Шавлія лікарська
Шавлія – багаторічна ефіроолійна рослина сімейства Ясноткові. Шавлія (від лат. Salvia) означає «порятунок» і є ліками від усіх хвороб. У медичних цілях найчастіше використовують листя шавлії. Саме в них містяться вітаміни Р і РР, органічні кислоти, флавоноїди, алкалоїди, гіркоти, дубильні і смолисті речовини. Шавлія має прекрасні антисептичні властивості: дуже швидко загоює рани і навіть виразки. Ефірне масло шавлії мускатної заспокоює нервову систему, знімає депресію, полегшує головний біль.Шавлія - застосування
Шавлію застосовують для лікування гастритів, колітів, хвороб печінки і жовчного міхура, проносу, подагри і артриту. Найбільш цілющою складовою шавлії є ефірне масло. У ньому містяться такі антиоксиданти, як цинеол, пінен, камфора, a-і β-туйон, які сприяють знищенню бактерій в організмі.У вигляді настою цю траву приймають при ангіні, катарах верхніх дихальних шляхів, тонзиліті, фарингіті. Зовнішньо відвар з листя шавлії використовують для ополіскування волосся (проти випадіння або інфекційних захворювань шкіри голови).
Примітно те, що пити чай з шавлії корисно при порушеннях менструального циклу. Завдяки естрогенному, охолоджуючому ефекту, він сприяє полегшенню припливів при клімаксі. Незважаючи на всі вищезгадані корисні властивості, застосування шавлії лікарської протипоказано при вагітності, сильному кашлі, гострому нефриті. Але про це трохи пізніше ...
Під час поширення простудних захворювань рекомендуємо запастися трав'яним збором з лікарських трав, не забувши при цьому купити шавлію.
Як заварювати шавлію?
В залежності від виду хвороби є різні рецепти приготування відвару з шавлії. Наприклад, при коліті 2 ч.л. шавлії потрібно залити 2 склянками окропу, дати настоятися 20 хв., процідити. Приймати по 1 ст.л. кожні три години. При ангіні, запаленні слизової оболонки рота беруть 4 ч.л. листя шавлії-трави, заварюють 2 ст. окропу, залишають на півгодини.Як приймати шавлію?
Шавлієві полоскання завдяки своїм протизапальним та фітонцидним властивостям корисні не тільки при болі в горлі, а і при захворюваннях зубів, яснах, що кровоточать, стоматитах. Інгаляції, до складу яких крім інших лікарських трав входить і шавлія, зміцнює імунітет. Лікування шавлією артриту та подагри можливо завдяки її сечогінній дії.Шавлія сприяє розрідженню мокротиння і зниженню температури, тому вона - першокласний засіб від кашлю. Рецепт наступний: в каструлю слід влити склянку молока, всипати 1 ст.л. подрібненого листя шавлії, накрити кришкою, закип'ятити, процідити. Пити чай гарячим перед сном.
Шавлія при вагітності
Найбільш ретельно необхідно берегтися від хвороб під час вагітності, адже в цей період жінка несе відповідальність і за малечу, яку носить під серцем. На жаль, відсоток майбутніх матусь,що не перехворіли яким-небудь інфекційним захворюванням, дуже малий.В основному, вагітні жінки відмовляються від таблеток і лікуються лікарськими травами. Але і тут потрібно бути дуже обережними! Не визначивши всі протипоказання, ви можете завдати шкоди майбутньому малюку. У зону ризику потрапила і шавлія.
Шавлія лікує гастрит, ангіну, зубний біль, зміцнює пам'ять, але абсолютно протипоказаний при вагітності. І знаєте чому? По-перше, ця рослина сприяє підвищенню естрадіолу та зменшенню прогестерону. Це може викликати сильне скорочення матки, через що може статися викидень. По-друге, шавлія підвищує артеріальний тиск, що також дуже небезпечно в період вагітності. По-третє, відвари або чай з цієї рослини знижують лактацію, що негативно позначиться на такому симбіозі, як мати і дитина. При вагітності відвар шавлії можна використовувати тільки зовнішньо - для профілактики варикозного розширення вен. Ще допускається полоскання шавлією під час застуди.
Шавлія (таблетки для розсмоктування) - ліки, в яких немає ні краплі цукру, тому їх використовують навіть діабетики. Ці таблетки надають пом'якшувальну дію при гострих запаленнях органів дихання.
Шавлія - рослина,що заспокоює нерви, очищує розум і продовжує життя. Тому гріх не скористатися її цілющими властивостями. Здоров'я вам і довголіття!
За матеріалами polezno.com