Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Гнійні рани — чому утворюються і як їх успішно позбутися

Гнійні рани — чому утворюються і як їх успішно позбутися

Травматизація шкіри — не рідкісне явище в будь-якому віці. Рани можуть бути побутовими, одержаними внаслідок необережного поводження з інструментами або кухонним обладнанням. Діти часто травмуються в процесі активних ігор надворі, а дорослі — на роботі, якщо вона пов'язана з фізичною працею. Якщо правильно обробляти рану, епітелій досить швидко регенерує, і на шкірі залишається рубець. Однак у деяких випадках місце ураження може інфікуватись бактеріальною флорою, що призводить до необхідності додаткового лікування. Для терапії ран, що нагноюються, використовують різні антибактеріальні мазі і порошки (наприклад, Стрептоцид), іноді може знадобитися хірургічне втручання. Саме тому важливо звертатися до лікаря за перших ознак інфекції.

Image

Як відрізнити гнійну рану

Цей вид ран вирізняється специфічною симптоматикою:

  1. Виражені почервоніння та набряклість. Потрапляння в рану інфекції призводить до активної реакції на неї імунної системи — запальний процес через це інтенсивніший, ніж за асептичних уражень. Краї рани можуть набухати над поверхнею шкіри, яка при цьому виглядає набряклою та блискучою.
  2. Сильна болючість. Основна її причина — набряк, через який постійно наявне відчуття розпирання та дискомфорту. Дотик до такої поверхні завжди болючий.
  3. Поява гною. Він з'являється не одразу і свідчить про активну боротьбу імунної системи зі збудником. Гнійним виділенням властивий білий, жовтий або зелений колір, у деяких випадках є неприємний запах.
  4. Обмеження рухливості. Цей симптом характерний для ран, розташованих у ділянці суглобів. Через біль, натяг шкіри та утворення рубця рухи в такому суглобі можуть бути значно утруднені.

За умови правильного лікування рана поступово очищається від гною, після чого настає фаза регенерації. Великий дефект заповнюватиметься грануляціями, поверх яких потім утворюється нова шкіра. Спочатку вона відрізняється від навколишніх покривів ніжністю та рожевим кольором, потім поступово грубіє через розвиток сполучної тканини. Image

Методи лікування гнійних ран

Найчастіше це захворювання потребує стаціонарного лікування, оскільки необхідний постійний контроль лікарів. Використовують такі препарати:

  1. антибіотики — для знищення збудників (їх підбирають, визначаючи чутливість бактерій);
  2. некролітики — необхідні для видалення некротизованих ділянок тканини;
  3. антисептики — запобігають повторному потраплянню інфекції;
  4. знеболювальні — полегшують симптоматику.

Якщо поверхня ураження надто велика, може знадобитися хірургічне втручання — висічення омертвілих країв рани. Якщо доводиться висікати великі ділянки шкіри, надалі може знадобитися пластика, щоб закрити дефект, що утворився. Для цього пересаджують клаптик шкіри пацієнта.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас