Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитячі ігри та конкурси на Масляну

Дитячі ігри та конкурси на Масляну

Дитячі ігри на Масляну

Пошта

Гра починається з переклички ведучого з гравцями:

- Дінь, дінь, дінь!
- Хто там?
- Пошта!
- Звідки?
- З міста...
- А що в місті роблять?

Ведучий може сказати, що в місті танцюють, співають, стрибають. Всі гравці повинні робити те, що сказав ведучий. А той, хто погано виконує завдання, віддає фант. Гра закінчується, як тільки ведучий набере 5 фантів. Гравці, чиї фанти у ведучого, повинні їх викупити. Ведучий придумує для них цікаві завдання. Діти читають вірші, розповідають смішні історії, загадують загадки, імітують рухи тварин. Потім вибирають нового ведучого і гра повторюється.

Пальники

Хід гри: Гравці шикуються парами один за одним - в колонку. Діти беруться за руки і піднімають їх вгору, утворюючи "ворота". Остання пара проходить "під воротами" і стає попереду, за нею йде наступна пара. "Палаючий" стає попереду, кроків на 5-6 від першої пари, спиною до них. Всі учасники співають або говорять:

Гори, гори ясно,
Щоб не згасло!
Глянь на небо,
Пташки летять,
Дзвіночки дзвенять:
- Дін-дон, дін-дон,
Вибігай швидше вон!

Після закінчення пісеньки двоє дітей, опинившись попереду, розбігаються в різні боки, інші хором кричать:

Раз, два, не воронь,
А біжи, як вогонь!

"Палаючий" намагається наздогнати втікачів. Якщо ігрекам вдається взяти один одного за руки, перш ніж одного з них зловить "палаючий", то вони встають попереду колони, а "палаючий" знову ловить, тобто "горить". А якщо "палаючий" зловить одного з бігаючих, то він встає з ним, а водить гравець, який залишився без пари.

Дзвонар

Хід гри: Діти стають в коло. Лічилкою вибирається ведучий. Він іде по колу і промовляє:

Дін-ділін, дін-ділін,
Відгадай, звідки дзвін.

Решта гравців пританцьовують на місці. На слово "дзвін" ведучий повертається до гравця, що стоїть біля нього і, грюкнувши в долоні три рази, кланяється.

Гравець теж плескає три рази в долоні, вклоняється і встає за ведучим. Тепер вони вдвох йдуть по колу, примовляючи:

Дін-ділін, дін-ділін,
Відгадай, звідки дзвін.

На слово "дзвін" ведучий знову ударами і поклоном запрошує наступного гравця включитися в гру. Так гра продовжується до тих пір, поки позаду ведцчого не виявиться 4-6 чоловік. Після цього діти, що залишилися в колі, плещуть, а ведучий і вибрані ними гравці пританцьовують. Із закінченням музики ведучий та інші гравці повинні встати парами. Кому пари не вистачило - той стає ведучим.

Гра з Сонцем

Хід гри: У центрі кола - "сонце" (на голову дитині надягають шапочку із зображенням сонця). Діти хором промовляють:

Гори, сонце, яскравіше -
Влітку буде спекотніше,
А зима тепліша,
А весна миліша.

Діти йдуть хороводом. На 3-й рядок підходять ближче до "сонця", звужуючи коло, уклін, на 4-й - відходять, розширюючи коло. На слово "Горю!" - "Сонце" наздоганяє дітей.

Зоря

Діти стають в коло, руки тримають за спиною, а одному з гравців - "зоря" підходить ззаду зі стрічкою і каже:

Зоря - зірниця,
Червона дівиця,
По полю ходила,
Ключі загубила,
Ключі золоті,
Стрічки блакитні,
Кільця обвиті -
За водою пішла!

З останніми словами ведучий обережно кладе стрічку на плече одному з гравців, який, помітивши це, швидко бере стрічку, і вони обидва біжать в різні боки по колу. Той, хто залишиться без місця, стає "зорею". Гра повторюється. Діти, що біжать, не повинні перетинати коло. Гравці не повертаються, поки ведучий вибирає, кому на плече покласти стрічку.

Подаруй хустинку симпатії

На майданчику встановлюються ворітця з похилою поперечиною, на якій на тонких нитках підвішені кольорові носові хустинки, на різній висоті. Учасникам змагань необхідно розбігтися, підстрибнути і зірвати одну з хустинок, а потім назвати ім´я дівчинки і подарувати їй свою зірвану хустинку.

Сніговий тир

У зимовому містечку можна встановити постійні мішені для метання сніжок. Краще всього якщо це будуть дерев´яні щити розміром 1 * 1 м з накресленими на них концентричними колами діаметром 30, 60 і 90 см. Щити можна встановити на вкопаних в землю стовпах, повісити на глуху стіну або на паркан. Напевно, варто зробити і особливу стінку тиру, на яку можна ставити мішені, їх хлопці будуть збивати сніжками.

Перетягування каната

Всі знають цю традиційну російську забаву. Нехай на Масляну вона буде не зовсім традиційною. Підготовка - як у звичайному перетягуванні каната, але команди беруться за нього, стоячи спиною один до одного.

Дитячі конкурси на Масляну

Три ноги

Гравці розбиваються на пари, кожній парі пов´язують ноги (праву ногу одного з лівою ногою іншого). Пара на "трьох ногах" добігає до поворотного прапорця і повертається на лінію старту.

Тачка

Командна естафета, де потрібна розбивка на пари. Одному з пари доведеться стати тачкою - вантажним транспортом з одним коліщатком і двома ручками. Роль коліщатка будуть грати руки, а ручок - ноги. За командою гравець - "тачка" лягає на землю, роблячи упор на руках, а "водій" бере свого партнера за ноги, щоб корпус "тачки" був паралельний землі. "Тачка", рухаючись на руках, повинна доїхати до поворотного прапорця і повернутися назад, де вже готова до руху інша "тачка".

Хто швидше на мітлі

На майданчику виставлені кеглі в ланцюжок. Потрібно пробігти верхом на мітлі змійкою і не збити кеглі. Перемагає той, хто менше всіх їх зіб´є.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас