Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

3 найкращі книги про психологію стосунків у XXI столітті

3 найкращі книги про психологію стосунків у XXI столітті

Взаємини в сім’ї та суспільстві — одна з найскладніших тем в психології. Кожна людина індивідуальна, тому доволі важко знайти підхід та розуміння навіть до найближчих. Щоб краще розуміти себе та навколишніх, не обов’язково бути професіоналом, варто лише обрати правильні книги про психологію стосунків. У XXI столітті знайти відповідну літературу не важко, адже різні книгарні пропонують безліч видань. Які з них дійсно варті уваги — розповімо далі.

Тривожність та невпевненість у собі — що прочитати

Книга Володимира Станчишина «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією» не обіцяє позбавити читача від страхів чи невпевненості у собі, але добре пояснює механізми роботи психіки. Усвідомлюючи принцип появи тих чи інших емоцій, вдасться контролювати їх та навіть уникати небажаної реакції.

Книга присвячена відразу декільком станам людини:

 • тривожність;
 • соціальні фобії;
 • психічні розлади.

Всі вони так чи інакше впливають на сприйняття світу та самого себе. Однак автор запевняє, що тривожність притаманна абсолютно всім живим істотам. І достатньо навчитися жити з нею, щоб не вважати себе «неправильним» щодо соціальних мірок.

Життя у соціумі — одна з найкращих книг з психології

«Ігри у які грають люди» Еріка Берна є світовим бестселером із психології стосунків. Автор описав понад 120 різноманітних ігор, в яких свідомо чи несвідомо беруть участь всі люди протягом життя:

 • сексуальні;
 • подружні;
 • суперницькі;
 • на визначення статусу в суспільстві;
 • сімейні сутички та інші.

Книга допоможе не тільки розуміти основу побудови взаємин, а й покаже, як протистояти їм за необхідності. Також допоможе здобути навички, аби не бути втягнутим в одну з неприємних ігор. Зрозуміти сутність людських вчинків, навчитися аналізувати поведінку та позбутися стереотипів у спілкуванні з оточенням допоможе всього одна книга.

uBdQvJWAvnPUtLIITnw89T3JUAIz3KsO0LWYK5XxiVChXm7UzuUpFm9Q1VnQA0ifVpesMZM5xVmh6ZSE4vtbwA9oImgSdK0ZHi2LiStzqat_DLFWi5fpqrIrMVN0XsLYSH-ll9UCyes2ZIQFMfWalww

Дорослі проблеми родом з дитинства — як з ними жити

«Дорослі діти емоційно незрілих батьків» Ліндсі К. Гібсон присвячена людям, емоційні потреби та почуття яких постійно ігнорувалися батьками. Зазвичай такі «дорослі діти» почуваються самотніми та невпевненими у власних силах.

Книга підійде для людей з різними потребами:

 • хочуть краще зрозуміти власні переживання;
 • перебувають в токсичних стосунках з емоційно незрілою людиною;
 • шукають способи взаємодії з незрілими батьками.

Емпатичний підхід, реальні історії та приклади, а також глибока рефлексія допомагають покращити свій емоційний добробут. Видання дає відповіді на безліч питань та пропонує конкретні стратегії для розвитку у стосунках.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас