Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як уникнути раку грудей?

Як уникнути раку грудей?

Якщо вірити статистиці, до цих пір високий відсоток жінок, які звертаються до лікарів на пізній стадії раку молочної залози, коли перемогти хворобу вже складно. Медичні дослідження довели: скільки б вам не було років і який би спосіб життя ви не вели, не може бути занадто рано або занадто пізно для профілактики раку грудей. Ось кілька новітніх способів попередження хвороби.1. Слідкуйте за вагою. Збільшення маси тіла говорить про підвищення рівня інсуліну та естрогену, що безпосередньо пов'язано з ризиком виникнення онкозахворювання. Зниження маси тіла на 5-10% кардинально змінить ситуацію, вважають лікарі.

2. Їжте капусту. Недавні дослідження показали, що найефективніші для профілактики овочі з "капустяної" групи: білокачанна, брюссельська, цвітна та броколі.

3. Приймайте вітаміни. Канадські вчені з'ясували, що ті, хто приймають вітамін D, на 24% менше схильні до раку грудей.

4. Уникайте зайвих гормонів. Лікарям досі невідомо, як позначиться на жіночому організмі прийом контрацептивів протягом 10-20 років. Хоч і вважається, що як тільки ви перестаєте приймати препарати, ризик виникнення раку грудей зменшується, будьте обережні з гормонотерапією.

5. Не пропускайте щорічного візиту до мамолога. Лікарі вважають, що приділяти особливу увагу грудям слід, коли вам виповниться 40 років: у цьому віці перевіряти молочні залози потрібно 1 раз в 2 роки, а після 50 років - щорічно. Не забувайте: 3/4 випадків смерті від раку грудей припадають на тих жінок, які не проходили регулярних обстежень і не робили самодіагностики.

За матеріалами goodhouse.com.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас