Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Ікра осетра — ексклюзивний продукт в магазині «Ікорний дім»

Ікра осетра — ексклюзивний продукт в магазині «Ікорний дім»

Осетрова ікра: особливості видобування

Ікра з осетра — це один з найпопулярніших видів чорної ікри. Вона відрізняється яскравим смаком та ніжною текстурою. Оскільки осетрові риби перебувають на межі зникнення, видобувати ікру можна лише з екземплярів, вирощених у штучних водоймах. Умови в басейнах повністю імітують природні. Розведення риби цим способом потребує значних технологічних зусиль та часу. Однак такий вид виробництва дозволяє контролювати вік риби, адже саме від цього залежить якість ікри. Відомо, що найвитонченіший делікатес добувають лише зі зрілого осетра. 

Вид чорної ікри залежить від періоду її збору. Розрізняють такі різновиди продукту:

  • ястична ікра має другий ступінь зрілості;
  • паюсна збирається на третій стадії;
  • зерниста — це четвертий рівень зрілості.

Від типу ікри залежить її смак, аромат, консистенція та калорійність. Найбільшим попитом серед гурманів користується зерниста ікра осетра. Вона має розсипчасту структуру і чудові смакові якості. 

Ікра осетра: особливий смак та корисні якості 

Ікринки осетрів мають правильну кулясту форму та порівняно великий розмір. Їх колірна гама варіюється від темно-сірого до коричневого з золотистим відтінком. Елітна ікра від зрілої риби має бурштинове забарвлення і неймовірно ніжний горіхово-вершковий смак, в якому відчутний присмак йоду та морський аромат.

Цінність ікри з осетра визначається не лише чудовими смаковими властивостями, а й унікальним складом. Концентрація корисних речовин у чорній ікрі дуже висока. Навіть її невелика порція може задовольнити потреби організму у базових вітамінах та мікро- і макроелементах.

Вона містить вітаміни A, C, D, групу B у формі, що легко засвоюються організмом. Такий комплекс при вживанні покращує метаболічні процеси та роботу імунної системи.

Перелік корисних мінералів, що є в чорній ікрі, включає в себе магній, калій, кальцій, фосфор, цинк, залізо та багато інших. Вони позитивно впливають на роботу всіх органів та систем, покращують стан кісток, шкіри і волосся, уповільнюють процеси старіння.

Крім цього чорна ікра з осетра є джерелом білка та унікальних поліненасичених жирних кислот, які не синтезуються організмом, а мають надходити з їжею чи дієтичними добавками.

Зерниста чорна ікра є продуктом готовим до вживання. Також вона може бути інгредієнтом багатьох святкових страв, надаючи їм особливо вишуканого смаку та вигляду. З ікрою готують млинці, канапки, тарталетки, салати та суші.

Як вибрати оригінальний продукт

Осетрова ікра належить до елітних виробів. Бажано купувати її лише в перевірених постачальників, оскільки на ринку зустрічається багато імітацій і підробок. Відрізнити оригінальну якісну ікру можна за рядом критеріїв:

  • вид тари — скляні чи металеві банки;
  • маркування містить докладну інформацію про продукт: походження, вид риби, склад, ТУ;
  • термін придатності — для пастеризованої ікри не більше 8 місяців, непастеризованої — до 2 місяців;
  • розсипчаста структура;
  • відсутність у складі консервантів і барвників;

Щоб не натрапити на фальсифікат чи неякісний виріб варто купувати лише сертифіковану продукцію від надійних виробників. Натуральну чорну ікру осетра преміального класу від відомого в Україні бренду Caviar пропонує інтернет-магазин «Ікорний дім». Ми гарантуємо високу якість та оригінальність продукту.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас