карієсу: етапи, складнощі, рекомендації

Карієс – одна з найпоширеніших стоматологічних проблем у світі. Ця недуга починається як мікропошкодження емалі та може призвести до серйозних ускладнень. Карієс зуба – незворотний процес, що прогресує. Відтягувати лікування означає втратити одиницю.

Як лікують поверхневий карієс?

Поверхневий карієс – це вже навіть не перша стадія руйнування, як думає багато хто. Каріозна пляма вже розм'якшилася, і хвороба повільно, але вірно, набирає обертів. Саме на цьому етапі бажано якнайшвидше вилікувати вражений гниттям зуб. Сучасна стоматология в Голосеевском районе пропонує зробити це швидко та безболісно.

Лікування поверхневого карієсу є найменш інвазивним та вимагає мінімального втручання в структуру зуба. Етапи лікування включають:

• діагностику. Лікар проводить огляд та рентгенівське дослідження для визначення розміру та глибини ураження;

• обережне видалення пошкодженої емалі та дентина. Здорова тканина залишається;

• порожнина заповнюється пломбою, зазвичай складається з композитного матеріалу, який відновлює структуру та функцію зуба.

Кінцеві етапи лікування поверхневого карієсу – шліфування та полірування. Маніпуляція проводиться за допомогою низькоабразивних насадок, що дозволяє ідеально дооформити пломбу, досягнувши її найкращої гладкості.

Причина розвитку середнього та глибокого карієсу та його лікування

Середній карієс – перехідна форма між поверхневим та глибоким. Захворювання характеризується ураженням твердих тканин зуба, що відбувається під впливом бактерій. Саме на цьому етапі виникають болючі відчуття.

Причини виникнення:

• відсутність лікування поверхневого процесу;
• надмірне вживання їжі, багатої на вуглеводи;
• недостатня гігієна ротової порожнини;
• травми зубів та патології прикусу.

Лікування проводиться з місцевим знеболенням. Процес включає видалення ураженої тканини, а потім пломбування.

Глибокий карієс – це процес великого ураження дентину аж до кореневого каналу з судинами та нервом, що знаходяться в ньому. Причини:

• надлишок у ротовій порожнині кислотоутворюючих бактерій;
• нехтування гігієнічними процедурами;
• сколи пломби.

Для оцінки глибини поразки, наявності чи відсутності запального процесу у навколозубних тканинах проводиться рентген. Вилікувати захворювання можна за один чи два візити до стоматолога. Два відвідування потрібні при підозрах на ураження пульпи. Якщо після встановлення тимчасової пломби болючих відчуттів немає, проводиться постійне пломбування за стандартним протоколом.

Рекомендації лікаря

Лікарі рекомендують дотримуватися певних порад для попередження карієсу та підтримання здоров'я зубів:

• періодичні огляди та чистка зубів у лікаря допомагають виявляти карієс на ранніх стадіях та запобігати його подальшому розвитку;

• правильна гігієна, включаючи чищення зубів щоразу після приймання їжі та використання зубочисток або ниток для чищення міжзубних просторів, допомагає уникнути утворення нальоту та зубного каменю;

• зменшення споживання цукрових продуктів допомагає знизити ризик розвитку карієсу;

• фтор міцнить емаль і робить зуби менш вразливими до карієсу, тому рекомендується використовувати зубні пасти із фтором.

Лікування карієсу може бути успішним, якщо воно розпочате на ранніх стадіях розвитку захворювання. Дотримання зазначених рекомендацій сприяє попередженню карієсу та забезпечує здоровий та красиву посмішку на довгий час.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас