Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Скрипить дерев´яне ліжко. Як цього позбутися?

Скрипить дерев´яне ліжко. Як цього позбутися?

Облаштовуючи спальне місце, люди підходять до даного питання особливо ретельно. Ліжко має бути комфортним, красивим і забезпечувати здоровий, якісний сон. До того ж такий виріб повинен бути безшумним, щоб не доставляти дискомфорт своєму власнику під час його відпочинку. Але з часом дерев'яні ліжка можуть почати видавати скрипи, з якими треба якось боротися.

У чому причина скрипу ліжка з дерева?

Причин скрипіння даного виробу може бути декілька:

  • нерівність підлоги, що змінює розподіл навантаження на меблі, внаслідок чого і з'являється скрип;
  • неякісність матраца у процесі експлуатації якого відбувається викривлення пружин. Саме тому вони починають стикатися і видавати неприємні звуки;
  • дефекти конструкції умеблювання для сну: невисока міцність каркаса, усихання дерев'яних елементів, деформування ламелей та утворення люзу між деталями конструктиву;
  • складності з кріпленням та щільністю з'єднання конструктивних складових. При експлуатації виробу фіксація між закріпленими елементами знижується, що може призвести до тертя деталей, що стикаються. Причина скрипу також може бути у неміцному кріпленні ніжок ліжка.

Ліквідація скрипу без розбирання конструкції

Для того, щоб усунути неприємне скрипіння ліжка, не розбираючи його, можна вдатися до таких способів:

  1. Перевернути матрац, що в деяких випадках допомагає подолати цю проблему. При деформації підстилки або її повному зносі матрац слід замінити на новий.
  2. Пересунути ложе на інше місце, оскільки можливо, що скрип з'явився через нерівність підлоги в даному місці. До того ж можна вирівняти меблі підставивши під ніжки вирівнюючі підпірки-фіксатори.
  3. Підтягнути ослаблені кріплення ламелей. Якщо відбувається пошкодження однієї з рейок – її слід замінити.
  4. Перевірити та затягнути кріпильні елементи та додатково нанести на них спеціальні антифрикційні мастила.

Видалення скрипучих звуків шляхом розбирання конструкції ліжка

Існує момент, коли швидкий експрес-ремонт виробу не може усунути проблему, пов'язану зі скриплячими звуками. У цьому випадку необхідно проводити ретельніші ремонтні заходи для відновлення якісних експлуатаційних властивостей ліжка. Для максимального зміцнення каркаса, виріб необхідно розібрати, здійснити очищення та обробку всіх складових та зібрати все назад.

Для підвищення міцності фіксації на отвори та стики можна нанести каучуковий або столярний клей і після цього виконати їх кріплення. Посилення конструктиву відбувається шляхом встановлення додаткових кріплень. У вузлах, що фіксують, для ліквідації люфта ставлять силіконові, гумові або фетрові прокладки.

Профілактичні заходи

Для запобігання утворення скрипу у дерев'яних ліжках важливо правильно вибрати матеріал. Найбільш довговічними вважаються меблі з дуба, бука та декоративного ясена. До того ж варто звертати увагу на фінішну обробку поверхні лаками та просоченнями, які допомагають витримувати конструкції домашній мікроклімат.

При покупці варто дивитися на якість кріплення ламелів у напрямних та добротність матраца. І не забувати про правильну установку спального меблювання на рівну напольну поверхню.

Попри скрипіння, яке може виникати в процесі експлуатації, дерев'яні ліжка з soloha.ua завжди виграшно відрізняються від меблів, виконаних з інших матеріалів.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас